صفحه اصلی / بازاریابی / رسانه های اکتسابی : اهمیت استفاده از رویکرد رسانه‌ اکتسابی برای بازاریابی داخلی
رسانه های اکتسابی

رسانه های اکتسابی : اهمیت استفاده از رویکرد رسانه‌ اکتسابی برای بازاریابی داخلی

رسانه های اکتسابی چه نقشی در کسب‌وکار‌ دارند؟ بازاریابان وقت زیادی را صرف تحقیق و ایجاد بخش اصلی «رسانه شخصی» می‌کنند، ازجمله محتوای وب، مقالات وبلاگ، کتاب‌های الکترونیکی، فیلم‌ها، اینفوگرافی‌ها و موارد دیگر.

تا چشم‌انداز را درگیر کنند. سپس، وقت و تلاش زیادی برای تبلیغ این محتوا از طریق ایمیل، کانال‌های اجتماعی و کمپین‌های مختلف از جمله «رسانه‌های پولی» انجام می‌شود.

با این حال، بخش غالباً نادیده گرفته شده، از نظر استراتژی بازاریابی ، یک عنصر سوم مهم به نام رسانه های اکتسابی است. یک چیز مهم که کمی سخت است، اما با کمی تلاش، می‌توانید شانس اینکه سایر رسانه‌های معتبر محتوای شما را، برایتان تبلیغ کنند، افزایش دهید و دسترسی (و اختیارات) خود را حتی بیشتر از طریق منابع، پیوندها، سهام اجتماعی، انتشارات و موارد دیگر گسترش دهید.

هنگامی که یک استراتژی رسانه‌ اکتسابی را تدوین و به‌کار می‌گیرید، تلاش‌های بازاریابی داخلی خود را به حداکثر می‌رسانید و نتایج بزرگی را به دست می‌آورید، اما در این مقاله ایران مدیر دقیقاً آنچه رسانه کسب می‌کند، را بررسی می‌کنیم.

تعاریف رسانه‌ای رسانه های اکتسابی

متخصصان بازاریابی و روابط عمومی غالباً اصطلاحاتی مانند «رسانه شخصی»، «رسانه های اکتسابی» و «رسانه پولی» را استفاده می‌کنند؛ بنابراین اجازه دهید دقیقاً توضیح دهیم که هریک از این شرایط به ویژه در زمینه استراتژی بازاریابی داخلی به چه معناست:

رسانه های اکتسابی و انواع رسانه

  •  رسانه های شخصی: محتوایی که در وب‌سایت خود دارید، مانند وبلاگ‌ها، قطعات محتوا، فیلم‌ها و ایمیل‌های خود و غیره.
  •  رسانه های اکتسابی: قرارگرفتن در معرض منابع دیگری از جمله ارجاع کلامی، یادداشت‌های مطبوعات، بک لینک، سهام اجتماعی، مقالات جانبی که در یک انتشارات تجاری و غیره مشارکت کرده‌اید.
  •  رسانه پولی: محتوایی که برای تبلیغ آن پولی پرداخت کرده‌اید، مانند کمپین‌های پرداخت به ازای هر کلیک، بازخوانی تبلیغات، ارسال تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی و غیره.

مهم است که به یاد داشته باشید رسانه‌های شخصی و کسب‌وکار رسانه‌ای در کنار هم هستند. اولویت اول شما ایجاد رسانه‌های برتر است که درحقیقت حق ارتقاء و اشتراک‌گذاری در جاهای دیگر را «کسب» می‌کنند.

از روش راهبردی و برنامه‌ریزی شده‌ای، برای چگونگی تولید رسانه‌های شخصی خود استفاده کنید و هیچگاه تمرکز خود را درمورد تأثیرگذاری مکان در جست‌وجوی اصلی و نهایی قیف فروش (بازاریابی) از دست ندهید.

اگر رسانه شخصی شما خوب باشد، باید فرصت‌های رسانه‌ای اکتسابی شما، منطقی دنبال شود.

چرا باید یک استراتژی رسانه‌ای شخصی داشته باشید؟

 افزایش ترافیک وب‌سایت و نرخ تبدیل

از آنجایی که کار رسانه‌های شخصی فقط همین است -محتوایی که ویژه شماست- شما باید از آن برای هدایت اهداف بلندمدت بازاریابی خود استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که مقالات وبلاگ شما، ایمیل، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر فرم‌های رسانه شخصی در راستای استفاده راهبردی برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایت شما و پرورش آن‌ها از طریق بازدید خریداران است.

این کار را با اطمینان از داشتن رسانه‌های شخصی سطح بالا شروع کنید که به افزایش رتبه شما در جست‌وجوی اصلی کمک می‌کند. محتوای ماهرانه‌ای که به سؤالات متداول یک چشم‌انداز پاسخ می‌دهد، ممکن است در مرحله آگاهی بازدید خریدار باشد.

این بخش از رسانه‌های شخصی به قابلیت دیده‌شدن شما در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) و جذب مشتری بالقوه کمک می‌کند.

هنگامی که به رسانه‌های پولی فکر می‌کنید، به دنبال مباحث و مفهوم بزرگتر باشید: آیا یک مطالعه گسترده یا تحقیق در کسب‌وکار شما وجود دارد که بتواند برای افرادی که به دنبال استفاده از فناوری‌های جدید هستند یا اندیشه‌ای نو را به کار می‌گیرند، مفید باشد؟

اگر می‌توانید منبعی باشید که آن نوع بینش‌ها را جمع می‌کند، انتشار رسانه‌ها برای تهیه اطلاعات مجبور به پرداخت هزینه‌ زیادی نیست، آن‌ها به احتمال زیاد از آن به‌عنوان منبع اصلی استفاده می‌کنند و در منابع خود ارجاع می‌دهند.

 اشتراک‌گذاری رسانه‌ های اجتماعی

رسانه های  اکتسابی و رسانه های اجتماعی

یکی از مشتریان ما، تولید‌کننده تجهیزات تخصصی وسایل نقلیه است، در اوایل بازدید، مشغول به کار وبلاگ نویسی شد. ما راهنمایی‌هایی ارائه کردیم و به آن‌ها کمک کردیم تا خود را در بازار پیدا کنند.

آن‌ها مقاله بزرگی نوشتند. یکی از اولین کسانی که به سمت نوشتن هدایت کردیم و در عرض دو روز از انتشار، یک انتشارات کلیدی کسب‌وکار آن را انتخاب کرد و در صفحه فیس بوک خود با 180000 دنبال‌کننده به اشتراک گذاشت.

مقاله وبلاگ به‌سرعت مانند ویروس پخش شد و طی 5 روز، 3000 بازدید داشت. شما می‌توانید ارزش‌ یک پیوند انتشار گسترده را برای محتوای وب‌سایت خود تصور کنید، البته تعداد هدایت‌هایی که می‌توانید از نوع بازدید به دست آورید.

 بهبود سئو

برای اینکه سایر رسانه‌ها بتوانند محتوای شما را به اشتراک بگذارند و به آن‌ها پیوند دهند، ابتدا باید هنگام جست‌وجوی آنلاین، آن را پیدا کنند؛ بنابراین بسیار مهم است که شانس خود را در رتبه‌بندی برای کلمات کلیدی کسب‌وکار خود در موتورهای جستجو بهبود بخشید. بهبود سئو در محتوا درجذب مخاطب بسیار اثر دارد.

یکی از بهترین (و ساده‌ترین) راه‌های بهبود محتوای شما و افزایش ترافیک اصلی، بهینه‌سازی پست‌های قدیمی وبلاگ است.

به دنبال مطالب با کارایی بالا باشید و مطمئن شوید بهترین نتیجه ممکن و مناسب مخاطبان شماست. برای بهبود جریان، به‌روزرسانی پیوندهای داخلی و خارجی، اضافه‌کردن کلمات کلیدی، اضافه‌کردن آخرین آمار و موارد دیگر از ابزارهای SEO مانند SEMrush ، Lucky Orange و غیره استفاده کنید.

به این ترتیب، دیگران می‌توانند راحت‌تر آن را بیابند و احتمالاً سهم بیشتری از آن داشته باشند، حتی این رتبه را نیز بهتر می‌کند.

رسانه های اکتسابی و سئو

 هدایت‌گرهای واجد شرایط‌تر

تبدیل جست‌وجوگرهای ناشناس به مشتری‌های شناخته‌شده یکی از اهداف اصلی یک استراتژی بازاریابی داخلی در رسانه های اکتسابی  است. هنگام بهینه‌سازی پست‌های وبلاگ خود، حتماً یک تماس جدی برای اقدام (CTA) در نسخه خود بگنجانید تا به شما در تسخیر رهبری کمک کند و آن‌ها را به پایین قیف فروش منتقل کنید.

به‌عنوان بخشی از بیانیه نتیجه‌گیری، فراتر از روند ضروری را در نظر بگیرید و از CTA های درون خط استفاده کنید.
به فرم‌های تبدیل خود نیز نگاهی تازه بیندازید و معیارهایی را که حذف می‌شوند، در نظر بگیرید.

ایده این است که برای بازدیدکنندگان تجربه‌ای بدون حساسیت ایجاد کنید؛ بنابراین زمینه‌های فرم را در حداقل ممکن نگه دارید. وقتی دیگران محتوای شما را به اشتراک بگذارند، شانس بیشتری برای تبدیل بازدیدکنندگان جدید وجود دارد.

 بهبود بازاریابی با رسانه های اکتسابی

واقعیت این است که بیشتر بازدیدکنندگان، در اولین بازدید خود از وب‌سایت شما تبدیل به مشتری نمی-شوند. بازپرداخت تبلیغات می‌تواند از لحاظ راهبردی مورد استفاده قرار گیرد تا بازدیدکنندگان بتوانند با هدف تبدیل به وب سایت شما بازگردند.

تبلیغات هدفمند می‌تواند بر اساس تاریخچه مرور قبلی خود، به مطالب جذاب دیگر کمک کنند. به این ترتیب، رسانه‌های اکتسابی شما می‌توانند بازدیدکنندگان جدید را ضبط کرده و کوکی‌ها را در مرورگرها رها کنند، این به شما امکان می‌دهد تبلیغات بازخوانی را در دیگر وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنند نشان دهد، و به ایجاد اقتدار و آگاهی از برند شما کمک کند.

هر بازاریاب می‌خواهد بداند که چگونه با ایجاد هر قطعه محتوا و یا فن مورد استفاده‌ خود، از جمله رسانه های اکتسابی، به‌عنوان بخشی از استراتژی، نتایج بزرگی را به ‌دست‌ آورد. همه این کارها با پرکردن انبار شما با محتوای شخصی‌ای که آگاهی ایجاد می‌کند و بازدیدکنندگان جدیدی را به وب‌سایت شما جذب می‌کند، میسر می‌شود.

سخن آخر

دراین مقاله رسانه های اکتسابی را بررسی کردیم و دانستیم چرا باید استراتژی رسانه‌ای شخصی داشته باشید. نظر شما درباره موارد گفته شده چیست؟ لطفاً دیدگاه خود را با کابران ایران مدیر به شتراک بگذارید.

منبع:

Weidert

درباره‌ی ایران مدیر

همچنین ببینید

تولید کننده محتوا

9 عادت کاربردی برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوا

تولید کننده محتوا به چه کسانی گفته می‌شود؟ چگونه به موفقیت‌های شغلی خود دست می‌یابند؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *