صفحه اصلی / بازاریابی / افزایش رتبه سایت با به کارگیری استراتژی‌های هوشمندانه و کاربردی
افزایش رتبه سایت

افزایش رتبه سایت با به کارگیری استراتژی‌های هوشمندانه و کاربردی

افزایش رتبه سایت روندی طولانی است اما به‌یک‌باره جواب می‌دهد. ترافیک، نیروی حیاتی هر کسب‌وکاری است، همه‌چیز با ترافیک شروع می‌شود. مطمئناً تغییرات مهم هستند اما اگر نتوانید نگاه‌ها و حواس را به سمت صفحه خود جلب کنید، این تغییرات آخرین نگرانی شما خواهند بود. اکنون همه می‌توانند برای افزایش ترافیک سایت هزینه کنند، اما این تنها راهی نیست که شما بتوانید حواس را به خود معطوف کنید.

حقیقت چیست؟ ترافیک‌های ارگانیک (ترافیک‌هایی که به ‌وسیله سرچ و نه تبلیغات به دست می‌آیند) بین 10 تا 13 برابر ترافیک‌های تبلیغاتی مؤثر هستند. وقتی شخصی به ‌صورت ارگانیک شما، محصولاتتان و خدمات شما را پیدا می‌کند انگیزه بیشتری برای خرید دارد. چرا؟ زیرا همه می‌دانند اگر شما خوب باشید و محصول خوبی بفروشید در آن صورت گوگل شما را تأیید و ضمانت می‌کند.

به‌هرحال اگر شما برای افزایش رتبه سایت خود، چه به ‌صورت ارگانیک و یا به ‌صورت تبلیغات موفق تمرکز کرده‌اید، باید نکاتی را بدانید که ایران مدیر در این مقاله این نکات را بیان می‌کند. درک اینکه چگونه می‌توانید این ترافیک و رتبه سودآور را به دست آورید، تنها نیمی از ماجرا است، در حقیقت انجام کار برای گرفتن این ترافیک و رتبه یک ماجرای کاملاً متفاوت است.

افزایش رتبه سایت شما

قبل از انجام هر کاری، باید اطمینان حاصل کنید که در حال ارزیابی و تجزیه‌وتحلیل نتایج خود هستید. اگر نمی‌دانید از کجا شروع ‌کنید نمی‌توانید ترافیک و رتبه خود را افزایش دهید. سه چیز برای ارزیابی و تجزیه هر چیزی لازم است:

  •  تجزیه‌وتحلیل ترافیک گوگل (Google Analytics)
  • کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console)
  •  تجزیه‌وتحلیل‌های AMP) AMP Analytics)

AMP) Accelerated Mobile Pages Project) یک فریمورک ساده و راحت برای موبایل‌ها است، از آنجایی‌که ساده است، به تجزیه‌وتحلیل‌های خود نیاز دارد و از تجزیه‌وتحلیل عمومی استفاده نمی‌کند. برای وردپرس، شما نیاز به یک پلاگین خاص دارید.

زمانی که همه‌چیز مرتب است، بخش‌ها و صفحات فرود خود را تجزیه‌وتحلیل کنید، به‌این‌ترتیب، شما تعداد دفعاتی که مردم از وب‌سایت شما بازدید کرده‌اند و صفحاتی که از طریق آن‌ها وارد شده‌اند را متوجه می‌شوید. کنسول جستجوی گوگل به شما این امکان را می‌دهد که کلیدواژه‌ها را به هر یک از این بازدیدها مرتبط کنید، همچنین تعداد دفعات نمایش آن‌ها در مقایسه با تعداد دفعاتی که از آن‌ها بازدید شده است را نیز نشان می‌دهد.

1. تبلیغات پولی

تبلیغات پولی یکی از واضح‌ترین روش‌های افزایش بازدید است. شما به‌سادگی می‌توانید آن‌ها را مانند یک شیر آب تغییر دهید؛ اما اگر به سراغ تبلیغات فیس‌بوک یا تبلیغات کلیکی گوگل یا تبلیغات یوتیوب می‌روید، مطمئن شوید که به‌درستی از آن‌ها استفاده کنید، در غیر این صورت، زمان و پول خود را با ارسال ترافیک پرداختی به سایت خود به‌شدت هدر می‌دهید.

این همان‌جایی است که باید از صفحات فرود مناسب و کانال‌هایی که برای تبدیل ترافیک به مشتریان کار می‌کنند، اطمینان حاصل کنید، در غیر این صورت وقت خود را تلف می‌کنید.

2. بهینه‌سازی موتور جستجو برای افزایش رتبه سایت

افزایش رتبه سایت و سئو

یکی از مهم‌ترین مسائل، بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) است؛ سئو وب سایت آسان نیست و تلاش قابل‌توجهی می‌خواهد؛ اما به‌راحتی می‌توانید استراتژی سئو را همراه با یک استراتژی پرداختی، برای افزایش رتبه سایت خود در طول زمان پیاده‌سازی کنید.

آنچه در مورد ترافیک و رتبه ارگانیک صدق می‌کند، این است که 10 تا 13 برابر بیشتر از همتایان خود یعنی ترافیک پرداختی، مؤثرتر و کارآمدتر است و رایگان می‌باشد. یک دوره آموزشی سئو یا کتاب صوتی را عمیقاً مطالعه و یاد بگیرید و فردی را در این زمینه استخدام کنید.

3. تبادل با وبلاگ‌های پربازدید

این روش یک راه بسیار ساده برای افزایش رتبه سایت است. تا زمانی که در یک سایت پرطرفدار و قابل‌دسترس باشید (خود را تبلیغ کنید) طبیعتاً ترافیک مناسبی به سمت شما روانه می‌شود و رتبه ساییتان بالا می‌رود. حتی بهتر از این؟ مطمئن شوید که وبلاگ یا سایت موردنظر به حرفه شما مرتبط باشد. شاید برای شما پیدا کردن چنین وبلاگ یا سایتی سخت باشد، اما حتی اگر یک نفر این کار را قبول کند بازهم ارزشمند است.

4. ترافیک اینستاگرام

اینستاگرام یک محل مناسب برای هدایت ترافیک به سمت سایت شما است. زمانی که تصویری منتشر می‌کنید و یا با دیگران تعامل برقرار می‌کنید، مطمئن باشید که از هشتک‌های مناسب استفاده کنید. زمانی برای نظر دادن زیر پست‌های کسانی که در حرفه شما همراهان زیادی دارد صرف کنید. بااین‌حال، مراقب باشید که هر پست بیش‌ازحد تبلیغاتی نباشد. ارزش را از طریق نسبت 3 به 1 اضافه کنید؛ یعنی به ازای هر سه پست ارزشمند یک پست تبلیغاتی قرار دهید.

5. صفحات و گروه‌های فیس‌بوک

صفحات و گروه‌های مرتبط فیس‌بوک را پیدا کنید و با آن‌ها بحث و گفتگو کنید. هرزنامه نباشید، تبلیغ نکنید، حداقل در ابتدا این‌گونه نباشید؛ اما با نظر دادن و بحث کردن ارزش پیدا می‌کنید. سپس درحالی‌که فرصت مناسبی یافتید، محتوای مناسب سایت خود را که به آن‌ها مرتبط است معرفی کنید. بعدازاینکه به‌درستی این کار را انجام دهید، نه‌تنها نظر آن‌ها را جلب می‌کنید بلکه آن‌ها سریعاً به مشتری تبدیل می‌شوند.

6. نشر مقاله در لینکدین

از لینکدین به‌عنوان یک پلتفرم برای کسب آگاهی استفاده کنید. لینکدین دارای دسترسی گسترده‌ای است و به همین دلیل است که ما آن را یک سایت مجاز می‌نامیم. وقتی محتوای مناسب را به افراد مناسب برسانید، ترافیک به سمت سایت شما جلب می‌شود. از فرمت طولانی استفاده کنید و آن را با کلمات کلیدی خاص مشخص کنید، اما همچنان فراموش نکنید که باید محتوای مناسبی ارائه کنید.

7. ایمیل

ایمیل مارکتینگ هنوز یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید از آن استفاده کنید نه‌فقط برای کسب درآمد آنلاین بلکه برای هدایت بازدیدکنندگان به هر چیزی که شما آن را تبلیغ می‌کنید. شما می‌توانید لیست ایمیل خود را با استفاده از کانال‌های فروش ایجاد کنید و یا می‌توانید تبلیغات انفرادی را از طریق ارائه‌دهندگان تبلیغ انفرادی و یا کارگزاران لیست ایمیل اجرا کنید. برای این موضوع فقط «ایمیل لیست کارگزاری» را در گوگل جستجو کنید.

8. بازاریابی از طریق فیلم‌های یوتیوب

یوتیوب یک رسانه قدرتمند است، همه این را می‌دانند؛ اما چقدر از مردم به‌اندازه کافی مطمئن هستند که خودشان را در آنجا بسازند و ویدیوهای یوتیوب ایجاد کنند؟ زیاد نه؛ اما در نظر بگیرید که این شبکه چه ظرفیت عظیمی دارد و دومین موتور جستجوی جهان بعد از گوگل است. مردم بیشتری از این پلتفرم استفاده می‌کنند. راه‌هایی برای ایجاد ویدیوهای آموزشی ارزشمند پیدا کنید و این کار را اغلب انجام دهید.

9. سمینارهای اینترنتی (وبینار)

رسانه‌های وبینار قوی هستند. وبینارها نه‌تنها ترافیک را به سمت شما میل می‌دهند بلکه بازدید از سایتتان را افزایش می‌دهند، همچنین می‌توانید از آن‌ها برای کسب درآمد سریع استفاده کنید. مهم نیست که چه چیزی می‌فروشید تا زمانی که از فرمول وبینار درست استفاده کنید، شما به‌طور کامل می‌توانید میلیون‌ها نفر را جذب کنید.

10. حراجی (100 درصد!)

حراج یکی از بهترین روش‌هایی است که موجب افزایش رتبه سایت می‌شود. آن‌ها به شما برای شناسایی خریداران کمک می‌کنند. رایگان بودن انگیزه زیادی دارد که این اثبات شده است. کتاب‌ها در این زمینه بسیار عالی عمل می‌کنند، چیزی که به‌شدت توسط بهترین بازاریابان جهان مانند راسل برونسون و دین Graziosi ذکر شده است؛ اما سایر بخش‌ها نیز مانند حراج خوب عمل می‌کنند.

11. حمایت مالی از کنفرانس بازاریابی

برای جلب مخاطب و افزایش رتبه سایت و تجارت خود، از برترین کنفرانس‌های بازاریابی حمایت مالی کنید (اسپانسر). این یک راه سریع و آسان برای رسیدن به مشتریان بالقوه است. به‌علاوه، شما حتی ممکن است بتوانید رهبران بازار را ملاقات کنید که مشارکت کردن با آن‌ها، در بعضی از ظرفیت‌ها، به شما کمک می‌کند.

12. بازاریابی نفوذگر

بازاریابی تأثیرگذار است و جهان را طوفانی می‌کند. تأثیرگذاری در سراسر رسانه های اجتماعی و حتی وبلاگ‌ها می‌تواند به شما کمک کند که پیام خود به توده‌ها ارسال کنید. درحالی‌که ممکن است مجبور شوید پولی برای دسترسی به این رسانه پرداخت کنید، می‌توانید مقدار زیادی از ترافیک، رتبه و درنهایت فروش خود را افزایش دهید.

13. ایجاد جا‌ذبه

از کتاب‌های الکترونیکی تا چک‌لیست‌ها و تقلب‌ها و حتی آزمایش‌های نرم‌افزاری و فراتر از آن، در مورد یک جاذبه فکر کنید که به مخاطبانتان پیشنهاد شود. این یک راه عالی برای ارزشمند شدن است درحالی‌که سطح آگاهی را نسبت به محصولی که می‌فروشید بالا می‌برید. این راه‌کارها بین 15 تا 30 دقیقه پاسخگو هستند و نه بیشتر.

14. تعویض لینک‌های خود با لینک‌های منقضی شده

لیست لینک‌های منقضی شده را پیدا کنید و آن‌ها را با لینک‌هایی که محتوای مناسبی دارند، شبیه هستند و کیفیت بالایی دارند جابه‌جا کنید تا از این به بعد ترافیک به سمت شما سوق داده شود و رتبه سایتتان در گوگل بالا رود. این روش تضمینی ندارد اما اگر جواب دهد بسیار قدرتمند است.

15. به‌روزرسانی محتواهای منقضی شده

اگر در وبلاگ خود محتوای منقضی شده دارید آن را به‌روز کنید. محتوای تاریخ گذشته بی‌استفاده است. اگر زمان آن منقضی شده است، پس باید راهی مناسب برای آن پیدا کنید تا آن را به‌روز کنید. این کار زحمت زیادی نمی‌خواهد اما می‌تواند سیگنال‌های مناسبی به گوگل ارسال کند. به‌نوبه خود، افزایش رتبه سایت را در طول زمان خواهید داشت.

16. ساخت اینفوگرافیک (تصاویر متنی)

اینفوگرافیک یک راه عالی برای افزایش آگاهی در مورد هر کسب‌وکار است. بر اساس مطالعاتی که مربوط به موضوع یا صنعت شماست، یک اینفوگرافیک ایجاد کنید. سپس آن را به اشتراک بگذارید. یک طراح عالی استخدام کنید و یک چیز باکیفیت آماده کنید.

17. انجام تحقیقات صنعتی و نشر آن

شما می‌توانید مطالعات و نظرسنجی‌هایی را انجام دهید و آن‌ها را به اشتراک بگذارید. اطمینان حاصل کنید که به حرفه شما مرتبط باشد. اگر مجبورید، یک شرکت بازاریابی حرفه‌ای را برای انجام این کار استخدام کنید. جستجو کنید و بازار را بگردید و آمارهایی که می‌تواند بر کسب‌وکار شما تأثیر بگذارد را پیدا کنید. سپس آن‌ها را به اشتراک بگذارید.

18. مطالب سایت خود را به‌سرعت تنظیم کنید

سرعت وب‌سایت یک عامل بزرگ است که به رابطه و ارتباط، مربوط می‌شود. اگر سایت شما به‌سرعت به‌روزرسانی شود بسیار موفق‌تر خواهد بود. به‌این‌ترتیب، یک شبکه توزیع محتوای (CDN) خوب را که می‌توانید از Cloud Front آمازون یا سایر خدمات پیدا کنید بهره ببرید. CDN ها به گسترش محتوای شما در سراسر سرورها در سراسر جهان کمک می‌کنند و به نزدیک‌ترین بازدیدکننده خدمت می‌کنند. همچنین، تصاویر را کاهش داده و بهینه‌سازی کنید.

19. بهینه‌سازی برای دستگاه‌های تلفن همراه

امروزه دستگاه‌های موبایل رتبه نخست شاخص‌های گوگل را دارا می‌باشند، کمتر کسانی را پیدا می‌کنید که از نسخه دسکتاپ برای دسترسی به اینترنت استفاده کند. اگر سایت شما برای دستگاه‌های تلفن همراه بهینه نشده باشد، شما در حال از دست دادن تعداد زیادی از ترافیک هستید.

20. پیاده‌سازی تکنیک re-targeting pixels

این یک راه عالی برای افزایش رتبه سایت شما است. به‌علاوه، این‌ها ترافیک و رتبه ارگانیک هستند (تبلیغات کلیکی و یا پولی نیستند) که بسیار خوب حساب می‌شوند. صفحات فیس‌بوک یا گوگل را در سایت خود اجرا كنید تا بتوانید افرادی را كه با مراجعه به آن‌ها تبلیغات می‌کنند، دوباره هدف قرار دهید.

21. دل نوشته‌های خود را در وبلاگ بنویسید

البته به‌عنوان آخرین و نه کم‌اهمیت‌ترین نکته، اینکه دل نوشته‌های خود را در وبلاگ بنویسید. اگر برای سایت خود وبلاگ ندارید سریعاً دست‌به‌کار شوید و دل نوشته‌های خود را در آن بنویسید. محتوای با ارزش در آن قرار دهید و خواهید دید که ترافیک به سمت شما جاری می‌شود؛ اما شما باید منضبط باشید، به این معنی که هر وقت دوست داشتید مطلب بنویسید زیرا این کار تأثیرگذار نیست.

شما برای افزایش رتبه سایت خود چه کارهایی را انجام داده‌اید؟ علاوه بر موارد بالا ایده‌های جدیدی به ذهنتان می‌رسد؟ آن‌ها را با کاربران ایران مدیر در بخش دیدگاه به اشتراک بگذارید.

منبع:

Entrepreneur.com

درباره‌ی نویسنده: نوشین علی‌اشرفی

همچنین ببینید

تولید کننده محتوا

9 عادت کاربردی برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوا

تولید کننده محتوا به چه کسانی گفته می‌شود؟ چگونه به موفقیت‌های شغلی خود دست می‌یابند؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *