صفحه اصلی / بازاریابی / تحقیق کلمات کلیدی برای سئو: راهنمایی برای بازاریابانی که به فروش بیشتر فکر می کنند
تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی برای سئو: راهنمایی برای بازاریابانی که به فروش بیشتر فکر می کنند

تحقیق کلمات کلیدی یکی از بخش‌های مهم در تولید محتوا به شمار می‌رود. درحالی‌که گوگل همیشه ما را گوش‌به‌زنگ به‌روزرسانی‌های الگوریتم خود نگاه می‌دارد؛ اما چیزی برای آن دسته از بازاریابان شبکه‌ای که به دنبال راهی جهت بهینه‌سازی سایت خود در جستجو‌ها هستند وجود دارد و آن چیز همیشه ثابت است، یعنی تحقیق کلمات کلیدی باوجوداین، نیاز مبتنی بر تحقیق کلمات کلیدی بدون تغییر مانده است، اما درواقع درباره روش انجام آن نمی‌توان چنین چیزی گفت. ایران مدیر در این مقاله شیوه‌های یافتن کلمات کلیدی مناسب را بررسی می‌کند.

تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

تحقیق کلمات کلیدی فرآیند یافتن و تحلیل عبارات حقیقی‌ای که مردم در موتورهای جستجو وارد می‌کنند را شامل می‌شود. بینش داشتن نسبت به این عبارات می‌تواند برای اصول راهبردی ایجاد محتوا و همچنین استراتژی بازاریابی بزرگ‌ترتان سودمند باشد.

دلیل اهمیت تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

تحقیق کلمات کلیدی و اهمیت کلمات کلیدی

ما بیشتر و بیشتر درباره رشد سئو در طول 10 سال اخیر و این‌که چگونه خود این کلماتِ کلیدیِ بی‌اهمیت به قابلیتی تبدیل‌شده‌اند تا جستجوهای روزمره مردم را رتبه‌بندی کنیم، می‌شنویم.
این مسئله تااندازه‌ای صحت دارد که استفاده از کلمات کلیدی همسان با عبارت جستجو شده توسط یک شخص، دیگر در نظر یک کارشناس سئو مهم‌ترین عامل جهت رتبه‌بندی محسوب نمی‌شود و بلکه «خواسته» پشت آن واژه کلیدی و وجود محتوای مناسب که راهگشای آن خواسته باشد،مهم‌ترین عامل به شمار می‌رود. تا چند لحظه دیگر درباره «خواسته» نیز صحبت خواهیم کرد، اما این بدان معنا نیست که روند تحقیق کلمات کلیدی منسوخ‌شده باشد، بگذارید بیشتر توضیح دهیم:

تحقیق کلمات کلیدی به شما نشان می‌دهد که مردم به چه موضوعاتی اهمیت می‌دهند؟ و با فرض بر این‌که از ابزار مناسب سئو استفاده می‌کنید، آن موضوعات چقدر میان مخاطبین شما علاقه‌مند دارد؟ عبارت عملیاتی ما موضوعات هستند، با تحقیق کلمات کلیدی که ماهیانه حجم بالایی از جستجوها را به خود اختصاص می‌دهند، می‌توانید محتوای خود را بر اساس موضوعاتی که می‌خواهید، شناسایی و تنظیم کنید و سپس آن‌ها را گسترش دهید. در مرحله بعدی می‌توانید با استفاده از این موضوعات، در بازاریابی می‌توانید کلمات کلیدی موردنظرتان را کاوش و هدف‌یابی کنید.

با تحقیق کلمات کلیدی بر اساس محبوبیت، حجم جستجو و خواسته عمومی، می‌توانید به سؤالاتی پاسخ دهید که اکثر مخاطبین شما به دنبال جوابی برای آن‌ها هستند.

«خواسته» چگونه تحقیق کلمات کلیدی را تحت تأثیر قرار می‌دهد؟

همان‌گونه که در بخش قبل اشاره کردیم، خواسته کاربر اکنون به مهم‌ترین عامل در قابلیت رتبه‌بندی موتورهای جستجویی مانند گوگل تبدل شده است. امروزه این‌که سایت شما به خواستة جستجو کننده پاسخ دهد مهم‌تر است تا این‌که تنها کلمات کلیدی جستجو شده توسط کاربر را درون خود داشته باشد. پس بنابراین چنین مسئله‌ای چگونه روش تحقیق کلمات کلیدی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد؟

ساده انگاشتن ارزش ظاهری کلمات کلیدی کار ساده‌ای است اما متأسفانه آن‌ها می‌توانند معانی متفاوت و بسیاری در فحوای خود داشته باشند؛ به همین خاطر است که خواستة پشت جستجو، این‌قدر برای رتبه احتمالی شما مهم است. شما نیازمند آن هستید که تا در حد امکان مراقب چگونگی تفسیر کلمات کلیدی موردنظر خود باشید.

بیایید برای مثال این‌طور بگوییم: شما کلمات کلیدی «چگونگی راه‌اندازی یک وبلاگ» را برای مقاله‌ای که می‌خواهید ایجاد کنید، جستجو می‌کنید. کلمه «وبلاگ» می‌تواند به معنای مطلب وبلاگ یا خود سایت نیز باشد و خواستة پشت این کلمه کلیدی می‌تواند مسیر مقاله شما را مشخص کند.

آیا جستجو کننده به دنبال این است که چطور یک مطلب وبلاگی ایجاد کند؟ یا می‌خواهد بداند چطور دامنة سایتی را برای اهداف وبلاگی راه‌اندازی کند؟ اگر اصول راهبردی محتوای شما تنها بر مبنای هدف قراردادن مورد دوم است باید پیش از متعهدشدن به آن از معنای «خواستة» پشت کلمات کلیدی اطمینان حاصل کنید.

برای تأیید خواستة کاربر در کلمات کلیدی، این‌که خودتان تنها آن کلمات را در موتور جستجو وارد کنید و ببینید چه نتایجی نمایش داده می‌شوند، ایده خوبی به نظر می‌رسد.

حال می‌خواهیم طرحی را برای فرآیند تحقیق کلمات کلیدی معرفی کنیم که دنبال کردن آن به شما کمک می‌کند تا فهرست عبارات مدنظرتان را کوچک‌تر کنید. بدین طریق قادر خواهید بود تا استراتژی کلمات کلیدی قدرتمندی را ایجاد و اجرا کنید تا به شما کمک کند عبارات جستجو شده‌ای که برایتان مهم است را بیابید.

چگونه کلمات کلیدی را برای استراتژی سئوی خود جستجو کنید؟

تحقیق کلمات کلیدی و استراتژی سئو

قدم اول: فهرستی از موضوعات مرتبط، مهم و بر مبنای آنچه از کسب‌وکار خود می‌دانید تهیه کنید

برای شروع این فرآیند به موضوعات خود به‌عنوان یک سطل معمولی نگاه کنید. نهایتاً به 5 الی 10 سطل می‌رسید که فکر می‌کنید برای کسب‌وکار شما اهمیت دارند و سپس متوجه خواهید شد که آن سطل‌های موضوعات برای کلمات کلیدی بخصوصی که جهت ادامه فرآیند در نظر دارید، چقدر مفید خواهند بود.

اگر وبلاگ نویس تقریباً حرفه‌ای باشید احتمالاً به‌طور مداوم با این موضوعات یعنی سئو وبلاگ نویسی سروکار دارید یا این‌که شاید آن‌ها موضوعاتی باشند که اکثر اوقات در مذاکرات فروش به میان می‌آیند. خودتان را به‌جای خریداران بگذارید، مخاطبینتان چه موضوعاتی را جستجو می‌کنند که می‌خواهید به واسطة آن‌ها یافته شوید؟ اگر برای مثال شرکتی مانند هاب‌اسپات بودید (که برحسب اتفاق ابزار سئوی قدرتمندی را نیز عرضه می‌کند)، «فروش نرم‌افزارهای بازاریابی» کلمه کلیدی خوبی محسوب می‌شود. از بحث خارج نشویم؛ ممکن است سطل فهرست موضوعات شما چنین باشد:

 •  بازاریابی شبکه‌ای (21 هزار)
 •  وبلاگ نویسی (19 هزار)
 •  بازاریابی ایمیلی (30 هزار)
 •  تولید سرنخ (17 هزار)
 •  سئو (214 هزار)
 •  بازاریابی شبکه‌های اجتماعی (71 هزار)
 •  تحلیل بازاریابی (2/6 هزار)
 •  خودکارسازی بازاریابی (5/8 هزار)

اعدادی که کنار هر موضوع داخل پرانتز قرار دارند را می‌بینید؟ آن‌ها تعداد دفعات جستجوی ماهیانة هر موضوع‌اند. این داده‌ها به شما کمک می‌کنند تا میزان اهمیت موضوعات مذکور را برای مخاطبینتان بسنجید و ببینید که چه تعداد موضوع فرعی برای ساخت محتوایی سازگار با کلمات کلیدی خود، نیاز دارید. برای اطلاع بیشتر از این موضوعات فرعی سراغ قدم دوم می‌رویم.

قدم دوم: سطل‌های موضوعات خود را با کلمات کلیدی پرکنید

اکنون که چندین سطل موضوع برای تمرکز در اختیاردارید، زمان آن است که کلمات کلیدی مختص هر سطل را شناسایی کنید. این‌ها گروهی از واژه‌های کلیدی هستند که برای رتبه‌بندی در SERP اهمیت بالایی دارند زیرا مشتری موردنظرتان احتمالاً جستجوهای خود را بر اساس این عبارات خاص انجام می‌دهد.

به‌عنوان‌مثال: اگر سطل آخر موضوعات (خودکارسازی بازاریابی) را برای شرکت فروش نرم‌افزار بازاریابی در نظر بگیریم، سعی می‌کنیم فکر کنیم مردم چه عبارت‌هایی را برای موضوع مذکور تایپ می‌کنند، عبارات موردنظر می‌تواند چنین باشد:

 •  خودکارسازی بازاریابی چیست؟
 •  چگونه از نرم‌افزار خودکارسازی بازاریابی استفاده کنیم؟
 • ابزار خودکارسازی بازاریابی
 •  از کجا متوجه شویم که به نرم‌افزار خودکارسازی بازاریابی نیاز داریم؟
 •  تغذیه سرنخ
 •  خودکارسازی بازاریابی ایمیلی
 •  برترین ابزار خودکارسازی

فهرست به همین شکل ادامه پیدا می‌کند و نکته موجود در این قدم جهت ایجاد فهرست نهایی، عبارات کلیدی شما نیست. شما تنها توده‌ای از عبارات را که ممکن است فکر کنید مشتریان بالقوه برای رسیدن به هدف خود از آن‌ها استفاده می‌کنند، در اختیاردارید. در مراحل بعدی فهرست را به شکل دقیق‌تری تنظیم خواهیم کرد تا کار شما سبک‌تر شود. وقتی فهرست نهایی خود را در اختیاردارید، چندین ابزار داده محور وجود دارند تا به کمکشان متوجه شوید کدام کلمات کلیدی رتبه‌بندی بهتری دارند و تحقیق کلمات کلیدی در این زمینه چه نتیجه‌ای به دست می‌دهد.

نکته: اگر مشتری هاب‌اسپات هستید، می‌توانید با کمک استراتژی محتوای هاب‌اسپات در زمان تنظیم فهرست عبارات خود صرفه‌جویی کنید. استراتژی مذکور برای شناسایی و جستجوی موضوعات با رویکرد مبنی بر محتوای تکراری بسیار مفید است.

باوجوداینکه هرروز بیشتر و بیشتر شاهد رمزنگاری کلمات کلیدی توسط گوگل هستیم اما روش هوشمندانه دیگر جهت یافتن ایده برای کلمات کلیدی این است که ببینید سایت شما در حال حاضر از طریق چه عبارات جستجو‌ شده‌ای توسط مخاطبین پیدا می‌شود. برای انجام این مهم شما نیازمند یک نرم‌افزار تحلیلی وب‌سایت مانند Google Analyctic یا HubSpot Sources Report هستید که در ابزار تحلیل بازدید موجودند. خود را به منبع اطلاعات بازدید از سایت برسانید و با بررسی و گزینش سطل جستجو و بازدید طبیعی، کلمات کلیدی را که مردم برای رسیدن به سایت شما از آن‌ها استفاده می‌کنند، شناسایی کنید.

این تمرین را برای هر تعداد سطل موضوعی که دارید تکرار کنید و به خاطر داشته باشید اگر دررسیدن به عبارات جستجوی مرتبط مشکل‌دارید، همیشه می‌توانید از روی دست همکارانی که با مشتریان در ارتباط‌ هستند یا آن‌هایی که در بخش‌های خدمات یا فروش هستند، نگاه کنید و از آن‌ها بپرسید مشتریان معمولی و احتمالی‌شان از چه عباراتی استفاده می‌کنند یا اینکه معمولاً چه سؤالاتی دارند. تمامی این موارد نکاتی عالی جهتتحقیق کلمات کلیدی هستند.

قدم سوم: درباره عبارات جستجوی مرتبط تحقیق کنید

این قدم خلاقانه‌ای است که احتمالاً هنگام تحقیق به کلمات کلیدی نیز به فکر آن افتاده باشید، در غیر این صورت روش بسیار خوبی جهت پر نمودن آن فهرست‌های عبارات به شمار می‌رود.
اگر دریافتن کلمات کلیدی بخصوصی که مردم درباره موضوعی خاص جستجو می‌کنند به مشکل برخورده‌اید به گوگل بروید و نگاهی به عبارات جستجو شده مرتبط با کلمه کلیدی واردشده داشته باشید.

وقتی عبارت خودتان را وارد می‌کنید و به پایین صفحة نتایج گوگل می‌روید، می‌توانید چند پیشنهاد مرتبط با عبارت ورودی اولیه خود را در آنجا مشاهده کنید. این کلمات کلیدی می‌توانند جرقه زدن‌ ایده‌‌هایی را برای سایر لغات کلیدی که ممکن است مدنظرتان باشند، سبب شوند.

کلمات بیشتری می‌خواهید؟ عباراتی که گوگل به شما نشان داد را در قسمت جستجو وارد کنید تا عبارات مرتبط به آن‌ها را نیز ببینید. همچنان کلمات بیشتری می‌خواهید؟ مشتریان هاب‌اسپات می‌توانند داخل «ابزار استراتژی محتوا» پیشنهاد‌هایی را برای کلمات کلیدی و موضوعات مشاهده کنند.

قدم چهارم: مطمئن شوید که در هر سطل ترکیبی از کلمات کلیدی اصلی و طولانی وجود داشته باشد

اگر تفاوت میان کلمات کلیدی اصلی و کلمات کلیدی طولانی را نمی‌دانید اجازه دهید که برایتان توضیح دهیم: عبارات یا کلمات اصلی واژه‌های کلیدی هستند که عموماً کوتاه‌تر و کلی‌ترند، آن‌ها معمولاً برحسب این-که مخاطب شما کیست بین یک تا سه واژه طول دارند. از سوی دیگر کلمات کلیدی طولانی عباراتی هستند که معمولاً شامل سه واژه یا بیشتر می‌شوند

این‌که ترکیبی از هر دو شکل عبارات در کلمات کلیدی خود داشته باشید اهمیت زیادی دارد؛ زیرا استراتژی کلمات کلیدی را برایتان فراهم می‌کند که در آن اهداف بلندمدت و پیروزی‌های کوتاه‌مدت با یکدیگر در توازن قرار دارند. دلیل امر مذکور این است که عبارات اصلی معمولاً بیشتر مورد جستجو قرار می‌گیرند و این باعث می‌شود که اغلب اوقات (نه همیشه، اما اغلب) رقابت-آمیز باشند و رتبه‌بندی‌شان نسبت به عبارات طولانی سخت‌تر باشد. به این مسئله فکر کنید: بدون دیدن دفعات جستجو و سطح دشواری، رتبه‌بندی کدام‌یک از عبارات زیر سخت‌تر است؟

 1.  چگونه مطلبی عالی در وبلاگ بنویسیم؟
 2. وبلاگ نویسی

اگر پاسخ شما وبلاگ نویسی است کاملاً درست گفته‌اید، بااین‌حال دلسرد نشوید. درحالی‌که عبارات اصلی عموماً بیشترین تعداد جستجو را از آن خود می‌کنند (به معنای قابلیت ارسال بازدید‌کنندگان بیشتر برای شما)، حقیقتاً بازدیدهایی که از عبارت «چگونه مطلبی عالی در وبلاگ بنویسیم؟» به دست می‌آیند معمولاً مطلوب‌تر هستند. علت چیست؟ شخصی که تا این اندازه مشخص و واضح به دنبال چیزی می‌گردد احتمالاً نسبت به کسی که به دنبال موردی کاملاً عام است، جستجو کننده شایسته‌تری برای محصول یا خدمات شماست (با فرض بر این‌که وبلاگ نویس هستید)

ازآنجایی‌که عبارات طولانی دقیق‌تر هستند معمولاً به‌سادگی می‌توان تشخیص داد که مردم با چنین عبارات کلیدی واقعاً به دنبال چه چیزی هستند. کسی که عبارت «وبلاگ نویسی» را جستجو می‌کند ممکن است دنبال موردی کاملاً بی‌ارتباط با کسب‌وکار شما باشد.

بنابراین فهرست کلمات کلیدی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید ترکیب خوبی از عبارات اصلی و طولانی را در اختیاردارید. شما قطعاً به دنبال پیروزی‌های سریعی هستید که تنها عبارات طولانی می‌توانند آن‌ها را برایتان به ارمغان بیاورند؛ اما می‌بایست در درازمدت عبارات اصلی دشوار را ساده و امتحان کنید.

قدم پنجم: ببینید رقبا چطور پس از تحقیق کلمات کلیدی، این کلمات را رتبه‌بندی می‌کنند

تحقیق کلمات کلیدی و رتبه بندی

تنها به این دلیل که رقبای شما کاری را انجام می‌دهند دلیل نمی‌شود شما نیز همان کار را انجام دهید و همین مسئله درباره کلمات کلیدی نیز صدق می‌کند. اهمیت داشتن کلمه‌ای کلیدی برای رقیبتان به معنای مهم بودن آن برای شما نیست؛ هرچند فهمیدن این‌که رقبای شما به دنبال رتبه‌بندی چه کلمات کلیدی هستند، راه بسیار خوبی است تا فهرست عبارات خود را مورد ارزیابی دوباره قرار دهید.

اگر رقیبتان کلمه کلیدی خاصی را رتبه‌بندی می‌کند که در فهرست شما نیز وجود دارد، احتمالاً بدان معناست که باید کار خود را ارتقا دهید. بااین‌همه، مواردی که برای رقبای شما بی‌اهمیت هستند را نادیده نگیرید، این موارد می‌توانند فرصت خوبی برای شما باشند تا سهمی از بازار را در دست بگیرید.

درک توازن برخی عبارات می‌تواند به دلیل رقابت در برابر عباراتی که کمی واقع‌گرایانه‌تر هستند، اندکی دشوار باشد، اما این کار به شما کمک می‌کند که همان توازنی را داشته باشید که آن را در استفاده از ترکیب عبارات اصلی و طولانی تجربه کرده بودید. به یاد داشته باشید، هدف این است به فهرستی از کلمات کلیدی دست پیدا کنید که چندین پیروزی سریع به همراه داشته باشند؛ اماهمچنین در پیشرفت به‌سوی اهداف بزرگ‌تر و چالش‌برانگیز‌تر سئو نیز مفید باشند.

سؤال شما این است که چطور از رتبه‌بندی رقبای خود برای کلمات کلیدی مطلع شوید؟ جدا از جستجوی دستی کلمات کلیدی در یک مرورگر ناشناس برای دیدن جایگاه رقبایتان، SEMrush به شما اجازه می‌دهد تا یک سری گزارش رایگان را از کلمات کلیدی پرکاربرد دامنه‌ای که وارد می‌کنید، ببینید. با این روش سریع می‌توانید نیم‌نگاهی به انواع عباراتی که رقبایتان رتبه‌بندی کرده‌اند، داشته باشید.

قدم ششم: از Google Adwords Keyword Planner استفاده کنید تا فهرست خود را جمع‌وجور کنید.

اکنون‌که پس از تحقیق کلمات کلیدی دارای ترکیب صحیحی از این کلمات هستید زمان آن فرارسیده که فهرست خود را با داده‌هایی سنجه‌پذیر محدود کنید. شما ابزار بسیاری را جهت انجام این کار در اختیاردارید؛ اما اجازه دهید ما روش موردعلاقه‌مان را با شما در میان بگذاریم.

ما ترجیح می‌دهیم از ترکیب Google Adwords Keyword Planner (که برای استفاده آن بایستی حساب کاربری AdWords ایجاد کنید اما این بدان معنا نیست که بخواهید تبلیغی را ایجاد کنید) و Google Trends استفاده کنیم. در Keyword Planner که قبلاً با عنوان Keyword Tool هم شناخته می‌شد، می‌توانید جستجویی برای تخمین تعداد و میزان بازدید از کلمات کلیدی را که مدنظرتان است، داشته باشید. متأسفانه وقتی‌که گوگل بعد از نسخه قدیمی نسخه جدید را معرفی کرد، بسیاری از عملکردهای جالب‌توجه برنامه را از آن جدا کردند؛ اما شما می‌توانید با اطلاعات به‌دست‌آمده از این برنامه و استفاده از Google Trends نقایص نسخه جدید را نادیده بگیرید.

با استفاده از Keyword Planner می‌توانید عباراتی که تعداد بسیار پایین (خیلی بالا) از میزان جستجو رادارند و در جهت داشتن ترکیب درستی از عبارات، همان‌طور که پیش‌تر درباره آن صحبت کردیم، عبارت-هایی را که کمکی به شما نمی‌کنند، علامت‌گذاری کنید؛ اما پیش از آنکه چیزی را حذف کنید، سوابق و برآوردهای استفاده از آنان را در Google Trends مشاهده کنید. با انجام این کار می‌بینید که برخی عبارات دارای میزان جستجوی پایین ممکن است درواقع مواردی باشند که اکنون ارزش سرمایه‌گذاری دارند و در آینده می‌توانید از سود آن‌ها بهره‌مند شوید

یا شاید به فهرست عباراتی نگاه ‌کنید که بیش‌ازاندازه سنگین است و بایستی به شکلی آن را محدود کنید، اینجاست که Google Trends به کمک شما می‌آید تا عباراتی که دارای روند بازدید رو به رشد، ارزش وقت گذاری و تمرکز هستند را تشخیص دهید.

و … سرانجام موفق شدید!

تبریک می‌گوییم! حال فهرستی در اختیاردارید که به شما کمک می‌کند تا روی موضوعات درست کسب‌وکارتان تمرکز کنید و منافع کوتاه‌مدت و درازمدتی را برایتان در پی خواهد داشت. شما حتی می‌توانید نمونه‌های رایگان سئو که توسط ما تهیه شدند را دانلود کنید تا در ترتیب‌بندی کلمات کلیدی و ردیابی عباراتی که در صفحات مختلف سایت‌تان روی آن‌ها تمرکز دارید کمکتان کنند.

به خاطر داشته باشید که پس از گذشت هرچند ماه، کلمات کلیدی خود را مورد ارزیابی دوباره قرار دهید، هر سه ماه یک‌بار برای محک‌زنی مناسب است؛ اما برخی از کسب‌وکارها ترجیح می‌دهند این کار را به‌دفعات بیشتری انجام دهند. همان‌طور که صلاحیت و شایستگی بیشتری در SERP به دست می‌آورید، متوجه می-شوید که می‌توانید در حین حفظ حضور خود، کلمات کلیدی بیشتری به فهرستتان اضافه کنید و سپس علاوه بر تمامی این موارد در حوزه جدیدی نیز رشد کنید.

سؤالات معمول

سئو چیست؟

تحقیق کلمات کلیدی و سئو

ارتقای موتور جستجو (سئو) فرآیندی است که در آن سایت خود و محتوای آن را طراحی می‌کنید تا بازدید طبیعی کاربران را از موتور جستجو به‌سوی خود جذب کنید. شما می‌توانید سایت خود را با انجام تحقیق درباره سئو کلمات کاربردی و ایجاد محتوایی که هم‌راستا با خواستة کاربران‌ است و جستجوهایی که اغلب مخاطبین انجام می‌دهند، ارتقا دهید.
چگونه برترین کلمات کلیدی را پیدا کنیم؟

 1.  نرم‌افزارهای سئو یا بازاریابی شبکه‌ای را خریداری کنید؛
 2. کلمات کلیدی که سایت‌تان رتبه‌بندی کرده را بررسی کنید؛
 3. خود را به‌جای خریدار (مشتری) قرار دهید؛
 4. میزان دفعات جستجو شدن کلمات کلیدی را بررسی کنید؛
 5.  با استفاده از نرم‌افزار‌های سئو کلمات کلیدی مشابه را بیابید؛
 6. تغییرات در رتبه‌بندی و بازدید را تحت نظر داشته باشید.

متا دسکریپشن در سئو چیست؟

متا دسکریپشن در سئو توضیح مختصری از محتوای یافته‌شده بر روی یک صفحه از سایت است. این توضیحات در صفحه نتایج موتور جستجو به کاربران نشان داده می‌شود تا تصمیم بگیرند روی کدام نتیجه یافته‌شده کلیک کنند. این قابلیت از دید موتور جستجو عاملی برای رتبه‌بندی محسوب نمی‌شود؛ اما بر روی تعداد افرادی که بر روی نتیجه‌ای خاص کلیک می‌کنند و مستقیماً نتایج رتبه‌بندی طبیعی را تغییر می‌دهند، تأثیرگذار است.

سخن آخر

در این مقاله با شیوه‌های یافتن کلمات کلیدی آشنا شدیم. همچنین پرسش‌های متداول مبتدیان در این زمینه پاسخ داده شد. آیا شما تا پیش‌ازاین با روش‌های گفته‌شده آشنا بودید؟ آیا راه بهتری برای یافتن کلمات کلیدی می‌شناسید؟ لطفاً تجربه‌های خود را با کاربران ایران مدیر به اشتراک بگذارید.

منبع:
Blog.hubspot

درباره‌ی ایران مدیر

همچنین ببینید

تولید کننده محتوا

9 عادت کاربردی برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوا

تولید کننده محتوا به چه کسانی گفته می‌شود؟ چگونه به موفقیت‌های شغلی خود دست می‌یابند؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *