صفحه اصلی / رهبری / موفقیت در کسب ‌و کار ها : هر کسب‌ و کار نوپا برای موفقیت باید بر این 10 مانع غلبه کند
موفقیت در کسب ‌و کار ها

موفقیت در کسب ‌و کار ها : هر کسب‌ و کار نوپا برای موفقیت باید بر این 10 مانع غلبه کند

موفقیت در کسب ‌و کار ها چگونه حاصل می‌شود؟ فرصت بقا برای استارت آپ در بهترین حالت وحشتناک است. از هر 10 استارتاپ، 9 استارتاپ در سال اول خود شکست می‌خورند.

درحقیقت، شکست در رهبری این مشاغل امری بسیار شایع است که بسیاری از کارآفرینان برای امید به اینکه دیگران از اشتباهاتشان بیاموزند، تصمیم گرفتند کالبد‌شکافی‌های شکست را تعیین کنند. با وجود فرصت‌ها، ما همچنان ادامه می‌دهیم. شاید به‌خاطر عشق به تجارت یا آرزوی ایجاد چیزی باشد که متعلق به خودمان باشد؛ اما این بدان‌دلیل است که معتقدیم بخشی از 10درصد موفق خواهیم بود.

همیشه نیازهایی برای شرکت‌های نوآور وجود دارد که با نیازهای مشتری روبه‌رو می‌شوند و ما مطمئنیم آنچه می‌خواهیم داریم. آیا ریزه‌کاری‌های لازم برای نجات شرکت از مخمصه را دارید؟ پس از ساخت استارتاپOwlmetrics، ابزاری تحلیلی در اینستاگرام، فهمیدم اگر موفقیت‌آمیز باشد، باید هر راه‌اندازی دَه مانع داشته باشد. در این مقاله ایران مدیر می‌خوانیم که این فرصتی برای تعیین ضعف‌ها و تقویت قوت‌های شماست.

1. رهبری قدرتمند

موفقیت در کسب و کار و رهبری

برای اینکه استارتاپ بتواند قدرت بسیاری برای موفقیت در کسب ‌و کار ها به دست آورد، باید رهبران مصمم برای انجام این کار سخت تلاش کنند؛ اما رهبر قدرتمندبودن را با داشتن رئیس سلسله‌مراتبی و استبدادی نباید اشتباه بگیرید.

رهبران قدرتمند لزوم استخدام افراد مناسب را برای موفقیت در کسب ‌و کار ها درک و به آن افراد واگذار می‌کنند کارهای خود را انجام دهند. آن‌ها نیاز به ایجاد مشارکت هم‌افزایی و روابط مشترک را درک می‌کنند. آن‌ها عمیقاً به مشاغل خود اعتقاد دارند و دائماً می‌کوشند مشتری خود را برای آیندۀ شرکت گسترش دهند. رهبری به‌ویژه برای شروع کار مهم است؛

زیرا همه‌چیز دربارۀ شرکت در کانون توجه قرار می‌گیرد. رهبران قوی تصمیم‌گیرنده، تولیدکننده، سازندگان تیم و سازندگان تصویر شرکت خود هستند. اگر در رأس شرکتی نوپا ایستاده‌اید، در تمام این زمینه‌ها نقش اساسی ایفا می‌کنید. به‌طورخلاصه، بقیۀ توصیه‌های زیر بدون داشتن رهبر قوی، به موفقیت در کسب ‌و کار ها نمی‌انجامد.

2. رونق‌گرفتن در بازار رقابتی و موفقیت در کسب ‌و کار ها

مهم نیست در کدام حوزۀ شغلی فعالیت کنید‌؛ چراکه درهرحال استارتاپ شما در رقابت برای بقا قرار دارد. رقابت شدید یا شما و استارتاپتان را به جلو سوق می‌دهد یا شما را از میدان خارج می‌کند. باید هنگام رویارویی با رقابت مستقیم یا غیرمستقیم رونق بگیرید.

درحقیقت، تحقیقات نشان می‌دهد یادگیری برای شکوفایی در «اقیانوس سرخ» رقابت، باعث تقویت بقای طولانی‌مدت خواهد شد. رقابت شرکت‌های جوان را وادار می‌کند روی نیازهای مشتری تمرکز کنند و هزینه‌ها را کمتر و محدودتر نگه دارند. همچنین، فرصت‌هایی ایجاد می‌کند که شرکت‌های جوان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

در آب‌های سنگی بازار رقابتی، هیچ‌کس نعمت این را ندارد که در انتهای کم‌عمق در چرخ زندگی آویزان شود: یا شنا می‌کند یا غرق می‌شود؛ بنابراین، بهتر است برای شروع کار با دست‌و‌پازدن آماده شوید.

3. بهره‌برداری از استعداد مناسب

موفقیت در کسب و کار و استعداد

اگر رهبری قدرتمند هستید، از اهمیت استخدام افراد مناسب با پیش‌زمینۀ درخورتوجه و مجموعۀ مهارت‌ها و تیپ های شخصیتی برای موفقیت در کسب ‌و کار ها مطلع هستید. بااین‌حال، این فقط دربارۀ استخدام افراد مناسب نیست؛ بلکه دربارۀ جمع‌کردن تیمی منحصر‌به‌فرد است که می‌تواند باهم کار و از یکدیگر تغذیه کنند و درصورت لزوم، یکدیگر را بچرخانند و در کار اجرای راه‌اندازی موفق هیجان‌زده و متمرکز بمانند.

در‌حالی‌که مراحل استخدام را طی می‌کنید، به‌یاد داشته باشید این افراد هستند که استارتاپ شما را می‌سازند یا نابود می‌کنند؛ بنابراین، مراقب باشید. فرایند استخدام زمان ارزشمندی از تجارت شما می‌گیرد.

هدف شما باید این زمان را عاقلانه سپری کند تا مجبور نباشید مجدداً آن را به‌‌ترتیب کوتاه انجام دهید. جست‌وجوی خود را با پیش‌بردن متقاضیان ازطریق تبلیغات طبقه‌بندی‌شدۀ متفکرانه پیش ببرید که دقیقاً مشخص می‌کند چه نوع متقاضیانی را جست‌وجو می‌کنید.

با متقاضیان تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید با اعضای دیگر تیم دیدار کنند تا ببینند چه جایگاهی در موقعیت شغلی مدنظر دارند. اگر بهترین تیم ممکن را ایجاد کنید، در طولانی‌مدت باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه و موفقیت در کسب ‌و کار ها خواهید شد.

4. انتظارات پایدار

استارتاپ شما به موفقیتی رسیده است. برنامه بازاریابی شما پیروز شده و همه‌چیز روبه‌راه و فروش بسیار زیاد است. آسمان وسیع است، درست است؟ این ممکن است وسوسه‌انگیز باشد که فرض کنید تجارت همچنان بیش از طوفانی‌ترین انتظارات شما خواهد بود.

در اینجا بررسی واقعیت شماست: روزهای خوش موفقیت در کسب ‌و کار ها همیشه دوام نخواهند داشت. حتی وقتی به‌نظر می‌رسد کارها بی‌عیب‌و‌نقص عمل می‌کنند، مهم است ذهنیتی محتاطانه داشته باشید. اگر فرض کنید کارها همیشه خوب پیش می‌رود، خود را برای شکست آماده می‌کنید. پایداری به تلاش و سعی مستمر نیاز دارد.

نمی‌توانید به موفقیت گذشته خود بپردازید یا به پتانسیل رشد غیرواقعی اعتماد نکنید. مهم نیست که شغل شما چیست، باید آمادگی داشته باشید، کوشش خود را ادامه دهید و درک کنید که حتی اگر اکنون در حال رونق گرفتن باشید، رقابت در پاشنه شما قرار دارد. موفقیت واقعی فقط وقتی همه چیز پیش می‌رود، حاصل نمی‌شود ؛ همچنین در مورد کارهایی است که شما در زمان اندک انجام می‌دهید. این چگونگی دستیابی به پایداری در طولانی مدت است.

5. بودجه بندی و آشفتگی‌های مالی

اگر به نظر می‌رسد بیشتر راه اندازی‌هادچار مشکل شده است، آن جریان موجودی است. برای یک شرکت جوان آسان است که تحت فشار و اشفتگی مالی دچار مشکل شود. هزینه‌های غیر منتظره و شرایط اضطراری بالا می‌رود.

گاهی اوقات در کتاب‌ها سودآور به نظر می‌رسید، اما در حقیقت منتظر هستید که مشتری و ارباب رجوع به شما پرداخت کنند. نکته اصلی این است که اکثر مبتدی‌هاراه درآمدی را – حداقل در ابتدا – به دست نمی‌آورند. بنابراین پرداخت صورتحساب و یافتن راه‌هایی برای رشد در مقیاس، مشکلات جاری هستند.

بودجه ریزی دقیق و برنامه ریزی مهم برای دستیابی به این قدرت اولیه مالی مهم است. پیش بینی‌های جریان نقدی خود را یادداشت کنید و یک برنامه مالیبرای موفقیت در کسب ‌و کار ها تهیه کنید. داشتن ایده در مورد آنچه می‌توان از نظر هزینه و درآمد به طور معقول پیش بینی کرد، به شما در برنامه ریزی و پیشبرد مشکلات زودتر کمک می‌کند.

در نظر بگیرید با نیاز به پرداخت سریعتر در فاکتورها، جدول زمانی پول خود را برای موفقیت در کسب ‌و کار ها سرعت بخشید. گزینه دیگر این است که مشتریان را ملزم به پرداخت پیش پرداخت کالا یا خدمات کند.

6.محصول و بازار دنج خودتان را تعریف کنید

برای بسیاری از کارآفرینان جدید، تصمیم گیری بر اینکه بر چه نوع محصول یا خدماتی باید متمرکز شوند، اولین مشکل در راه اندازی یک تجارت است. این امر به ویژه برای کارآفرینان تجارت الکترونیک صادق است، که ممکن است تصمیم بگیرند در کدام بازار دنج تمرکز کنند.

از یک طرف، تعداد زیادی سوله بالقوه مرفه در آنجا وجود دارد، دشوار است که بدانید کدام یک وقت و انرژی خود را به شما اختصاص می‌دهد. از طرف دیگر تمام ایده‌های خوب در مسیر موفقیت در کسب ‌و کار ها انجام شده است، پس چگونه می‌توانید در یک بازار شلوغ رقابت و ایستادگی کنید؟

اکنون زمان آن است که با تحقیق و درون نگری، چرکین شویم. در اینجا نکاتی وجود دارد که باید هنگام تعریف محصول و بازار خود  آن‌ها را در نظر بگیرید:

  •  با کدام مشتری می‌خواهید تجارت کنید؟
  •  علایق، زمینه‌های تخصص و تجربه شما چیست؟ بازار دنج شما باید از منطقه ای باشد که به طور طبیعی به آن علاقه دارید.
  •  روندهای نوظهوری که می‌توانید از آن‌ها سرمایه گذاری کنید چیست؟

به خاطر داشته باشید که هر کاری انجام می‌دهید، باید در ساختن یک برند منحصر به فرد دقت کنید.

7. مشتریان تان را بشناسید

موفقیت در کسب و کار و مشتری

اگر می‌خواهید یک پایگاه مشتری وفادار بسازید، اعتماد به نفع مشتریان مهم است. این همان چیزی است که همه نوآوری‌ها بدنبال دستیابی به آن هستند. اما مسئله اینجاست: هیچ استارتاپی به همه مشتریان نمی‌فروشد. همه علاقه مند به خرید محصول شما یا خرید خدمات شما نخواهند بود. برای اینکه موفق باشید، باید بدانید مشتریان شما چه کسانی هستند و چگونه به بهترین وجهی به آن‌ها برسید.

کافی نیست بدانید مشتری شما چند ساله است، جنسیت یا سطح تحصیلات آن‌ها. شما باید درک کنید که چه چیزی آن‌ها را ایجاد می‌کند، چه چیزی برای رسیدن به آن‌ها و چه چالش‌هاو موانعی با آن‌ها روبرو می‌کنند.

وقت خود را صرف صحبت کردن با آن‌ها کنید، تا واقعاً درک کنید که چه کسانی هستند. در نظر بگیرید شخصیت شخصی مشتری را خلق کنید، یک شخصیت نیمه داستانی که نمایانگر یک مشتری ایده آل است. این به شما کمک می‌کند مشتری شما را با وضوح بیشتری مشاهده کند. بنابراین پیدا کردن آن‌ها برای موفقیت در کسب ‌و کار ها ساده تر است.

8. برای موفقیت در کسب ‌و کار ها بازاریابی و برندسازی کنید

هر شرکتی شخصیتی دارد. این چیزی بیش از یک آرم و یک شعار جذاب یا برچسب جذاب نیست. این همان چیزی است که آن شرکت در نظر دارد، چگونه مشتریان آن را می‌بینند و چه چیزی مردم را به سمت آن سوق می‌دهد.

اما استارت آپ‌ها اغلب این مسئله را از دست می‌دهند زیرا از اهمیت تبلیغات و بازاریابی غافل می‌شوند. بازاریابی، برندینگ و تبلیغ نقش بزرگی در چگونگی ایجاد یک شرکت در هویت خود و درک جهان خارج از آن دارد.

شروع جهشی در زمینه بازاریابی و برند تجاری به یک شرکت کمک می‌کند تا هویت برند خود را تعیین کند و این امر در هنگام تمایز خود از رقابت بسیار زیاد است.

برندسازی به یک شرکت نیاز دارد تا مشتری خود را درک کند و سپس آنچه را که آن را از بقیه متفاوت یا منحصر به فرد می‌کند بیان کند. برندسازی باید از ابتدا بخشی از دیدگاه راه اندازی باشد. همچنین این حس را به مشتریان می‌دهد که شرکت در اینجا برای ماندن است.

9. چشم انداز و اهدافی که به خوبی تعریف شده‌اند

اگر یک مورد مطمئن وجود داشته باشد که همه راه اندازی‌هابا آن روبرو هستند، این تغییر مداوم است. مثل تلاش برای رفتن به یک مسابقه رله از راه دور است که از پیش شما شروع شده است، با تیمی‌که قبلاً با آن هرگز تمرین نکرده اید. برای موفقیت، بهتر است زودتر بدانید که کجا می‌روید. در غیر این صورت، قبل از شروع گم می‌شوید.

یک دید خوب، یک توربو تقویت کننده برای رسیدن به خط پایان است. به شما امکان می‌دهد اهدافی را تعیین کنید که مسیری را که می‌خواهید طی کنید و چگونه پیشرفت خود را در طول مسیر پیش بینی کنید. یک مشتری قوی به همراه اهداف شفاف، یک استراتژی برای رسیدن به موفقیت به شما می‌دهد.

از آن برای ایجاد یک ساختار داخلی مستحکم استفاده کنید و شما “نیروی عضلانی” خواهید داشت تا جایی که می‌خواهید بروید. با ایجاد یک بیانیه ماموریت شروع کنید، که اعلام می‌کند مشاغل شما به کجا هدایت می‌شود و انتظار دارید که هنگام رسیدن به چه شکلی باشد.

10. مدیریت زمان

موفقیت در کسب ‌و کار ها و مدیریت زمان

در بحبوحه برخورد با تمام تصمیمات و موضوعات بی شماری که برای راه اندازی یک شرکت احتیاج دارید، می‌توان به راحتی احساس کرد که زمان دشمن است. به همین سادگی کافی نیست که تمام کارهایی را که باید در یک روز انجام شود، انجام دهید. یادگیری درست مدیریت زمان برای ماندن در کار ضروری است. کار باهوش تر و نه سخت تر به نظر عالی می‌باشد، اما آیا واقعاً ممکن است؟

شدنی است، اما اگر تنها متمرکز بمانید و راههای کاهش زمان مکش را پیدا کنید، بهره وری خود را به حداکثر برسانید و حدود خود را بدانید اطمینان حاصل کنید که یک هدف هفتگی را انتخاب می‌کنید، کاری که می‌خواهید در طول هفته کاری انجام دهید.

همانطور که تعیین اهداف مهم برای شرکت شما به دیدن تصویر بزرگ کمک می‌کند، انتخاب اهداف کوچکتر برای حل هر هفته به شما کمک می‌کند تا روی آنچه مهم است متمرکز شوید.

در آخر، حتما استراحت کنید. با پیاده روی پاهای خود را کشش دهید. یک استراحت ذهنی کوتاه در حقیقت به شما کمک می‌کند تا بارورتر باشید. این می‌تواند فضای مورد نیاز برای تصمیم گیری بهتر به شما بدهد و شما را قادر سازد بهترین رهبری باشید که می‌توانید باشید.

8 ابزار ضروری راه اندازی برای هر کارآفرین

اگر در میان راه اندازی یا اجرای یک راه اندازی هستید، می‌دانید که هیچ کمبود ابزاری، خدمات و برنامه‌هایی در دسترس نیست تا بتوانید در زمینه طراحی، بازاریابی، بهره برداری و حتی فروش محصول یا شرکت خود به شما کمک کند. اما این گزینه‌هاو آیتم‌هامی‌تواند بسیار زیاد و گران باشد، به خصوص برای کسی که قبلاً چندین کار کرده است. با کمبود زمان و منابع، می‌توان برای یافتن مشاوره در مورد بهترینهابه یک منبع خارجی بسیار ارزشمند بود.

این یکی از موارد بسیاری است که ما از هزاران صاحب مشاغل کوچک و کارآفرینان که کاربران اصلی 99 طرح، بزرگترین بازار آنلاین جهان برای طراحی گرافیک را تشکیل می‌دهند، شنیده ایم.

با توجه به این نکته، ما این کاربران – به همراه چندین تأثیرگذار و مشاوران مشاغل کوچک – را انتخاب کردیم تا لیستی از سرویس‌ها، ابزارها یا برنامه‌های آنلاین ارزان یا رایگان را که همه کارآفرینان باید درباره آن‌ها بدانند، انتخاب کنیم.

ما در وبلاگ 99 طراحی خود 68 ابزار شگفت انگیز برای راه اندازی را کشف کردیم. در زیر برخی از موارد مورد علاقه ما قرار گرفته است.
ابزارهای همکاری و برقراری ارتباطات:

1. Slack

Slack بهترین راه برای برقراری ارتباط سریع در گروه‌ها یا یک به یک برای موفقیت در کسب ‌و کار ها ، سازماندهی مباحث بر اساس موضوع و همه چیز در یک مکان است، بنابراین یافتن آن آسان است.

شما باور نخواهید کرد که وقتی لازم نیست برای هر جمله سریع مبادله شده با تیم خود، یک ایمیل بزنید چقدر وقت صرفه جویی می‌کنید. و البته، Slack همراه با یک برنامه تلفن همراه است و با تعدادی از برنامه‌های دیگر که احتمالاً قبلاً از آن‌ها استفاده می‌کنید، ادغام شده است.

همچنین مکالمات صوتی و تصویری را برای کاربران پریمیوم خود به ارمغان آورد. Slack بسیاری از ویژگی‌های اضافی مانند این را برای کاربران پرداخت شده ارائه می‌دهد، اما احتمالاً ردیف رایگان آن بیشتر نیازهای شما به عنوان یک کارآفرین در مراحل اولیه را برآورده می‌کند.

2. Google Hangouts

وقتی نوبت به کنفرانس ویدئویی می‌رسد، شکی در آن نیست، به خصوص اگر از Google Suite استفاده می‌کنید. تنظیم رایگان و آسان در Gmail دارد. شما هنوز هم باید قبل از برنامه جلسات Hangouts با طرف‌های خارجی بررسی کنید، زیرا ممکن است در رایانههایی که Google Suite را فعال ندارند، کار نکند.

3. Trello

موفقیت در کسب ‌و کار ها و ترلو

Trello ساده ترین و مشارکتی ترین روش برای سازماندهی، تجسم، اختصاص و نظارت بر وظایف به عنوان یک تیم را ارائه می‌دهد. این امکان را به شما می‌دهد تا پروژه‌هاو کارها را در تابلوها (موضوعات)، که از لیست‌ها(لیست کارها) ساخته شده‌اند، ترتیب دهید که به نوبه خود از کارت (وظایف) ساخته شده‌اند.

گرچه این برای مدیریت پروژه بسیار عالی است، Trello همچنین برای طوفان مغزی، برنامه ریزی دستور کار و سایر فعالیت‌های مبتنی بر لیست کار می‌کند. مانند Slack، Trello بر روی یک مدل فریمیوم عمل می‌کند که در آن ردیف رایگان تمام ویژگی‌های لازم برای یک تیم کوچک را فراهم می‌کند.

4. Asana

من شخصاً می‌توانم این ابزار را برای استفاده در ساخت وب سایت تجارت الکترونیکی خود ضمانت کنم. رابط کاربری برای آشنایی کاربر جدید بسیار بصری و آسان است. به نظرم این کار برای کار با توسعه دهندگان از راه دور در یک منطقه زمانی متفاوت بسیار مفید است.
ارائه‌ها:

5. Prezi

Prezi به شما امکان می‌دهد ارائه‌های واقعاً پویا و مانند فیلم را ایجاد کنید تا به شما در تأمین امنیت آن دور از بودجه و موارد دیگر کمک کند. نکته منفی این است که قالب ارائه Prezi با هر ساختار محتوایی که ممکن است برای ارائه خود در نظر داشته باشید کار نمی‌کند.

یک نوع ساختار که در آن شکوفا می‌شود، ساختاری است که ابتدا با ارائه تصویر کامل شروع می‌شود و سپس عمیق تر به هر قطعه از آن معما می‌رود. محتوای ارائه‌های خود را با GIPHY پاپ کنید، و تصاویر خسته کننده و کلیشه را با عکسهای رایگان از یکی از این وب سایت‌های بزرگ حوزه تصویر عمومی‌جایگزین کنید.

6. تقویم و موفقیت در کسب ‌و کار ها

موفقیت در کسب ‌و کار ها و تقویم

این برنامه شما را قادر می‌سازد برای برنامه ریزی تماس‌هاو جلسات، زنجیره‌های ایمیل آزار دهنده را از قلم بیندازید. Calendly به شما امکان می‌دهد پیوند تقویم خود را با هرکسی که انتخاب می‌کنید به اشتراک بگذارید و به آن افراد امکان می‌دهد تا در تقویم خود زمان را مستقیماً رزرو کنند.

این کار با همه ایمیل‌های شما همگام سازی می‌شود و علاوه بر جلوگیری از درگیری‌ها، می‌توانید قوانینی را برای افرادی که می‌توانند رزرو کنند تنظیم کنید. هنگامی‌که یک جلسه رزرو می‌شود، دعوت نامه اتوماتیک برای تقویم هر دو نفر ارسال می‌کند.

مردم واقعاً این ویژگی را دوست دارند که به آن‌ها امکان می‌دهد ویجت تقویم خود را ایجاد کرده و آن را در وب سایت خود قرار دهند، تا برنامه ریزی نسخه نمایشی محصول ساده تر شود. ویژگی‌های اصلی Calendly رایگان بودن آن است.

7. x.ai

با x.ai، دستیار شخصی شما، ” Amy Ingram”، از تمام برنامه ریزی جلسات شما مراقبت خواهد کرد. از آنجا که امی‌در زمینه صدا و فهم انسانی و ایمیل بسیار عالی است، می‌تواند بحث را انتخاب کند و سوالات مناسب را برای شخص دیگر مطرح کند تا جزئیات جلسه را تنظیم کند.

تمام کاری که شما انجام می‌دهید این است که او را در حال مبادله قرار دهید و در صورت لزوم به مکالمه نامه الکترونیکی می‌رود. تا پنج جلسه در هر ماه رایگان است.

8. HelloSign

با HelloSign می‌توانید کار خسته کننده چاپ و اسکن را از قلم بیندازید. با استفاده از این ابزار می‌توانید فرم‌هاو اسناد را پر کنید، امضا کرده و به اشتراک بگذارید، حتی آن‌هایی که از نظر قانونی لازم هستند.

به عنوان یک کارآفرین، این می‌تواند اقدام به امضای NDA‌ها، موافقت نامه‌های مشاور، قراردادهای کار آزاد و سایر مواردی باشد که وکیل شما ممکن است راه شما را به پیش ببرد، باشد. HelloSign تا سه سند در ماه رایگان است.

سخن آخر

بدیهی است که این لیست فقط نمونه کوچکی است. هر روز سرویس‌هاو ابزارهای جدید بسیار خوبی وجود دارد که همه آن‌ها را رعایت می‌کنند. چه برنامه‌هایا ابزار دیگری وجود دارد که به عنوان کارآفرین، بدون آن نمی‌توانید کارتان را انجام دهید؟ لطفاً نظر خود را در این زمینه با کاربران ایران مدیر به اشتراک بگذارید.

منبع:
Success

درباره‌ی ایران مدیر

همچنین ببینید

اداره پرسنل

اداره پرسنل و نکاتی که مدیران منابع انسانی در کسب و کار باید بدانند

اداره پرسنل یکی از مهم‌ترین وظایف مدیران منابع انسانی هر مجموعه‌ای است. رشد و گسترش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *