صفحه اصلی / بازاریابی / وبلاگ نویسی و ۷ اشتباه مرگبار در مورد وبلاگ نویسی برای کسب و کار
وبلاگ نویسی 1

وبلاگ نویسی و ۷ اشتباه مرگبار در مورد وبلاگ نویسی برای کسب و کار

وبلاگ نویسی امروزه خیلی متداول است، لذا بسیاری از مردم خیال می‌کنند که کار آسانی است. این می‌تواند یک اشتباه بزرگ باشد، به‌ویژه اگر برای کسب‌وکار باشد.
واقعیت ساده این است که وبلاگ شما می‌تواند یکی از مهم‌ترین کانال‌های دیجیتال مارکتینگ باشد که با نوک انگشتان شما راه می‌افتد. مارک‌های تجاری موفق، از وبلاگ‌ها و وبلاگ نویسی برای افزایش ترافیک استفاده می‌کنند، گفتگوها را افزایش می‌دهند و اعتبار می‌بخشند. این‌ها موارد مهمی است که برای یک نام تجاری مهم است.

وبلاگ تا زمانی که از اشتباهات فاحش دوری کند برای شما کار می‌کند.
ایران مدیر در این مقاله هفت اشتباه بزرگ که بسیاری از وبلاگ‌های تجاری در وبلاگ نویسی مرتکب می‌شوند را بررسی می‌کنیم. اگر شما هرکدام از این اشتباهات را انجام دهید، وبلاگ شما در خطر خواهد بود. خبر خوب این است که هنوز هم ‌زمان زیادی برای حل مسائل وجود دارد.

۱- وبلاگ نویسی را یا اصلاً انجام ندهید یا این‌که به‌اندازه کافی انجام بدهید.

برای ایجاد یک وبلاگ شما نیاز دارید که جدول محتوای ثابت ایجاد کنید. این کافی نیست که هر وقت شما چیزی برای گفتن دارید وبلاگ را به‌روز کنید. شما باید کار را به شکلی انجام دهید که خوانندگان و مشتریان بالقوه دقیقاً بدانند انتظار چه چیز را می‌کشند.
این به این معنی نیست که شما باید هر روز مطلب بگذارید. شما باید یک برنامه هفتگی پایدار، یا دو هفتگی یا ماهانه داشته باشید.
سود  وبلاگ نویسی منظم این است که می‌تواند یک اثر ترکیبی داشته باشید، به این معنی که وبلاگ‌هایی که ماه‌ها عمر دارند می‌توانند ترافیک بیشتری نسبت به وبلاگ‌های اخیر بیاورند. به این گراف در مورد HubSpot نگاهی بیندازید:

وبلاگ نویسی 1

آن‌ها دریافتند که قدرت وبلاگ نویسی منظم، منجر به بازگشت و هدایت تعداد زیادی کاربر می‌شود. اطلاعات HubSpot نشان می‌دهد که حدود ۹۰ درصد از هدایت‌ها به سمت وبلاگ به خاطر مطالبی بود که ماه‌ها پیش، شاید هم سال‌ها پیش در همین وبلاگ منتشر کرده بودند.
یک تقویم محتوا با تیم خود بسازید تا مطمئن شوید که مطالب جدید بر یک پایه با نظم درست به اشتراک گذاشته‌اید.

۲- استفاده نکردن از فرمول‌های اثبات‌شده

وبلاگ نویسی موفق بیشتر از نوشتن یک پست، کلیک کردن روی انتشار و گذاشتن تاریخ است.
کار با استفاده از فرمول‌های محتوا بارها و بارها نشان داده که مخاطب را جذب می‌کند و گفتگوها را افزایش می‌دهد و اعتبار ایجاد می‌کند. در این بخش تنها چند نمونه از محتوا را که جواب می‌دهد ذکر می‌کنیم:

• راهنماهای قطعی و نهایی
• محتوا بر اساس فهرست
• اینفوگرافیک
• محتواهای مقایسه‌ای
• محتواهای گردآوری کارشناس

Co Schedule  نه نوع مختلف از پست‌ها را که ثابت‌شده ترافیک ایجاد می‌کند، مورد اهمیت قرار داده است.
نکته کلیدی این است که همه‌چیز را باهم مخلوط کنید. با استفاده از برنامه‌ریزی (این‌جایی است که تقویم محتوای شما وارد بازی می‌شود) ترکیبی از تمام انواع محتوای ثابت‌شده کمک می‌کند که به هدف نهایی محتوای خود دست پیدا کنید.

۳- ایجاد محتوای خسته‌کننده

اینجا جایی است که بسیاری از مارک‌های تجاری را متوقف می‌کند. اگر هنوز یک وبلاگ را شروع نکرده‌اید، ممکن است شما عقب‌مانده باشید زیرا فکر می‌کنید محصول یا خدمات شما به‌اندازه کافی «موردعلاقه» شما نیست. بیاید با آن روبرو شویم- چه کسی می‌خواهد محتوای خسته‌کننده را بخواند؟
فقط به خاطر یک محصول یا خدمات که خسته‌کننده است محتوای شما نباید گذاشته شود. در حقیقت خیلی از مارک‌های تجاری با گذاشتن محتواهایی آموزشی، جذاب و جالب موفق می‌شوند و وارد موضوعاتی که نتواند مخاطبانشان را جذب کند نمی‌شوند.
پس شما چگونه می‌توانید وبلاگ نویسی را انجام دهید؟
نخست، خلاقانه فکر کنید. این پست از وبلاگ نویسی کپی نشان می‌دهد که چقدر محتوای سرگرم‌کننده و جذابی را می‌توان از یک مورد خسته‌کننده مثل یک فنجان قهوه ایجاد کرد:

• چگونه می‌توانید یک فنجان قهوه خوراکی خود را طبخ کنید.
• چه آیکون‌هایی از فیلم سینمایی و تلویزیونی روی فنجان‌های قهوه وجود دارد؟
• چطور می‌توانید قهوه خود را به‌سرعت هم بزنید بدون این‌که بریزد؟

مووز حتی پیشنهادهای دیگری دارد، نشان دادن این‌که چقدر مارک‌های تجاری می‌توانند از محتوا، محتوای محلی، مطالعات موردی و حتی از اینفوگرافیک استفاده کنند تا محتوا را به‌درستی برای خوانندگان و مشتریان جذاب کنند.

۴- عنوان‌های خسته‌کننده

در مورد هر وبلاگ یک حقیقت جهانی وجود دارد: اگر جذاب نباشد هیچ‌کس نمی‌خواهد آن را بخواند.
هر مطلب با یک عنوان شروع می‌شود.
امروزه، ما آدم‌های کم‌حوصله‌ای هستیم. به‌طور متوسط بیش از ۸ ثانیه صبر نمی‌کنیم. به این معنی که اگر واقعاً می‌خواهید افرادی را جذب کنید، باید از ابتدا توجه آن‌ها را جلب کنید؛ بنابراین، همه این عناصر باید در عنوان وجود داشته باشد.
به گفته بووز سامو، ۵ عنصر اصلی سرفصل‌ وجود دارد که شما نیاز دارید به آن توجه کنید:

• عنصر احساسی
• عنصر محتوا
• عنصر موضوع
• عنصر قالب
• عنصر وعده

تصویر زیر نشان می‌دهد که چگونه یک عنوان بر اساس یک شیوه نگارش می‌شود:

 

وبلاگ نویسی 2

چه چیز خاصی وجود دارد؟
بزرگ‌ترین برندگان عبارت‌اند از: عناوینی که تنها عناصر اصلی را تحت تأثیر قرار می‌دهند اما همچنین دارای اعداد هستند، منحصربه‌فرد هستند، شامل کلمات فوق‎العاده مانند «شگفت‌انگیز، الهام‌بخش و یا لذت‌بخش» هستند. چند تا از این‌ها و یک سری عناصر موفقیت‌آمیز نتایج بهتری را به شما می‌دهد.

۵- به کار نگرفتن تأثیرگذاران

تأثیرگذاران می‌توانند امروزه یک کلمه کلیدی بازاریابی عامه‌پسند باشند، اما دلیل این‌که چرا تأثیرگذاران به این اندازه جلب‌توجه می‌کنند به خاطر این است که آن‌ها وارد کسب‌وکار موفق وبلاگ شما می‌شوند و یک تأثیر بزرگ و مثبت می‌گذارند.
یکی از بهترین راه‌های کشیدن ترافیک و اعتبار بیشتر به سایت شما داشتن یک لینک تأثیرگذار در صنعت یا ذکر وبلاگ شما در ‌‌آن‌ها است. این به‌طور خودکار مارک تجاری شما را در جمع مخاطبان قرار می‌دهد و می‌تواند برای شما بیشترین تعداد مخاطب را جذب کند.
اما شما ممکن است بپرسید چه اتفاقی می‌افتد اگر ما هیچ تأثیرگذاری نشناسیم؟
احتمالاً هست و شما پیدا می‌کنید. در مورد سخنرانان و کارشناسان محبوب فکر کنید. در مورد مقالات صنعتی، وبلاگ‌‌ها و فیلم‌هایی که تماشا می‌کنید و هرکسی که در صنعت شما موردتوجه و تأثیرگذار است با او ارتباط برقرار کنید.
شما می‌توانید در زمینه‌های مختلف ازجمله:

• آن‌ها را در محتوای خود لینک کنید به‌طوری‌که آن‌ها متوجه بشوند که شما این کار را کردید.
• با آنان یک مکالمه کوتاه در رسانه‌های اجتماعی انجام بدهید.
• محتوایی که آنان ساخته‌اند را بگیرید و آن را بهبود دهید. این تکنیک به نام «آسمان‌خراش» شناخته می‎شود.
• نشان دهید که چقدر پیشنهاد آنان به شما و نام تجاری شما کمک کرده است.
• پیشنهاد بدهید که می‌توانید به آن‌ها کمک کنید.
• اگر همه جواب نداند- یک ایمیل به آن‌ها ارسال کنید تا یک قسمت عالی از مقاله‌ای که شما در مورد او نوشتید را برایش بفرستید.

نکته کلیدی این است که نه‌تنها تماس بگیرید بلکه معتبر باشید. هنگامی‌که شما در تیررس رادار یک تأثیرگذار قرار گرفتید پتانسیل‌های بالقوه‌ زیادی برای کشف در آینده وجود دارد.

۶- نادیده گرفتن اهمیت تصاویر.

اگر قبلاً این کار را نکردید، وبلاگ شما نیاز به تصویر دارد. نه‌تنها برای وبلاگ خودتان بلکه رسانه‌های اجتماعی که شما به اشتراک می‌گذارید.

وبلاگ نویسی 4

آمار بالا از Quick Sprout نشان می‌دهد که چگونه محتوای تصویری، عظیم شده‌اند. این تنها به این معنی است که عکس برای رسانه‌های اجتماعی و اینفوگرافیک نیست، حتی می‌تواند شامل محتوای ویدئویی نیز باشد که امروزه به‌شدت در حال افزایش است.
خبر خوب این است که شما نیازی به تخصص یا نام تجاری بزرگ ندارید تا یک گرافیک عالی ایجاد کنید. ابزارهایی مانند کانوا و خدماتی مثل فیور این امر را حتی برای کوچک‌ترین سایت‌ها برای بالا بردن گرافیک خود ممکن می‌سازند.
اما همچنین توجه داشته باشید که ایجاد محتوا و لایک کردن محتواهای مصرفی زمان می‎خواهد. به‌وسیله بازنویسی محتوای خود به فرمت‌های مختلف (گرافیکی، ویدئویی، PDF، صوتی، اسلاید و غیره) می‌توانید محتویات مطالب خود را به اشتراک بگذارید و حتی جانی دوباره به محتوای قدیمی خود بدهید.

۷- تبلیغ نکردن محتوا

نوشتن محتوای عالی فقط بخشی از مبارزه است، بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که بخش مهم‌تر معادله، تبلیغات است.
بسیاری از بازاریابان محتوای متخصص که وبلاگ‌های کسب‌وکار خودشان را گسترش دادند مانند سوجان پانل و درک هالپرن معتقدند که مارک‌های تجاری باید ۲۰ درصد از زمان خود را برای تولید محتوا و ۸۰ درصد زمان را کاملاً به تبلیغات اختصاص دهند.
پس‌ازاین همه، مگر شما در حال حاضر معروف‌ترین وبلاگ در صنعت خود باشید، در غیر این صورت ترافیک خاصی برای شما ظاهر نخواهد شد. شما باید مشتریان بالقوه خود را مجاب کنید که وبلاگ شما در صدر قرار دارد و در حال اجرا است.
پس دقیقاً چه محتوایی را تبلیغ می‌کنید؟
اینجا چند راهنمایی (پیشرفته‌تر) وجود دارد:

• مطالب خود را در چند رسانه اجتماعی به اشتراک بگذارید.
• مطالب خود را به فیلم‌ها، اسلایدها، اینفوگرافیک‌ها و کتاب‌ها تبدیل کنید.
• از بازاریابی ایمیل برای ترویج محتوای خود در قسمت توصیفات خود استفاده کنید.
• تأثیرگذارانی را که شما می‌خواهید با آ‌ن‌ها ارتباط برقرار کنید در محتوای خود برجسته کنید و به آن‌ها اطلاع دهید.
• در رسانه‌های اجتماعی تبلیغات ایجاد کنید.
• به انجمن‌ها محتوا ارسال کنید.

تبلیغات، تبلیغات، تبلیغات و شما اشتباه نمی‌کنید و ترافیک بیشتری به سمت وبلاگ شما خواهد آمد. آماده یک حرکت بر مبنای یک رویکرد بلندمدت و سازگار با تبلیغات باشید؛ بنابراین کلید اصلی در این مورد صبر است!

سخن آخر

این‌که اگر وبلاگ کسب‌وکار شما با نام تجاری جدید است یا چند سالی از آن استفاده کردید، هیچ‌وقت دیر نیست تا شروع به افزایش محتوای خود کنید تا بتوانید به‌راحتی ترافیک را افزایش دهید و ایجاد اعتبار کنید.
از این اشتباهات مرگبار دوری کنید تا در طولانی‌مدت موفقیت وبلاگتان را افزایش دهید.
نکته اصلی این است که شروع کنید و مهارت‌های خود را در طول مسیر بهبود ببخشید و تجربیات مفید خود را با کاربران ایران مدیر به اشتراک بگذارید.

منبع:

entrepreneur.com

درباره‌ی نویسنده: نوشین علی‌اشرفی

Avatar

همچنین ببینید

تولید کننده محتوا

۹ عادت کاربردی برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوا

تولید کننده محتوا به چه کسانی گفته می‌شود؟ چگونه به موفقیت‌های شغلی خود دست می‌یابند؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *