صفحه اصلی / بازاریابی / کسب‌ و کار در اینستاگرام : راهنمای تجارت‌های کوچک برای تجارت الکترونیکی در اینستاگرام
کسب‌ و کار در اینستاگرام

کسب‌ و کار در اینستاگرام : راهنمای تجارت‌های کوچک برای تجارت الکترونیکی در اینستاگرام

کسب‌ و کار در اینستاگرام چه شیوه هایی دارد؟ چرا نباید از کسب‌ و کار در اینستاگرام چشم‌پوشی کنیم؟ دلیل اول این است که یک پلتفرم در حال رشد است و بیش از میلیارد کاربر جهانی در حال افزایش دارد و بیش از پانصد میلیون کاربر به‌طور روزانه استوری‌های اینستاگرام را تماشا می‌کنند، بنابراین وقتی نوبت به ایجاد محتوای ویدیویی رسید، خجالتی نباشید.

علاوه بر آن، آیا می‌دانستید که طبق گفته هوت سویئت، ۸۰% از کاربران اینستاگرام حداقل یک کسب‌ و کار در اینستاگرام دنبال می‌کنند و ۷۰% از کاربران آن آنلاین خرید می‌کنند؟

آیا می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه می‌توان از این کسب و کار پلتفرم قدرتمند در بازاریابی بهره برد؟ در این راهنمای تجارت در اینستاگرام، خواهید آموخت:

 •  نحوه فروش اجناس در کسب‌ و کار در اینستاگرام
 •  نحوه فروختن اجناس از طریق پست‌ها و تبلیغات ارگانیک
 •  نحوه سنجش موفقیت تجارت با اینستاگرام
 •  نحوه شروع طرح‌ریزی برای ویژگی‌های جدید

در این مقاله ایران مدیر خواهید خواند که این پلتفرم تجارت الکترونیک سودآور، فرصت‌های فراوانی برای فروش و درآمدزایی بیشتر در اختیارتان می‌گذارد. بیایید شروع کنیم!

نحوه فروش و کسب‌ و کار در اینستاگرام

اگر هنوز ویترینی برای تجارت الکترونیک اینستاگرامی خود ندارید، اول، باید مطمئن شوید که:

 •  کسب‌ و کار در اینستاگرام شما مورد تائید مردم است.
 •  جنسی برای فروش داشته باشید.
 •  تجارت شما با سیاست‌های بازرگانی اینستاگرام مطابقت دارد.
 •  حساب اینستاگرام شما به‌عنوان یک حساب تجاری تنظیم شده است.
 •  و حساب اینستاگرامتان به صفحه تجارت فیس‌بوکی‌تان متصل است.

۱٫ کاتالوگ خود را ایجاد کرده و پیوند دهید

بعد از بررسی مراحل فوق، بیایید بسته به اولویتتان، کاتالوگ خرید فیس‌بوکی‌تان را با پروفایل تجاری اینستاگرامتان، همگام‌سازی کنید. به محض اینکه توانستید کار را شروع کنید، مخصوصاً اگر راه‌اندازی محصول جدیدی یا یک تبلیغ ویژه دارید.

اگر شما از ابتدا شروع می‌کنید، به سراغ تنظیمات کاتالوگ فیس‌بوک بروید و گزینه «کاتالوگ تجارت الکترونیک» را انتخاب کنید، مگر اینکه شما ملک و یا ماشین معامله کنید، در این صورت باید گزینه دیگری انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ایجاد یک کاتالوگ جدید، جزئیات تنظیم کاتالوگ فیس‌بوک را در بخش راهنمای آن مشاهده کنید.

به‌عنوان صاحب کسب‌ و کار در اینستاگرام ، زمان شما با ارزش است. اگر ترجیح می‌دهید در مقایسه با نسخه DIY فوق، یک دستیار داشته باشید، شرکای تائید شده فیس‌بوکی، شاپیفای یا بیگ کامرس می‌توانند به ساده کردن این روند برای شما کمک کنند. برای این کار، حساب فیس‌بوک تجاری‌تان را که به حساب اینستاگرامتان نیز وصل شده است، به یکی از این دو گزینه اضافه کنید:

 •  شاپیفای
 •  بیگ کامرس

پس از اتمام، برای چند روز حساب خود را برای بررسی ارائه دهید، زیرا این روند می‌تواند مدتی طول بکشد. هنگامی‌که روند بررسی کامل شد و همه‌چیز تائید شد، اینستاگرام به شما اطلاع می‌دهد.

۲٫ حساب خود را به حساب تجاری برای فروش محصولاتتان تبدیل کنید

آیا حساب اینستاگرام و کاتالوگ شما اکنون به هم متصل است؟ اگر چنین است، به سراغ برنامه اینستاگرام برای تبدیل حسابتان به یک حساب تجاری بروید. برای انجام این کار، به پروفایل خود، قسمت تنظیمات، تجارت بروید، همان‌طور که در اینجا دیده می‌شود:

کسب‌ و کار در اینستاگرام و بیزینس

کسب‌ و کار در اینستاگرام و shopping

۳٫ محصولات خود را برچسب بزنید

شما می‌خواهید محصولات خود را در هردو قسمت فید و استوری‌هایتان برچسب بزنید تا محصولات بیشتری را در اینستاگرام به فروش برسانید و کسب‌ و کار در اینستاگرام شما پررونق باشد.

در اینجا چگونگی آن آمده است:

برچسب زدن محصولات در پست‌هایتان و کسب‌ و کار در اینستاگرام

هنگام برچسب زدن محصولات برای پست کردن آن‌ها، شما می‌توانید حداکثر پنج محصول را در هر تصویر و حداکثر ۲۰ محصول را در یک پست برچسب بزنید.

برچسب زدن محصولات در استوری‌ها

هنگام برچسب زدن محصولات در استوری‌ها، فقط می‌توانید یک محصول را در هر استوری برچسب‌گذاری کنید. اگر محصولات بیشتری دارید که می‌خواهید کاربران آن‌ها را بخرند، استوری‌های بیشتری بگذارید.

شما همچنین می‌توانید برچسب را از طریق تغییر متن و رنگ و استیکرهای متفاوت، شخصی‌سازی کنید

چگونه مخاطبان خود را با پست‌های ارگانیک درگیر کنید

اکنون‌که شما مهیا و آماده کسب‌ و کار در اینستاگرام هستید، پست‌های ارگانیک به ایجاد اعتماد و ساختن یک جامعه با مشتریان خود کمک می‌کند. در اینجا چگونگی آن آمده است:

محتوای تولید شده توسط کاربرانتان را پست کنید

یک روش عالی برای جذب مخاطب، درخواست کردن از آن‌ها برای تولید کردن محتوا برای شما و سپس پست کردن آن است. این امر نه‌تنها به گسترش دسترسی شما کمک خواهد کرد بلکه باعث ایجاد اعتماد به برند شما نیز خواهد شد.

شما می‌توانید با مراجعه به مشتریان شروع کرده و از آن‌ها بخواهید عکسی از محصول شما را به اشتراک بگذارند، به‌این‌ترتیب شما حساب تجاری‌تان را برچسب‌گذاری کرده‌اید.

با این روش، شما می‌توانید به راحتی آن را در پروفایل خود مجدداً به اشتراک بگذارید و به مشتری اعتبار دهید. این امر نه‌تنها باعث می‌شود مشتری احساس خاص بودن کند، بلکه باعث می‌شود شما قابل‌اعتماد به نظر برسید، با مشتریان خود مشارکت داشته باشید و فروش بیشتری داشته باشید.

کسب‌ و کار در اینستاگرام و تگ

یک راه دیگر برای دریافت محتوا از کاربرانتان، دعوت از آن‌ها با عنوان «ما را تگ کنید تا برجسته شوید» هست.

از تبلیغات اینستاگرام برای کسب‌ و کار در اینستاگرام استفاده کنید

شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری مقداری از دلارهایتان در تبلیغات اینستاگرام، میزان دیده شدن پست‌هایتان را افزایش دهید. اگر شما می‌خواهید بر اساس علاقه، رفتارها و سایر اطلاعات، به مخاطب هدف خود برسید، سرمایه‌گذاری مالی یک روش عالی و مؤثر برای انجام این کار است و کپشن اینستاگرام در این زمینه مهم است..

سنجش میزان موفقیت تجارت الکترونیک در اینستاگرام

شما چگونه می‌فهمید که تلاش‌هایتان موفقیت‌آمیز هستند یا خیر؟ به حساب تجاری اینستاگرامتان بروید و روی پروفایل خود برای بررسی لایک‌ها، کامنت‌ها، نظرات و خریدها، کلیک کنید. شما می‌توانید اطلاعات ارزشمندی درباره اینکه چه پست‌ها و محصولاتی در بین مخاطبان شما محبوب هستند به دست آورید.

شما همچنین می‌توانید از این قسمت برای یادگیری بیشتر درباره‌ی افرادی که شما را دنبال می‌کنند، مثلاً جنسیت، رنج سنی و مکان زندگی آن‌ها استفاده کنید.

اینستاگرام مانند همه رسانه‌های اجتماعی، دائماً در حال تحول است. بسیاری از این تغییرات جزئی هستند، اما بسیاری دیگر پیامدهای بزرگی برای تبلیغ‌کنندگان و مشاغل دارند. اینجا چند تغییر بزرگ وجود دارد که کسب‌ و کار در اینستاگرام به آن‌ها بستگی دارد.

وارسی اینستاگرام

کسب‌ و کار در اینستاگرام و وارسی کردن

وارسی در اوایل سال جاری در ۱۹ مارس انجام شد، بااین‌حال، هنوز فقط در یک برنامه بتا مجزا برای برندهای بسیار بزرگ‌تر در دسترس است؛ اما به‌جرئت می‌توان گفت که این موارد در آینده در قالب آگهی در دسترس خواهند بود که این برای صاحبان مشاغل و اینستاگرام هم سودمند است.
جریان پست‌های وارسی این‌گونه است.

سخن آخر

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، استفاده از محتوای برند شده در اینستاگرام است. این امکان هنوز در اینستاگرام در دسترس نیست اما در فیس‌بوک موجود است و در تبلیغات بسیار مفید است.

محتوای برند شده، روشی عالی برای جلب اعتماد مشتریان بالقوه با استفاده از پست‌های برندهای دیگر که شما را تگ کرده‌اند، است. اگر یکی از برندهای بزرگ‌تر در مورد محصولات شما تبلیغ کند باعث فروش بیشتر شما می‌شود سپس می‌توانید به راحتی پستی را که در آن تگ شده‌اید انتخاب کنید و آن را به‌عنوان تبلیغی برای مخاطبان هدفتان در کسب‌ و کار در اینستاگرام ارسال کنید.

با توجه به موفقیتی که از محتوای برند شده در فیس‌بوک دیده‌ایم، من پیش‌بینی می‌کنم که به‌زودی شاهد موجود شدن آن در اینستاگرام خواهیم بود.

پس از انتخاب «استفاده از پست موجود» بجای «ایجاد آگهی»، صفحه بعدی دارای پست‌های فیس‌بوک و اینستاگرام تجاری‌تان و همچنین گزینه سوم برای «محتوای برند شده» خواهد بود.

در اوایل امسال، اینستاگرام استفاده از محتوای برند شده را جهت آزمایش رونمایی کرد، بنابراین مال خودتان را دائماً بررسی کنید

اکنون‌که فیس‌بوک و اینستاگرامتان به هم متصل شده است و کاتالوگتان آماده و در حال اجراست، شروع به استراتژیکی کردن پست‌های اینستاگرامی کنید تا بتوانید هنگامی‌که آماده هستید، آن را راه‌اندازی کنید. با تلفیق محتوای ارگانیک و پولی، شما در مسیر فروش و درآمد بیشتر و درک بهتر مشتریان خود قرار خواهید گرفت.از کار خود لذت ببرید، خلاق باشید و از بهترین استفاده را بکنید. نظر شما در این زمینه چیست؟ لطفاً ایده‌های خود را با کاربران ایران مدیر به اشتراک بگذارید.

منبع:

Wordstream

درباره‌ی ایران مدیر

Avatar

همچنین ببینید

تولید کننده محتوا

۹ عادت کاربردی برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوا

تولید کننده محتوا به چه کسانی گفته می‌شود؟ چگونه به موفقیت‌های شغلی خود دست می‌یابند؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *