صفحه اصلی / بازاریابی / ایده خوب: راهنمایی کامل برای یافتن و ساختن ایده‌های خوب و سودآور
ایده خوب

ایده خوب: راهنمایی کامل برای یافتن و ساختن ایده‌های خوب و سودآور

ایده خوب مانند خیلی از چیزهای خوب زندگی، در یک نگاه ساده پنهان شده است. خیلی از افراد وقتی زمان جلو بردن یک ایده خوب در رابطه با کسب‌وکارشان می‌شود، واقعاً نگران می‌شوند.

بسیاری از مردم ایده‌های طوفان فکری را دوست دارند؛ اما هرگز نمی‌توانند ایده‌ای را پیدا کنند که به‌اندازه کافی اجرای آن را دوست داشته باشند.

احتمالاً آزمایش‌های داخلی عجیب‌وغریبی وجود ندارد که باور کنید یک ایده به‌اندازه کافی خوب نیست – اما به هر علت، به نظر می‌رسد دو مانع بزرگ هنگام توسعه ایده های کسب و کار جدید وجود دارد:

1- فکر نمی‌کنید که ایده خوبی داشته باشید؛ بنابراین هیچ چیزی وجود ندارد که بتوانید با آن موفق شوید. این همان فردی است که معمولاً در مورد آغاز یک پروژه جدید صحبت می‌کند، بعد متوجه می‌شوید که دو هفته بعد، از این کار دست کشیده است.

2- فکر می‌کنید که باید یک ایده خوب داشته باشید؛ کاملاً گیج می‌شوید که کدام یک را باید در درازمدت اجرا کنید. این همان فردی است که همیشه مشغول انجام ۱۲ پروژه هم‌زمان، در مراحل مختلف پیشرفت، هست و هیچ‌کدام را به‌خوبی انجام نمی‌دهد.

درحالی‌که این‌ها به نظر مفاهیم متضاد هستند. آن‌ها معمولاً شما را در یک مخمصه مشابه قرار می‌دهند: شروع نصفه و نیمه و در انتها ترک کار. پس کجا باید زمان و انرژی خود را متمرکز کنید؟ چطور می‌توانید اگر ایده خوب داشتید آن را بسازید.

نخست، باید یک‌چیز مهم را به خاطر داشته باشید: همه کسب‌وکارها، اعم از خدمات یا محصولات، آنلاین یا آفلاین، پاسخ مستقیم به یک مشکل هستند. هدف یک کسب‌وکار… تنها دلیلی که وجود دارد درواقع این است که مشکل حل شود. شما باید به‌طور فعال فکر کنید که چگونه می‌توانید مشکلات دیگران را حل کنید. روزبه‌روز، باید در مورد چیزی که شما و دیگران در اطرافتان با آن درگیرید فکر کنید. سپس راه‌هایی برای حل این دردسرها از طریق یک ایده خوب ، دستگاه، سرویس یا یک نرم‌افزار پیدا کنید.

بااین‌حال بهتر است تظاهر کنید که رویکرد شما به حل مسئله و «رفع» مشکلات بی‌وقفه است.

آمدن با ایده ‌های کسب‌وکار تازه نباید چیزی باشد که شما فقط یک بار در سال انجام دهید وقتی‌که به مقداری پول نیاز دارید. اگر می‌خواهید جزء کارآفرینان موفق باشید، شما باید به‌طور اساسی روش نگاه خود به جهان را تغییر دهید، همیشه به دنبال فرصت‌هایی برای خدمت‌رسانی به دیگران باشید و در عوض دست مزد دریافت کنید. با این کار ذهن خلاق شما هرگز خشک نخواهد شد. وقتی می‌خواهید به‌سرعت به یک ایده خوب کسب‌وکار جدید بپردازید، چهار مرحله برای آن وجود دارد:

1. ایده خوب براساس سرگرمی‌ها و مهارت‌هایی که شما در آن‌ها خوب هستید

هرکسی چیزی دارد که در آن خوب است. مشکل این است که اکثراً از مهارت‌هایی که دارید ساده می‌گذرید. شما قدر این حقیقت که دانش و توانایی‌ که در اختیارتان قرار دارد ممکن است برای یک فرد دیگر ارزشمند باشد را نمی‌دانید.

• شاید شما دو زبانه هستید و می‌توانید نقش یک ابزار را ایفا کنید.
• ممکن است شما بتوانید یک کمد را به نحو احسن مرتب کنید
• ممکن است شما در آشپزی واقعاً خوب باشید یا متخصص سایت وب‌سایت باشید
• شاید شما بتوانید حتی به‌طور موفق مسابقات سه‌گانه را تمام کنید.

تمام این‌ها چیزهایی هستند که دیگران می‌خواهند برای خودشان انجام دهند، اما در بسیاری موارد، توانایی آن را ندارند. اگر زمان قابل‌توجهی را صرف یادگیری یک کار در مدرسه کرده‌اید، به‌عنوان یک شاگرد، به‌عنوان یک سرگرمی و یا حتی یک فعالیت تفریحی – آن زمان ارزش بسیاری دارد. بیشتر از یادگیری برای انجام کاری، چیزی که شما سال‌ها و ماه‌ها زحمتش‌ را کشیده‌اید، انجام دهید. بسیاری از مردم حاضرند به شما پول بدهند تا چیزی که می‌خواهند را سریع‌تر دریافت کنند.

شما می‌توانید به دیگران آموزش دهید که چگونه این کار را انجام دهند. یا اگر نمی‌خواهید تدریس کنید، می‌توانید به‌آسانی از این مهارت برای ارائه خدمات به مشتریان استفاده کنید.

2. چیزهایی که شما برای کار انجام داده‌اید

اخطار هشداردهنده : مهارت‌های «یاد گرفته در محل کار» یک‌چیز عالی برای صید اولین ایده کسب‌وکار سودآور شما است. اگر تابه‌حال یک شغل داشته‌اید، این ثابت می‌کند که شما یک مهارت یا ایده خوب دارید که کسی حاضر است به خاطرش پول پرداخت کند!

مانند بسیاری از افراد، ممکن است شما فرض کنید که حقوق و دستمزد شما ارزش واقعی مهارت‌های شما را برآورده نمی‌کند. اما اینجا مسئله‌ای وجود دارد: چیزی به نام ارزش واقعی یا ذاتی یک مهارت، خدمات یا ایده وجود ندارد.

شستن ظرف، با توجه به تعداد بشقاب‌هایی که شما تمیز می‌کنید، می‌تواند یک مهارت 20 هزاری در ساعت باشد.

ساخت یک برنامه تلفن همراه برای کارفرمای شما می‌تواند یکی از صدها چیز دیگر باشد که هرساله به‌عنوان بخشی از حقوق و دستمزد 2 میلیونی خود انجام می‌دهید.

حقوق شما ارزش واقعی شما را نشان نمی‌دهد، این فقط نشان‌دهنده تخمین کارفرمایان در مورد مقداری که آن‌ها می‌توانند پس از محاسبه‌ هزینه‌ها و سود سالم خود به شما بپردازند.

اگر یک رئیس داشته باشید، شما نمی‌توانید به‌اندازه زمانی که برای خودتان کار می‌کنید پول به دست بیاورید.

اینجا فهرستی از همه‌چیزهایی که پول را خارج از چک حقوق خود دریافت می‌کنید را می‌‌توانید ببینید:

• بیمه درمانی: اگر تمام‌وقت (۴۰ ساعت) باشید، بیمه برای شما هزینه دارد.
• سربار: این امر شامل هر فضای اداری فیزیکی و تمام خدمات رفاهی و سایر هزینه‌های تکرارشونده است که با ساختمان کارفرما صورت می‌گیرد.
• مدیریت و حقوق اجرایی: درسته… اغلب کاملاً نامتناسب هستند.

زمانی که حقوق شما بالاتر از چیزی است که در موردش بحث شود، این کمتر در مورد ارزش شماست، بیشتر در مورد استطاعت آن‌هاست. در بعضی موارد کسی که یک کاری را انجام می‌‌دهد سزاوار 5 میلیون است ولی 3 میلیون یا کمتر دریافت می‌کند.

مهارت‌هایی که در طول سفر به دست می‌آورید، برای شماست تا به همان اندازه و با قیمتی که شما می‌خواهید از آن استفاده کنید.

حالا، کار شما این است که مشخص کنید کدام یک از مهارت‌های کاری خود را برای برداشت، پخته شده‌اند، شروع کنید که ایده‌تان را پرورش دهید و سپس مشتریان خود را پیدا کنید.

آماده شروع کسب‌وکار خود هستید ولی نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ ایران مدیر راهنمایی‌هایی را برای شما ارائه می‌دهد تا درک کنید که آینده‌تان بسیار دور نیست.

3. چیزهایی که مردم از شما می‌خواهند

نکته این است که خواه پی ببرید یا نه شما به کارشناسانی متکی هستید که به شما کمک می‌کنند تا به مسائل پی ببرید. اگر مردم از شما کمک، نصیحت یا نگرشتان را در یک زمینه خاص بخواهند، یک فرصت خوب است که دیگران به شما به‌عنوان کارشناس یا همه‌چیزدان نگاه کنند.

شما باید شروع کنید که توجه بیشتری را به چیزهایی که مردم از شما می‌پرسند داشته باشید. اگر کسی از شما کمک بخواهد، ذهن شما بلافاصله شروع به ارزیابی می‌کند که آیا این چیزی است که می‌تواند سودمند باشد؟

آیا شما دوستانی دارید که همیشه از کارشناس رژیم غذایی، مشاوره می‌گیرند؟ در مورد افرادی که دائماً از نگرش شما درباره روابط خود سؤال می‌کنند چه؟ ممکن است دوستان و خانواده از شما بخواهند که هنگامی‌که بیرون از شهر می‌روند، از سگشان مراقبت کنید.

شروع کنید به توجه کردن به چیزهایی که مردم از شما می‌خواهند و در آخر شما برای کارهایی که سابق بر این رایگان انجام می‌دادید پول دریافت ‌کنید.

4. چیزهایی که می‌خواهید یاد بگیرید

یک ایده یا مهارت که شما در آن مبتدی هستید، پیدا کنید؛ اما شما می‌خواهید که واقعاً در آن خوب باشید. سپس به‌تدریج مهارت‌ها را بهبود ببخشید و مشتریانی را پیدا کنید که مایل‌اند به شما یاد بدهند؛ مثل این است که به خودتان پول بدهید تا برای چیزی که واقعاً به آن اهمیت می‌دهید، به مدرسه بروید.

شما مجبور نیستید به‌عنوان یک متخصص کار کنید. اگر این کار را قبلاً انجام نداده‌اید، با گذشت زمان بهتر می‌شوید و می‌توانید در این روند دست مزد دریافت کنید. شما چه ایده هایی را برای شروع کسب و کارتان درنظر دارید؟ آنها را با کاربران ایران مدیر به اشتراک بگذارید.

منبع:

Entrepreneur.com

درباره‌ی نویسنده: نوشین علی‌اشرفی

همچنین ببینید

تولید کننده محتوا

9 عادت کاربردی برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوا

تولید کننده محتوا به چه کسانی گفته می‌شود؟ چگونه به موفقیت‌های شغلی خود دست می‌یابند؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *