صفحه اصلی / بازاریابی / فروشنده حرفه ای با داشتن این ۶ عادت است که بسیار ثروتمند می‌شود
فروشنده حرفه ای

فروشنده حرفه ای با داشتن این ۶ عادت است که بسیار ثروتمند می‌شود

فروشنده حرفه ای گاهی آنچنان ثروتمند است که مجموع درآمدش از درآمد یک مدیرعامل بیشتر می‌شود. اما تبدیل شدن به چنین فروشنده‌ای که سالانه درآمدهای نجومی دارد بسیار سخت است. پس چطور می‌توان یکی از آن‌ها شد؟ همه فروشندگان ثروتمند، شیوه‌های کلیدی خاصی را به اشتراک می‌گذارند. ایران مدیر در این مقاله می‌خواهد شما را با پنج عادت موفق‌ترین فروشندگان آشنا کند.

۱٫فروشنده حرفه ای به برترین‌ها می‌فروشد

فروشندگان ثروتمند هرگز وقت خود را با افرادی که نمی‌توانند تصمیم بگیرند و قدرت یا بودجه سرمایه‌گذاری در راه‌حل‌های آن‌ها را ندارند، تلف نمی‌کنند. درباره‌اش این‌طور فکر کنید. نرخ ساعتی یک فروشنده ثروتمند چند صدهزار تومان در ساعت است که بیش از چیزی است که بهترین وکیل‌ها در شرکت‌های بزرگ حقوقی درآمد دارند.

این فروشندگان می‌دانند که ملاقات با یک فرد که چشم‌انداز سطح پایینی دارد، فقط برای آن‌ها هزینه‌بر است. اگر شما می‌خواهید به سطح درآمد یک فروشنده حرفه ای و واقعاً ثروتمند برسید، باید تنها به مشتریانی با چشم‌اندازهای سطح بالا بفروشید.

۲٫فروشنده حرفه ای فروش‌های بزرگ‌تر انجام می‌دهد، نه فروش‌های بیشتر

یکی از بزرگ‌ترین تصورات غلط درباره فروشندگان موفق این است که اکثر مردم فکر می‌کنند فروشندگان ثروتمند بیشتر از رقبایشان قرارداد فروش می‌بندند؛ اما این درست نیست. در عوض، آن‌ها قراردادهای فروش بزرگ‌تری می‌بندند.

درواقع، برترین فروشندگان تنها به دنبال فروش‌های عمده در شرکت‌های بزرگ‌تر می‌روند. اگر می‌خواهید یک فروشنده حرفه ای شوید، تمرکز خود را بر روی معاملات بزرگ قرار دهید و به‌این‌ترتیب به‌سرعت متوجه می‌شوید که این نوع فروختن، همان مقدار کاری را می‌برد که یک فروش معمولی نیاز دارد، اما پرداختی‌های آن به‌شدت بزرگ‌تر است.

۳٫فروشنده حرفه ای تنها بر کارهای پول‌ساز تمرکز می‌کند

دو نوع کار وجود دارد که شما هر روز انجام می‌دهید: آن‌هایی که پول می‌سازند و آن‌هایی که پول نمی‌سازند. فروشندگان ثروتمند در مورد کارهایی که انجام می‌دهند کاملاً شفاف هستند. آن‌ها تنها کارهایی را انجام می‌دهند که پول‌ساز باشند. آن‌ها هرچیز دیگر از قبیل کاغذبازی، پرکردن فرم سفارش و خدمات مشتری را کاملاً برون‌سپاری می‌کنند. فروشندگان ثروتمند در فروش های شخصی بر روی جستجو، جلسات فروش، جلسات مشتریان کلیدی و بحث با مشتریان حیاتی تمرکز می‌کنند.

۴٫فروشنده حرفه ای می‌داند چگونه نفوذ کند

اکثر فروشندگان وقتی محصول یا خدمتی را می‌فروشند، آن را تمام شده تلقی کرده، پشت سر می‌گذارند و به دنبال فرصت بعدی می‌روند؛ اما یک فروشنده حرفه ای، فروش امروز را به‌عنوان یک پله برای فرصت فروش بسیار بزرگ‌تر فردا می‌بیند. مشتریان جدید و موجود شما می‌توانند منابع قدرتمندی برای کسب‌وکار جدید باشند. فروشندگان ثروتمند این را می‌دانند و به‌شدت بر روی معرفی شخصی خود به مشتریان ارزشمند تکیه می‌کنند.

۵٫فروشنده حرفه ای اهداف و کارهای خود را اولویت‌بندی می‌کند

شما احتمالاً تا پایان امروز ۲۵ کار برای انجام دارید و اگر تمام این کارها را انجام دهید، احتمالاً پولدارتر ازآنچه امروز صبح بودید نخواهید شد. شما احتمالا اهداف کلیدی‌ دارید که دوست دارید به آن‌ها دست‌یابید: مانند توسعه روابط ایده آل با افراد موفق، بستن قراردادهای بزرگ و تجدید قراردادهای موجود. بااین‌حال، اجازه می‌دهید کارهایی که به نظر شما “فوری” می‌آیند شما را از اهدافی که مهم‌تر هستند دور کند. فروشندگان ثروتمند این اشتباه را انجام نمی‌دهند. برای حل این معضل، کارهای فوری و غیرمهم خود را برون‌سپاری کنید و بر اهدافی که باعث پول‌سازی می‌شوند تمرکز کنید.

۶٫فروشنده حرفه ای هیچ‌گاه از یادگیری ترس ندارد

به قول بنجامین فرانکلین: «نادانی به‌اندازه‌ی بی‌تمایلی به یادگیری، شرم‌آور نیست.». فروشندگان ثروتمند هر روز چیز جدیدی یاد می‌گیرند. بی‌وقفه مطالعه می‌کنند و به کنفرانس‌های بازاریابی و فروش می‌روند تا بهترین ایده‌های نوین و دیدگاه‌های جدید را بیابند. آن‌ها همواره بر خود به‌عنوان یک فروشنده حرفه ای سرمایه‌گذاری می‌کنند. کسی که به پیشرفت و یادگیری عقیده‌ای نداشته باشد همواره تنها خواهد بود. اینگونه افراد هیچ‌گاه چه در ذهن، چه در فروش و چه در زندگی رهبر نخواهند شد.

۷٫فروشنده حرفه ای خود واقعی‌اش را نشان می‌دهد

هنگامی‌که زمان فروش می‌رسد، اکثر فروشندگان سعی خود را می‌کنند تا خصوصیاتی را به نمایش بگذارند که در آن‌ها نیست. آن‌ها سعی می‌کنند که خیلی هوشمندانه به نظر برسند، شخصاً با مشتریان ارتباط برقرارکنند، بیش‌ازحد کار کنند و از توقف عملیات فروش جلوگیری نمایند.

این در حالیست که کسب‌وکار در مورد شما و یا چیزی که می‌خواهید باشید، نیست. کسب‌وکار با مشتریان سروکار دارد و مشتریان واقعی شامل انسان‌های واقعی می‌شوند؛ بنابراین اگر قصد ارتباط برقرار کردن دارید و به دنبال روابط طولانی‌مدت هستید، بهترین راه برای انجام این کار این است که خود واقعی‌تان باشید.

مشتریان در مورد اینکه چه مقدار از شما اطلاعات دارند، هیچ‌وقت به شما دروغ نمی‌گویند. آن‌ها فقط می‌خواهند بدانند که آیا شما می‌توانید مشکلات آن‌ها را حل کنید، نیازهای آن‌ها را برآورده سازید و به تعهدات خود عمل کنید یا خیر. به همین دلیل برای یک فروشنده حرفه ای بسیار مهم است که اطلاعات کافی در مورد نیازها و مشکلات آن‌ها به دست آورد؛ و این کار را فقط به کمک پرسیدن سوال و گوش کردن انجام می‌شود، نه با پر کردن اتاق از صدای خود.

به یاد داشته باشید که فروش چیز جدیدی نیست، شما در طول تمام عمر خود این کار را انجام داده‌اید. فقط باید به محصول خود، تحقیقات و آماده‌سازی‌ها و مشتری خود توجه کنید. از تجربیات دیگران کمک بگیرید و حس مشترکی بین خود و مشتریان برقرار کنید.

شما عادات یک فروشنده حرفه ای و ثروتمند را دارید یا یک فروشنده معمولی؟ بعد از آشنایی با ۷ ویژگی فروشندگان ثروتمند چه تغییری در روش فروش خود ایجاد خواهید کرد؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را با کاربران ایران مدیر به اشتراک بگذارید.

منبع:

Entrepreneur

درباره‌ی نویسنده: مهدی فرزین

من مهدی فرزین هستم. دکتری تخصصی مدیریت بازرگانی و کارشناسی ارشد مدیریت MBA دارم. بیش از ده سال است که در زمینه آموزش، پژوهش و مشاوره بازاریابی مشغول به کار هستم و یک‌سال است که به عنوان نویسنده با ایران مدیر همکاری می‌کنم.

همچنین ببینید

تولید کننده محتوا

۹ عادت کاربردی برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوا

تولید کننده محتوا به چه کسانی گفته می‌شود؟ چگونه به موفقیت‌های شغلی خود دست می‌یابند؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.