صفحه اصلی / بازاریابی / برنامه بازاریابی صنعتی ؛ ترکیب تفکر سنتی و بینش درونی و پیشرفت کسب و کار
برنامه بازاریابی صنعتی

برنامه بازاریابی صنعتی ؛ ترکیب تفکر سنتی و بینش درونی و پیشرفت کسب و کار

امروزه برنامه بازاریابی صنعتی ، با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، نوشتن الگوریتم‌های Google ، ارتباط با مشتری و پرورش چشم‌انداز سبب تغییر در کسب‌و‌کار شده است.بنابراین پرسش این است که آیا برنامه بازاریابی شما باید بر روی تکنیک‌های تماماً دیجیتالی ساخته شود؟

در طراحی وب و تاکتیک‌های آنلاین سرمایه‌گذاری کنید و با رسانه‌های کسب‌شده، نمایش‌های تجاری و روابط عمومی به‌زحمت نیفتید؟ نه بازاریابی مائسترو خیلی سریع نیست!

بی‌شک نتایج به‌دست‌آمده با استفاده از برنامه بازاریابی صنعتی و دیجیتال هیجان‌انگیز است. بااین‌وجود، برخی صنایع با پیدا کردن هم‌افزایی بین تاکتیک‌های سنتی و درونی، سبب شده‌اند که بیشترین قدرت را درک کنید.

حتی HubSpot، رهبر داخلی، اذعان می‌کند که استفاده آن‌ها از اجراییات سنتی، نقش مهمی در تلاش‌های بازاریابی مبتنی بر حساب آن‌ها دارد. بااین‌حال، همه این کارها به روش داخلی انجام می‌شود.

برنامه بازاریابی صنعتی و HubSpot

در این مقاله ایران مدیر نتایجی ارائه‌شده است که ما پس از ایجاد برنامه بازاریابی صنعتی داخلی، برای مشتریان صنعتی در زمینه‌هایی از تولید تجهیزات گرفته تا توزیع و لجستیک به آن‌ها دست‌یافته‌ایم؛ شرکت‌هایی که سابقه استفاده بیشتر از استراتژی‌های سنتی را دارند.

برنامه بازاریابی صنعتی (سنتی به درونی)، فرایندی است که نیازمند صبر است

اگر بخش برنامه بازاریابی صنعتی شما به اجراییات سنتی ‌ چاپ تبلیغات ، رادیو، تلویزیون، نمایش‌های تجاری، کاتالوگ، بروشور و فروش برگه‌ها عادت دارد ‌ می‌تواند یک انتقال بزرگ (ازنظر استعداد و فرآیند) باشد تا شروع به ساختن محتوای داخلی و تبدیل از طریق پردازش آنلاین کنید.

یک روش آسان برای انتقال همه‌جانبه به یک استراتژی داخلی این است که مواد وثیقه موجود خود را به محتوای دیجیتالی تبدیل کنید، آن را برای موتورهای جستجو بهینه کنید و آن را از طریق کانال‌ها تبلیغ کنید تا بازاریابی شما برای چشم‌اندازها و جستجو آسان باشد.

واقعیت این است که همیشه ادامه کارهایی که انجام می‌دهید مفید است، درحالی‌که به‌تدریج عملیات جدید داخلی را برای تلاش‌های بازاریابی خود معرفی می‌کنید. مطمئناً مجلات تجارت و لیست صنعت، عملکردهایی را انجام می‌دهند که نمی‌توان با ورودی آن‌ها را تکرار کرد؛ بنابراین عاقلانه است که برای حفظ نتایج کوتاه‌مدت، این تاکتیک‌ها را در یک برنامه ورودی بگنجانیم. ما به‌طورمعمول با شرکت‌هایی شریک می‌شویم که درک می‌کنند که حتی ضمن مشاهده ارزش استفاده از یک رویکرد جامع، نیاز به تغییر دارند.

ورود همه افراد به‌ویژه بازاریابان، نیازمند انطباق گسترده با رویکردی درونی است

مسئله‌ای که به‌ناچار وقتی شرکت‌ها به سمت یک رویکرد فروش داخلی حرکت می‌کنند، روشن می‌شود این است که بخشی از سازمان «تابش نور را نمی‌بیند». آیا می‌توانید آن‌ها را مقصر بدانید؟ تصور کنید که به‌جای این‌که طوفان مغزی در یک نمایشگاه نمایش تجاری داشته باشید، چقدر بی‌فایده است تیم خود را به استراتژیک کردن عباراتی برای چشم‌اندازها و جستجوی گوگل و این‌که چه سؤال‌هایی را حتی می‌توانید جستجو کنید، تحمیل وظیفه کنید.

این می‌تواند برای یک تیم فروش به‌طور منحصربه‌فردی سخت باشد، وقتی به‌راحتی در مورد تماس تلفنی و فروش خارج از کشور می‌اندیشد. یک استراتژی داخلی باعث تفاوت چندانی بین اهداف فروش و هدف بازاریابی نمی‌شود.

برنامه بازاریابی صنعتی و تیم فروش

ما به تیم‌های بازاریابی و فروش کمک می‌کنیم تا درزمینهٔ اهداف و سنجش اثربخشی کارهایی که به‌طور جمعی انجام می‌دهند، با یکدیگر همکاری کنند. به‌علاوه، ایجاد یک «زمینه فروش» به مدیران فروش کمک می‌شود تا از یک برنامه نسل گسترده‌تر استقبال کنند و  مثلاً  استراتژی بازاریابی محتوایی را به کارگیرد .

به‌طورکلی، شرکت‌هایی که موفق به تغییر در برنامه بازاریابی صنعتی داخلی هستند، شرکت‌هایی هستند که مربی‌گری رهبری اجرایی را در آغوش می‌گیرند و آن‌ها را در مرحله اول سوق می‌دهند.

درک موانع انتقال به فرآیند برنامه بازاریابی صنعتی داخلی

مدت‌ها پیش، گروه وایدرت، یک آژانس سنتی داخلی ایجاد کرد. در ابتدا فقط برای خودمان بود (هیچ مشتری نمی‌خواهد گینه شود). پس از تنظیم اولیه داخلی، آن را با موفقیت به پایان رساند، سبب جذب ترافیک به سایت و تبدیل به مشتری شد. بااین‌حال، قبل از معرفی آن به مشتری و چشم‌انداز، ما تصمیم گرفتیم که واقعاً خوب به این موضوع برسیم.

ما نقاط ضعف را برطرف کردیم و از اشتباهات آموختیم و آموختیم و از مؤثرترین راه‌ها برای به دست آوردن آنچه از برنامه ورودی خود استفاده می‌کردیم، استفاده کردیم.

ما یاد گرفتیم …

  •  هنگام ورود به ورودی، چه تاكتیك‌هایی خارج از مرز می‌تواند مؤثرتر باشد.
  •  نحوه ورود تیم‌ها به داخل و نحوه آموزش داخلی.
  •  چه منابعی برای سازمان و شرکای شما لازم است.
  • برای اطمینان از بهینه‌سازی مداوم برنامه، چه مقیاسی لازم است.
  •  وبلاگ و تولید محتوا به‌منظور مشاهده بیشترین ترافیک وب‌سایت، چگونه عمل می‌کند.
  •  جایی که مخاطبان مختلف در رسانه‌های اجتماعی حضور دارند و چگونگی مشارکت معنادار آن‌ها.
  • و حدود ۵۳۶ مورد دیگر که همگی نحوه کمک به مشتریان را تقویت می‌کنند.

دریافت تاکتیک‌های مدرن برنامه بازاریابی صنعتی که با پیشینه توسعه استراتژی هدایت می‌شوند

  1. در دنیای بازاریابی امروزه، اساساً سه نوع مأموریت وجود دارد:
  2.  شرکت‌های نوپا نسبی که برای اجرای بازاریابی ورودی انجام می‌شوند.
  3.  شرکت‌های بازاریابی سنتی که به آژانس‌های بازاریابی ورودی تبدیل‌شده‌اند.

پرش‌های باند که می‌دانند ورودی مؤثر است، اما سعی در انجام صحیح آن (درنتیجه در حین اجرا) نمی‌کنند. این تفاوت هنگام بررسی برنامه‌های استراتژیک ایجادشده برای مشتری، کاملاً آشکار می‌شود.

راه‌اندازی‌های جدید ورودی و افرادی که «بازتاب» در بازاریابی دیجیتال دارند، به‌طورمعمول در همه جنبه‌های بازاریابی ورودی وارد نمی‌شوند؛ درک مخاطبان هدف، نحوه رفتار مصرف‌کنندگان، آنچه باعث ایجاد انگیزه در آن‌ها و نحوه عملکرد تیم‌های بازاریابی در سازمان‌هایشان برای جذب و بستن بیشتر می‌شود و متأسفانه برنامه‌های آن‌ها اغلب آن را نشان می‌دهد.

بنگاه‌های سنتی که به آژانس‌های ورودی واردشده‌اند، برنامه بازاریابی صنعتی را ایجاد می‌کنند که ریشه درروند فروش دارند. آن‌ها واقعاً درک می‌کنند که تولید و تبدیل هدایت کیفیت هنوز هم هدف نهایی است و روش انجام این کار کمک به خریدار است تا آنچه را که به دنبال آن است، پیدا کند. این در مورد رفع سریع و راه‌حل‌های روشن نیست. این در مورد استراتژی طولانی‌مدت محکم و کاهش چشم‌انداز در کل سفر خریدار است.

چه نوع تخصص برنامه بازاریابی صنعتی برای شما مناسب است؟

برنامه بازاریابی صنعتی و تخصص برنامه ریزی

صادقانه بگویم، آژانس‌های خارق‌العاده‌ای از هر دو نوع وجود دارد ‌ «فقط از طریق ورودی انجام می‌شود» و «سابقاً برون‌مرزی» ‌ که برای اجرای یک استراتژی برتر که به رشد تجارت شما کمک می‌کند، سخت کار می‌کند.

بااین‌حال، وقتی حوزه نامزدها را مرور می‌کنید، فراموش نکنید که سؤالاتی در مورد وسعت تخصص آن‌ها در بازاریابی، تجربه آن‌ها از انتقال به داخل کشور و نحوه کار با تیم‌های بازاریابی و فروش بپرسید. این‌ها خصوصیات بسیار مهمی را در هنگام شروع انتقال برون‌مرزی به ورودی شما دارند.

سخن آخر

در این مقاله با برنامه بازاریابی صنعتی آشنا شدیم. آیا شما با این نوع بازاریابی آشنایید؟ لطفا دیدگاه خود را با کاربران ایران مدیر به اشتراک بگذارید.

منبع:

Weidert

 

درباره‌ی ایران مدیر

Avatar

همچنین ببینید

تولید کننده محتوا

۹ عادت کاربردی برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوا

تولید کننده محتوا به چه کسانی گفته می‌شود؟ چگونه به موفقیت‌های شغلی خود دست می‌یابند؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *