صفحه اصلی / توسعه فردی / موفقیت دراز مدت به یادگیری در مراحل اولیه زندگی بستگی دارد
موفقیت دراز مدت

موفقیت دراز مدت به یادگیری در مراحل اولیه زندگی بستگی دارد

موفقیت دراز مدت چالشی بود که از 18 سالگی برای شروع حرفه‌ ام درگیر بودم. می‌دانستم که می‌خواهم یک کارآفرین باشم بنابراین، بیرون رفتم و سعی کردم شرکت خود را تأسیس کنم. من به‌سختی در مدرسه تحصیل کردم و در طول این راه درس‌های ارزشمندی یاد گرفتم.
خبر خوب برای من این است که درس‌های سخت‌تر را زودتر یاد گرفتم، این به این معنا نیست که من در حال یادگیری نیستم، اما می‌توانم با اطمینان بگویم که یک اشتباه را دو بار انجام نخواهم داد.

همان‌طور که زندگی خود را آغاز می‌کنید مهم است که تا جای ممکن تجربه کسب کنید. در مورد شغلی که در آن هستید مطمئن شوید که برای دیگر افراد کارآمد هست. اگر موقعیت فعلی خود را دوست ندارید، از رئیس خود بخواهید تغییراتی ایجاد کند. مهم‌تر از همه، شما باید از اشتباهات دیگران عبرت بگیرید تا بتوانید خود را برای رسیدن به موفقیت دراز مدت قرار دهید. در زیر شش درس حرفه‌ای توسط ایران مدیر بیان‌شده است که اگر می‌خواهید موفق باشید باید به‌سرعت یاد بگیرید:

1. شما فقط یک‌بار زندگی می‌کنید

این عبارت در اطراف ما بسیار پررنگ نشان داده می‌شود، به همین دلیل ممکن است خیلی در موردش فکر نکنید؛ اما یک‌بار دیگر این را در مورد مقیاس کوچک‌تر – به‌ عنوان‌ مثال یک هفته در نظر بگیرید، 168 ساعت در هفته وجود دارد؛ با توجه به اینکه شش تا هشت ساعت در یک شبانه‌روز می‌خوابید و 40 ساعت کار می‌کنید، بدان معنی است که شما تقریباً 40 درصد از زمان بیداری خود را در هر هفته، ازجمله آخر هفته، در دفتر و اداره هستید.

نیمی از زمان بیداری خود را صرف کاری که از آن متنفرید تلف نکنید. این‌ که در یک الگو گیر بیافتید و خود را متقاعد کنید که در کار خود بمانید کار آسانی است؛ اما هنگامی‌که شما در این شرایط قرار می‌گیرید، آیا واقعاً ارزشش را دارد؟

2. وجود شبکه برای موفقیت دراز مدت

هیچ‌کس خودساخته نیست. موفقیت همه‌چیز، مربوط به مخاطبین شما است. ارتباط ایجاد کنید و به همه‌ کسانی که ملاقات می‌کنید اعتماد کنید و هرگز یک پل و گذرگاه را خراب نکنید و نسوزانید. مشاغل و حتی تبلیغات به افراد واجد شرایط داده نمی‌شود؛ آن‌ها به کسانی که می‌دانند چگونه این بازی را انجام دهند داده می‌شود و بازی کردن به این معنی است که بدانید چطور شبکه خود را یک اهرم و وسیله نفوذ قرار دهید تا به مرحله بعدی برسید.

3. هرگز یک روز بد نداشته باشید

اگر شما قرار است روزهای بدی داشته باشید کلید کار این است که هرگز به کسی اجازه ندهید تا متوجه شود که شما یک روز بد داشته‌اید. مردم به‌طور طبیعی به کسانی که ازنظر بیرونی شاد هستند، جذب می‌شوند. اگر همیشه از کاری که می‌کنید لذت ببرید، نتایج مفید آن را متوجه خواهید شد؛ بنابراین موفقیت دراز مدت به افرادی تعلق می‌گیرد که باعث ‌شوند دیگران در اطرافشان احساس خوبی داشته باشند، نه افرادی که واجد شرایط بهتر هستند، اما کار کردن با آن‌ها دردآور است.

4. هرگز از یادگیری دست نکشید

این استراتژی نه‌تنها باعث می‌شود که در کار فعلی خود باقی بمانید و شما را از جایگزینی نیروهای جوان‌تر حفظ کند، بلکه از کند شدن کارتان محافظت می‌کند. اگر 10 سال است که به کار خود مشغول هستید، مطمئناً وظایف خود را استادانه و به نحو احسن انجام داده‌اید، حال وقت آن رسیده است تا مسئولیت‌های جدیدی بر عهده بگیرید و این کار به رشد حرفه‌تان کمک می‌کند. برخی از اهداف یادگیری را برای خودتان تنظیم کنید، در یک کلاس آنلاین شرکت کنید و یک مهارت جدید کسب کنید.

5. گام بردارید

کریستی هجز، مربی رهبری، می‌گوید: “در هرج‌ومرج، فرصتی وجود دارد. اکثر شایستگی‌های شغلی زمانی اتفاق می‌افتد که کسی در راهی قدم بگذارد و تفاوتی ایجاد کند”. شما همیشه باید به دنبال شانس خود برای موفقیت دراز مدت باشید. خودتان را آماده کنید و فرصت را غنیمت شمارید.

6. به دنبال مربیان باشید

مربیان نه‌تنها به شما آموزش می‌دهند، بلکه می‌توانند از شما به‌خوبی حمایت کنند. بسیاری از حرفه‌ای‌ها (باتجربه‌ها) به کسانی که تازه وارد شرکت شده‌اند کمک می‌کنند. مشاوره دادن به یک شاگرد مشتاق باعث می‌شود آن‌ها احساس موفقیت کنند؛ بنابراین خجالت نکشید و فکر نکنید که مشاوره گرفتن همانند یک خیابان یک‌طرفه است. یک کارمند قدیمی و محترم را بیابید و سؤالات خود را درباره مسیر شغلی و موفقیت دراز مدت از او بپرسید.

صرف‌نظر از اینکه در کدام مرحله از حرفه خود قرار گرفته‌اید، همیشه می‌توانید بیشتر یاد بگیرید. سعی کنید از کسانی که در اطراف شما هستند یاد بگیرید. گوش دادن به داستان‌های آن‌ها، بهترین شیوه یادگیری است و باید ارزش هر تجربه را درک کنید.

در صورت تمایل می‌توانید داستان خود را برای کاربران ایران مدیر بیان کنید تا بتوانند از تجربیات شما بهره ببرند.

منبع:

entrepreneur

درباره‌ی نویسنده: نوشین علی‌اشرفی

همچنین ببینید

موفقیت

9 گام کاربردی برای یافتن رمز موفقیت در زندگی

چگونه می‌توان موفقیت را تعریف کرد؟ روش‌های متعدد بسیاری وجود دارد که به وسیله آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *