صفحه اصلی / توسعه فردی / به‌­ دست آوردن پول : چگونه نگرانی های خود در باره پول را کاهش دهیم ؟
به‌­ دست آوردن پول

به‌­ دست آوردن پول : چگونه نگرانی های خود در باره پول را کاهش دهیم ؟

به‌­ دست آوردن پول چه تناسبی با توسعه فردی دارد؟ مت بیتی عادت پول خرج کردن خود را که مانند شیب لغزنده­ای به سوی بدبختی بود، نمی‌­دید. با گذشت زمان او دیگر نمی­‌توانست بیش از یک ساعت یا دو ساعت در شب بخوابد.

او به یاد می‌­آورد که در رختخواب دراز می­‌کشید، ساعت­‌ها به سقف خیره می‌­شد – قفسه سینه‌­اش فشرده می‌­شد و طپش قلب می­گرفت، زیرا گرفتار ترس و وحشت می‌­شد.

من در رختخواب دراز می­‌کشیدم و چیزهایی را که در طول سال­ها خریداری کرده بودم و الان برایم ارزشی نداشت را فهرست می­کردم: اجاره ماشین لوکس، آن ابزار فنی، آن لباس، آن ساعت و همه آن قهوه های فانتزی: به ارزش بیش از 1000 دلار سالانه.

بیتی (این نام واقعی او نیست)، غرق در بدهی و در آستانه فاجعه بود و به تنها چیزی که می‌­توانست فکر کند به‌­ دست آوردن پول بود. این مرا زنده زنده می­خورد. تا آنجا که همه دیده­اند، من، این کار عالی، خانواده کامل و این خانه زیبا را داشته‌­ام. من تنها کسی بودم که زندگی‌­ام را به آن ساختاری که واقعا بوده و توسعه فردی کامل دیده­‌ام.

این حتی او را هم مبهوت کرد. بیتی نماد به‌­ دست آوردن پول و  موفقیت تمام آمریكایی بوده و هست. اگر بخواهیم متواضعانه تعریقش را بکنیم، او در خانواده­ای دوست داشتنی بزرگ شده است.

سخت تلاش کرد، در یک کالج معتبر شرکت کرد و از شانس­‌های که به او روی آورده بودند استفاده کرد. پس از گذشت یک دهه از گرفتن پست­های ارشد روزافزون، اکنون یک مدیر اجرایی پردرآمد نیویورک سیتی در حوزه کاری خود است – به همین دلیل است که مبارزات مالی وی حتی سخت تر به چنگ آمده است. در این مقاله ایران مدیر به این مسئله می‌پردازیم.

پایداری یا عدم پایداری در به‌­ دست آوردن پول ؟

به دست آوردن پول و پایداری

هرکسی که می­‌گوید پول مهم نیست، یا شخصی توهمی است یا تحت سرپرستی شخص ثالثی است. تحقیقات، به‌­ دست آوردن پول را با قدرت، به رفاه پیوند می‌­دهند و فقر معمولاً به عنوان یک عامل فشارزا و سمی شناخته می‌­شود.

دانیل کاننمن، روانشناس برنده­ی جایزه نوبل، در مطالعه­‌ای که با همکار خود انجام داده است، می­‌گوید: به‌­ دست آوردن پول بیشتر، لزوماً شادکامی بیشتری را به ارمغان نمی‌­آورد، اما پول کمتر با درد عاطفی همراه است.

با این حال، برای میلیون­ها نفر که در چنگال فشارهای مالی زندگی می­‌کنند، این مسئله کمتر به زندگی در زیر خط فقر مربوط می‌­شود و بیشتر با عادات و کارهایی ارتباط دارد که از نظر اقتصادی، اجتماعی، محیطی یا معنوی پایدار نیستند.

استرس مدرن، به نوعی یک داستان هشدار دهنده از پایداری فردی است. زیرا برای خیلی از ما، خرج کردن و جمع کردن پول جایگزین شادکامی می‌­شود – و این بی­فکری وقتی که به بدهی می­افتیم، مسیر سریعی به سوی بدبختی است.

رسانه­‌ها، بازاریابی، تبلیغات و سایر پیام­های فرهنگی که دائماً ما را بمباران می­‌کنند هم کمکی نمی­‌کنند. آن­ها به عنوان دستاوردی از عوامل تأثیرگذار و ناخوشایند عمل می­‌کنند و در عوض می­خواهند خریدار شادکامی ما باشند: می­دانید که آن را می­‌خواهید! شما سزاوار آن هستید!

مخمصه ما وقتی شدیدتر می‌­شود که نشانگرهای بیرونی ثروت و فراوانی – و مصرف ناپایدار ناشی از آن – معیاری شوند که با استفاده از آن موفقیت، دستاورد و عزت نفس را می­سنجیم، و ما را به سمت غفلت از مهمترین فاکتورهای محافظتی خود در مواقع سختی: خانواده، دوستان، جامعه، هدف و خدمات سوق می‌­دهند. و این جایی است که خانه، ماشین، مدارس، عروسی‌­های فانتزی و تعطیلات حسادت برانگیز، مردم را با بدهی خفه می­‌کند.

به‌­ دست آوردن پول تا چه اندازه؟

درمورد پول باید گفت سالانه رقم  75000 دلار کافی است. با توجه به مطالعه گسترده در مورد داده­‌های سلامتی و رفاهی که از 50000 آمریکایی جمع آوری شده است، کنمن و همکارش در دانشگاه پرینستون، آنگوس داتون دریافتند، جایی که یک فرد به یک استاندارد زندگی راحت می‌رسد جایی است که مزایای به‌­ دست آوردن پول به اوج خود می‌رسد و اثرات سودمند آن به طور چشمگیری کاهش می‌­یابد. در نهایت، پایداری نیاز به یک محاسبه شخصی دارد که فاکتورهای زیادی را به حساب بیاورد، مانند تصمیمات عمیقاً درون نگرانه.

میزان به دست آوردن پول

ذهنیت شما وقتی صحبت از به‌­ دست آوردن پول می‌­شود چیست؟ باورهای اصلی شما کدامند؟ دلبستگی شما چیست؟ الگوهای شما کدامند؟ یادداشت برداری می‌­تواند به از بین بردن محرک‌های ناسالم کمک کند:

هر باوری که راجع به به دست آوردن پول دارید را بنویسید، مهم نیست که چقدر کوچک و بی­‌نتیجه باشد. عمیق فکر کنید و موارد گسترده­ای را در نظر بگیرید. مثال­ها می‌­توانند شامل این موارد باشند: هیچ وقت پول کافی وجود ندارد ، یا من با پول عالی هستم.

یک خط زمانی را بر روی یک صفحه کاغذ ترسیم کنید، از سالی که متولد شده اید شروع کنید تا به امروز. با اولین خاطرات خود شروع کنید، تصمیمات زندگی را که فکر می‌­کنید محوری بوده است به یاد بیاورید. در کنار هر رویداد، باورهای دست آوردن پول را که ممکن است مورد توجه باشد بنویسید.

در خط باورهای زمانی خود، محرک­ها، واکنش­ها و احساسات خود از الگوها را یادداشت کنید، از جمله اینکه از نظر جسمی چه احساسی دارید (و جایی که آن احساس به شما دست داد؛ به عنوان مثال، در معده یا قفسه سینه خود) با یادآوری وقایع.

لیست باورهای خود درباره به‌­ دست آوردن پول را به دو دسته تقسیم کنید: عواملی که به شما خوب خدمت کرده­اند و عواملی که باعث استرس و اضطراب شما شده­اند. برخی از باورها ممکن است هر دو را انجام داده باشند؛ آن­ها را هم یادداشت کنید.

بسیاری از خریدها خواسته هستند، نه نیاز. بنابراین قبل از تحویل کارت اعتباری، مکث کنید تا ببینید آیا این خرید بعداً منجر به استرس و اختلال عملکرد بیشتری خواهد شد.

وارد جریان شوید

قبل از تصمیم‌گیری برای نگه داشتن تمام پول خود، این را از رایان ریگولی، بنیانگذارشرکت Soulful Brands، در نظر داشته باشید که به کارآفرینان و رهبران کمک می­‌کند تا هدف و معنا را در شرکت­ها و برند­های خود ادغام کنند: پول می‌­تواند به یک نقطه استرس برای بسیاری از مشتری­‌های ما تبدیل شود. درگیر یک ذهنیت فقدان شدن بسیار آسان است و این می‌­تواند احساسی در شما ایجاد کند که حتی وقتی پول زیادی دارید انگار ندارید. من به این مورد از نظر جریان و فراوانی فکر می­‌کنم.

وقتی شما یک جریان بده بستان را تجربه می‌­کنید، سطح خاصی از سهولت وجود دارد. ریگولی به مشتریان می‌­آموزد که در تعریفات خود از فراوانی دید گسترده­تری داشته باشند. او می­‌گوید، این یک نوع قدرشناسی و ذهن آگاهی است. با هدف گذراندن وقت بیشتر در زمان حال، از فراوانی چیزهای خوب در زندگی خود قدردانی کنید.

در سفر بیتی، قدر­شناسی و ذهن‌ ­آگاهی به زحمت نمایان می‌­شود. وی هنگامی­‌که به دوستان و خانواده برای کمک رجوع کرد، متوجه شد که بسیاری از آن­ها با هم هم­نظر بودند.

حمایت اجتماعی به از بین بردن شرم او کمک کرد. بیتی به ملاقات یک مشاور رفت تا به او کمک کند ناخودآگاه و اعتقادات عمیق خانوادگی راجع به  به‌­ دست آوردن پول که منجر به سقوط او شده بود را از میان بردارد.

بیتی از سبک زندگی خود استفاده کرد و انتخاب های سختی انجام داد. در برخی از آن انتخاب­‌ها، او خود را مانند صدایی تنها از مخالفت در فرهنگی می­بیند که اعتبار و قدرت و امتیاز را با موفقیت و ارزش واقعی برابر می­‌کند. و او با این قضیه مشکلی ندارد.

6 انگیزه مالی متداول که شما را ناکام می‌گذارد (حداقل یکی از این موارد را مرتکب شده‌اید)

به دست آوردن پول و انگیزه مالی

6 انگیزه مشترک وجود دارد که افراد را وادار می­‌کند تا وقت و انرژی خود را با پول مبادله کنند. همه آن­ها به جز یکی کاملاً دیوانه کننده هستند.

سم فعلی خود را انتخاب کنید:

1. بقا

برای زنده ماندن شما به چند جفت لباس، 200 فوت مربع پناهگاه و تقریباً 37 درصد از مواد غذایی که در حال حاضر می­خورید، نیاز دارید. این همان است. واقعاً شما حتی نیازی به انگیزه برای به‌­ دست آوردن پول بقا ندارید. تلفن همراه دارید؟ تبریک می­گویم.

شما رسما در یک فضای امپریالیستی بیگانه از بعد دیگر، در مقایسه با پدربزرگ و مادربزرگتان هستید. اگر می‌­توانستید به گذشته سفر کنید تا آن­ها را غافلگیر کنید، احتمالاً وقتی همه وسایلتان را می­دیدند، از خود بیخود می­‌شدند و شما را پرستش می­کردند.

بقای shmurvival. هیچ کس دیگر زنده نمی­‌ماند – هیچ کس با دسترسی به اینترنت برای خواندن این مقاله زنده نمی‌­ماند.

2. داشتن پول زیاد

این دروغ نیست، من افرادی را می­‌شناسم که برای به دست آوردن پول آنقدر از خودشان کار می­‌کشند تا بیمار شوند فقط برای اینکه پول بیشتر داشته باشند. آن­ها نه وسایل خوبی می­خرند نه به جای خاصی می­روند. آنها فقط حسابگری می­‌کنند. مثل میلیونر خانه بغلی. همه آن­ها به روان درمانی احتیاج دارند.

منظورم این است که این حتی پول واقعی نیست، بلکه تکه کاغذهایی است که بدهی را نشان می­دهد. شاید اگر این طلا و نقره بود من می­توانستم از آن استفاده دیگری بکنم و روان درمانی را پشت سر بگذارم، اما اینطور نیست فقط شانه خالی کردن است.

پول به خودی خود مسخره است. چرا کاغذ جمع آوری نمی‌­کنید؟ حداقل رنگ­های مختلفی دارد و می‌­توانید آن را به شکل­های سرگرم کننده برش دهید.

3.تحت تأثیر قرار دادن دیگران

به معنای واقعی کلمه این دیوانه کننده‌ترین دلیلی است که برایبه‌­ دست آوردن پول به آن فکر می­‌کنم. بگذارید فقط این را بگویم، اگر این شما هستید (آیا این من هستم؟ اگر عاقلانه این را بخوانید از ذهنتان می­گذرد که همیشه باید یک چیز را دوبار بررسی کنید): همانطور که هر روزه در حال کندن گور خودتان در بازار هستید و به شکل احمقانه­‌ای سعی می‌­کنید با ثروتمندان و افراد احمق سازگار شوید، فقط این فکر را در ذهن داشته باشید …

مهم نیست که می­‌خواهید چه چیزی را به‌دست آورید، همیشه تعداد زیادی از افراد وجود خواهند داشت که از طریق مقایسه سطح ثروت و شهرت شما را بزرگ جلوه می‌­دهند مثل اینکه فردی مهم هستید از طریق اجاره خانه در پروژه ها.

خرید (اجاره) فراری؟ شخص دیگری هر رنگ از این فراری را دارد. یک بوگاتی و یک فانتوم و هر ماشین موجود دیگری را با راننده دارد (جی لنو). سپس تولید کنندگان واقعی اتومبیل­ها هستند و بانکداران بین ­المللی که به تولید کنندگان اجازه می‌­دهند وجود داشته باشند. من می­توانم ادامه دهم.

یک خانه بزرگ گرفتید؟ بزرگ تعریف کنید آیا اینگونه به نظر می‌رسد (10 خانه بزرگ جهان)

شخصی یک تجارت را به‌دست گرفته و آن را چند میلیون دلار فروخته است؟ باور نکردنی است. یک بچه 23 ساله به تازگی 3 میلیارد دلار به گوگل برای خرید یک برنامه تلفنی پیشنهاد کرده بود که ساخت آن احتمالاً شش ماه به طول انجامیده است.

او تحت تأثیر قرار نگرفته است. کارلوس اسلیم، مغول مکزیکی با 79 میلیارد دلار دارایی (ثروتمندترین مرد جهان)، احتمالاً فکر می­‌کند که این شرکت 23 ساله بامزه است. شما کارلوس اسلیم را تحت تأثیر قرار نمی­‌دهید و متنفرم که من این را اول به شما می­گویم. شما حتی یک کودک را هم تحت تأثیر قرار نمی‌­دهید یا هر کس دیگری را.

حتی اگر در به دست آوردن پول به نوعی توانسته باشید ثروتمندترین مرد جهان شوید، هنوز هم فقط یک مورچه هستید که تا ابد صحبت می­‌کند. ثروتمندترین مردم جهان را با بزرگترین و گران­قیمت ترین ماشین­ها، خانه‌­ها، جت­ها و قایق­ها تجسم کنید. وقتی از خواب غفلت بیدار می‌­شوید به وضوح می‌­بینید که آن­ها حتی کمتر از کودکی نوپا که با اسباب بازی­های پلاستیکی بازی می­‌کند هستند و این یعنی هیچ.

آیا این بدان معنا است که شما نباید ماشین، خانه، جت و قایق بادبانی خوبی داشته باشید؟ البته که نه! اگر زندگی آن­ها را به شما تقدیم کرد، باید آن­ها را قبول کنید. من این کار را می­‌کنم. اما من مطمئن هستم که بهشت ​​برای یک گله موش نیست. آنچه را که هر کس در موردش فکر می­‌کند من هرگز نمی‌­خواهم و هرگز نخواهم گرفت.

اشتباهی که می­‌کنیم این است که فکر می­کنیم افراد دیگر به نوعی ذاتاً بهتر از ما هستند. آن­ها اینطور نیستند همه ما با هم برابر هستیم مهم نیست که چه کاری انجام دهیم و یا صاحب چه چیزی باشیم. بنابراین به چه دلیلی می­خواهم آن­ها را تحت تأثیر قرار دهم؟ مثل این که من وارد یک کلاس در مهد کودک می­شوم و سعی می­‌کنم بچه خوب کلاس باشم و از این قبیل.

با دقت گوش کنید زیرا این موضوع را در لحظه دستیابی به تعریف خود از موفقیت در می‌­یابید . هیچ کس اهمیتی نمی‌­دهد! نه تنها کسی به موفقیت شما در به‌­ دست آوردن پول اهمیت نمی‌­دهد بلکه حتی به موفقیت اسلیم هم اهمیتی نمی‌­دهد! او ثروتمندترین مرد دنیا است و هیچ کس اهمیتی نمی‌­دهد. حدس بزنید که به چه چیزی اهمیت می‌­دهند؟

می­‌خواهید کسی را تحت تأثیر قرار دهید؟ به آن­ها اهمیت دهید. این تنها راه برای شوکه کردن و تحت تأثیر قرار دادن هر کسی به طور واقعی است. دلیلش؟ نامعلوم است. غم انگیز اما واقعی است.

4. خوشی کردن تا حداکثر میزان ممکن

به دست آوردن پول و خوشی کردن

مسلماً، من با شما در این مورد همدردی می­‌کنم. من قبلاً برای خوشی زندگی می­کردم. دوشنبه تا پنجشنبه حتی برای من وجود نداشت. اما پایان این جاده راه فراری ندارد. گرگ وال استریت را تماشا نکنید، زیرا منزجر کننده است، اما از کسی که آن را تماشا کرده، بپرسید که در آن چه اتفاقی افتاده است. خوب، من آن را دیدم. من به شما خواهم گفت. سرانجامش به بدبختی، طلاق، ورشکستگی و زندان منجر شد.

فقط … در یک سطح پایین تر خوشی کنید.

5. قدرت

چرا مردم به دنبال قدرت خارجی هستند؟ زیرا قدرت داخلی ندارند. فقط افراد ضعیف به دنبال قدرت افراد دیگر هستند و به همین دلیل است که ما جهان را به همان شکلی که هست می­بینیم… دیوانه کننده.

قدرت واقعی از درون می­آید و به هیچ چیزی از کسی احتیاج ندارد و به دنبال کنترل است.

خرید لوازم بیشتر فقط برای اینکه بیشتر داشته باشید

آیا تا به حال نمایش واقعیت A&E Hoarders را مشاهده کرده­‌اید؟ جنون آور است.

6. آزادی (یا اختیارات)

به‌­ دست آوردن پول و آزادی

آزادی تنها انگیزه منطقی برای ساختن ثروت و به‌­ دست آوردن پول است (حداقل در ذهن من).

آزادی برای دادن آنچه به شما داده شده است، آزادی برای زندگی کردن به سبک دلخواه خود، آزادی برای رفتن به جایی که می­‌خواهید یا باید بروید، آزادی در تأمین صحیح خانواده خود، آزادی در مراقبت از سلامتی خود به طور پیشگیرانه، آزادی در لذت بیشتر بردن از دنیا.

آزادی برای احاطه خود با زیبایی. این یکی از موارد علاقه شخصی من است. من واقعاً از زیبایی قدردانی و الهام گرفته­ام. من همیشه در خانه‌­های ساحلی زندگی می­‌کنم به دلیل زیبایی و نه غرور. من اگر می‌­خواستم می­توانستم لامبورگینی برانم، اما یک فیسکر کارما (که نصف قیمت آن خریدم) می­رانم، زیرا فکر می­‌کنم این زیباترین اتومبیل در جهان است. من از جواهراتی که الماس دارند استفاده می­‌کنم، زیرا چیزهای براق را دوست دارم. بهانه­ای برای آن نمی­آورم.

سخن آخر

آزادی برای _____________________ ( جای خالی را با هر کاری که در حال حاضر برای انجامش آزاد نیستید پر کنید، برای نداشتن آن چیزی که همه آن را پول می­خوانند.)

دوباره … بگویید چرا پول بیشتری می­‌خواهید؟ پاسخ شما به این سؤال ممکن است تعیین کند که آیا واقعاً به این نتیجه رسیده‌­اید یا نه.

پاسخ من: آزادی است.

من رابطه خوبی با پول دارم. من از آن برای خرید آزادی خود استفاده می­‌کنم. (جیانی ورساچه)

نظر شما در باره مقوله به دست آوردن پول چیست؟ لطفاً ایده‌های خود را با کاربران ایران مدیر به اشتراک بگذارید.

منبع:

Success

درباره‌ی ایران مدیر

همچنین ببینید

موفقیت

9 گام کاربردی برای یافتن رمز موفقیت در زندگی

چگونه می‌توان موفقیت را تعریف کرد؟ روش‌های متعدد بسیاری وجود دارد که به وسیله آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *