صفحه اصلی / بازاریابی / فروش بیشتر و راهکارهای اثر بخش و ساده برای جذب مشتریان
فروش بیشتر

فروش بیشتر و راهکارهای اثر بخش و ساده برای جذب مشتریان

فروش بیشتر همیشه موجب رقابت می‌شود و این رقابت به‌طور مداوم در حال افزایش است. شاید شما موفق به تبدیل یک ایده عالی به یک کسب ‌و کار شده باشید، اما اگر نتوانید مردم را برای خرید محصول یا خدمات خود جذب کنید، واقعاً چیزی ندارید. فروش، اعتبار یک کسب‌ و کار است.

پس چه اتفاقی می‌افتد زمانی که کسب‌وکارتان در دام فروش کم قرار می‌گیرد؟

به هر دلیلی امکان دارد که فروش بیشتر نداشته باشید. شاید کمپین بازاریابی شما بر افراد غلط متمرکزشده باشد. شاید در صنعت شما رقابت زیاد باشد.

یکی از دلایل اصلی که فروش همیشه جذاب است، ماهیت رقابتی آن است. دنیای حرفه‌ای فروش بیش از هر زمان دیگری در حال رقابتی‌تر شدن است و این رقابت هرلحظه در حال افزایش است. استیس در مورد دنیای درحال‌ توسعه فروش بیشتر گفته است: «اولین افرادی که از این رقابت کنار کشیده می‌شوند، فروشندگانی هستند که نمی‌توانند خودشان را متمایز کنند، نمی‌توانند خودشان را به بخشی از لزومات دنیای فروش تبدیل کنند».

فروش بیشتر در سال 2020 نیاز به یک سطح کامل از مجموعه مهارت، نظم و انضباط و آماده‌سازی دارد. ایران مدیر نکاتی را در مورد فروش بیشتر برای شما مطرح می‌کند:

1. مانند یک قهرمان آماده باشید

برای اینکه در هر کاری عالی شوید، باید به‌طور مطلق تمام تکالیف خود را به‌صورت درست انجام دهید. شگفت‌آور است که بسیاری از فروشندگان برای انجام دادن تکالیف خود هنوز آماده نیستند. استیس می‌گوید: «من چهار یا پنج ایمیل فروش در روز دریافت می‌کنم. به‌ندرت پیش می‌آید که فروشندگان در مورد شرکت من تحقیقاتی را انجام دهند».

2. به سفارشی‌سازی‌ها و شخصی‌سازی‌ها توجه داشته باشید

اگر این تصمیم را ندارید که برای هر مشتری شخصی‌سازی و سفارشی‌سازی‌های لازم را انجام دهید، فرصت شگفت‌انگیزی را از دست خواهید داد. استیس در مورد اهمیت سفارشی‌سازی و شخصی‌سازی می‌گوید: «آیا عمیقاً این باور را دارید که می‌توانید به مشتری کمک کنید؟ این باور را ثابت کنید. به چشم‌اندازها ثابت کنید که چرا باید برای شما اهمیت قائل شوند و برای یک تأثیرگذاری بزرگ آماده باشند. سفارشی کردن هر مشتری توسط شما امری ضروری است، این چیزی است که مشتریان امروزی از شما انتظار دارند».

3. ویدئو‌ها را در تبلیغات رسانه‌های اجتماعی قرار دهید

ویدئو به دلیل توانایی‌های منحصربه‌فرد خود که هر دو حس بصری و صوتی مخاطبات شما را درگیر می‌کند، به بزرگ‌ترین فرمت محتوا تبدیل شده است؛ بنابراین، محتوای ویدئوی جذاب و ارزشمند برای کمپین بازاریابی خود تعریف کنید، مطالب خود را در سایت‌های اجتماعی و صفحات اجتماعی ارسال کنید و از آن برای تبلیغات رسانه ‌های اجتماعی استفاده کنید.

مطالعات نشان می‌دهد که اضافه کردن ویدیو به یک صفحه می‌تواند میزان تبدیل را به مقدار 80 درصد افزایش دهد و یک ویدیو، میزان کلیک را 200 تا 300 درصد افزایش می‌دهد. برای کسانی که در مورد دسترسی به محتوای بازاریابی ویدئویی خود نگران هستند، 92 درصد از مصرف‌کنندگان ویدیو، ویدئوی خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند، 75 درصد از تماشاگران ویدئویی آنلاین، با آگهی ویدیویی آنلاین تعامل داشته‌اند و 52 درصد از متخصصان بازاریابی، نوع محتوای ویدیو را با بهترین بازگشت سرمایه نام‌گذاری می‌کنند.

4. مراقب KPI های (key Performance Indicator) خود باشید

فروش بیشتر (KPI)

به‌طور طبیعی هر صاحب کسب ‌و کار، رؤیاهای خود را برای رسیدن به کسب ‌و کار خود، در سر می‌پروراند؛ اما شما اگر اهداف خود را نشناسید، نمی‌توانید به آنجا برسید. مراقب شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) کسب ‌و کار خود باشید.

شناختن اهداف خود مستلزم پیدا کردن آن در هر نقطه‌ای از زمان است که همین امر، بزرگ‌ترین علت رشد کسب ‌و کار شما هست. این به شما کمک می‌کند تمرکز کاملی بر معیارهای مناسب داشته باشید و بدانید که چگونه باید بهترین راه برای صرفه‌جویی در هزینه‌های شرکت در به‌کارگیری اهداف کلی رشد را بیابید.

این نمایش‌های کسب و کار وقتی‌که به‌صورت بصری دربیایند، جذاب‌تر بوده و راحت‌تر نظارت می‌شوند. شما نمی‌توانید رشد را به‌طور مؤثر مدیریت و اندازه‌گیری کنید. برای شناخت اعداد و شاخص‌های عملکرد کلیدی، به یک داشبورد رشد کسب‌وکار نیاز دارید.

داشبورد مناسب برای پیدا کردن شاخص‌های مهم و KPI را پیدا کنید. Google Analytics نمونه‌ای از داشبورد KPI هست که کنترل متقابل معیارهای کلیدی کسب ‌و کار را ارائه می‌دهند.

برای کسانی که ترجیح می‌دهند کنترل تحلیلی کمتری داشته باشند، می‌توانید از Planners روزانه یا برنامه‌هایی مانند Trello برای واردکردن اعداد کسب‌ و کار خود استفاده کنید.

5. به کلماتی که بیان می‌شود اعتماد کنید

هیچ روش دیگری جز کلماتی که بیان می‌شود نمی‌تواند مشتریان شما را جذب کند. این افراد می‌توانند کسب‌ و کار شما را به دوستان، خانواده یا همکارانشان معرفی کنند؛ و ازآنجایی‌که آن‌ها قبلاً این اعتماد را ساخته‌اند، مخاطبانشان بیشتر به گوش دادن حرف‌های شما و چک کردن کسب ‌و کار شما توجه می‌کنند.

از مشتریان خود بخواهید تا شما را ارجاع دهند. اگر شما این کار را نکنید، احتمالاً پول زیادی باید خرج کنید. البته باید اولاً اطمینان حاصل کنید که محصولات یا خدمات شما برای مشتریانتان ارزش دارد و ارتباط خوبی با آن‌ها برقرار کرده‌اید.

6. کمی بازاریابی آفلاین برای فروش بیشتر انجام دهید

با وجود همه پیشرفته‌های تکنولوژیکی و دیجیتال، برخی از استراتژی‌های بازاریابی آفلاین قدیمی هنوز قوی هستند.

کسب و کار خود را در روزنامه‌های محلی تبلیغ کنید. با دادن محصول خود به افراد تأثیرگذار به‌صورت رایگان؛ از آن‌ها تقاضا کنید که اگر محصول شما را دوست داشتند، آن را تائید کنند. با ایستگاه‌های رادیویی تماس بگیرید و پیشنهاد دهید که در مقابل دریافت محصولات شما به‌صورت رایگان، آن‌ها را برای شنونده‌های خود تبلیغ کنند.

در طول سال متوجه می‌شوید که رویدادهای محبوب کجا برگزار خواهند شد و اکنون برای اعمال محصولات خود و یا ارائه هدیه‌ای از محصول خود در این رویدادها شروع به اقدام کنید.

راه‌های دیگری برای تبلیغات موفق کسب ‌و کار شما وجود دارد. به دنبال فرصت‌هایی برای نشان دادن کسب ‌و کار خود به افراد و سازمان‌هایی باشید که مشتریان شما نمی‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

7. همیشه از انتظارات مشتریان خود فراتر بروید

اگر شما یک تحویل سریع داشته باشید، یک کار مشارکتی با مشتریان خود به‌صورت رایگان انجام دهید یا با افرادی که به کسب ‌و کار شما احتیاج دارند ارتباط برقرار کنید، باعث شگفتی مشتریانتان می‌شود.

سورپرایز شما نباید قابل پیش‌بینی باشد. چیزهای کوچک به شما کمک خواهد کرد تا مشتریان وفادار و باارزش خود را حفظ کنید.

8. همیشه به دنبال ارتباط معنی‌دار باشید

هنگامی‌که شما در یک روند فروش، نه‌فقط به یک معامله، بلکه به یک ارتباط انسانی فکر می‌کنید، شما در مسیر درستی برای متمایز کردن خود در رقابت قرارگرفته‌اید. استیس گفت:«فروش کردن صرفاً فقط به داشتن علم احتیاج ندارد. یک فروشنده حرفه‌ای ، یک فروش حرفه‌ای را انجام می‌دهد و به دنبال راهی برای ایجاد یک ارتباط معنی‌دار است. این ممکن است به این معنی باشد که به دنبال راهی باشید که با مشتریان خود به‌صورت تلفنی یا شخصاً ارتباط برقرار کنید».

شما چه راه حل‌های دیگری را برای فروش بیشتر می‌دانید؟ لطفا آنها را با کاربران ایران مدیر به اشتراک بگذارید.

منبع:

Entrepreneur

Entrepreneur

درباره‌ی نویسنده: نوشین علی‌اشرفی

همچنین ببینید

تولید کننده محتوا

9 عادت کاربردی برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوا

تولید کننده محتوا به چه کسانی گفته می‌شود؟ چگونه به موفقیت‌های شغلی خود دست می‌یابند؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *