صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / ایده های کسب و کار جدید را چگونه در زندگی روزمره بیابیم؟
ایده های کسب و کار

ایده های کسب و کار جدید را چگونه در زندگی روزمره بیابیم؟

ایده های کسب و کار جدید را کارآفرینان بزرگ با توجه به فرصت‌ها در زندگی روزمره می‌یابند. ایده سرزمین جادویی دیزنی‌لند در یک تعطیلات خانوادگی شکل گرفت. والت دیزنی در حال بازدید از پارک‌های تیوولی که یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های تفریحی اروپا می‌باشد بود که دریافت می‌تواند نمونه بزرگ‌تر و بهتر آن را در کالیفرنیا خلق کند. روش او غیرمعمول نبود.

اندی بوینتون نویسنده ” شکارچی ایده‌ها ” ( جوسی- بیس، 2011 ) می‌گوید: ” جهان اطراف شما سرشار از ایده‌ های کسب و کار است که می‌توانند مفید باشند. ”

هیچ‌کدام از این ایده های کسب و کار با فکر کردن زیاد در فضای بسته به ذهن شما نمی‌آیند. شما باید در جهان قدم بگذارید و کارهایی را تمرین کنید که شما را به ایده های کسب و کار نو می‌رسانند. بوینتون می‌گوید: ” خلاقیت در مورد میزان هوش شما نیست، بلکه در مورد شکار ایده‌ های کسب و کار هست. عملکرد بر هوش پیشی می‌گیرد. ”

شما با یادگیری فکر و عمل در راه های کسب و کار که فرصت‌های جدید را به‌سوی شما می‌آورد، می‌توانید یک جریان ثابت از ایده های کسب و کار را در زندگی روزمره بیابید. در اینجا سه نکته برای کمک به یافتن موارد الهام‌بخش در دنیای پیرامون شما می‌آوریم.

1 . لیستی از فرصت‌ها تهیه کنید.

بوینتون می‌گوید: ” در هر فرصتی، کاری برای انجام دادن هست ” به این معنا که جهان پر از مشکلاتی است که نیاز به حل شدن دارند. در زندگی روزمره خود لیستی از کارهایی که دیگران رها یا امتناع کرده‌اند یا در انجام آن شکست‌خورده‌اند تهیه کنید. هریک از این‌ها فرصتی احتمالی هستند.

بوینتون می‌گوید: ” از تجربیات خود شروع کنید. ” از خود بپرسید که چه چیزی من را آزار می‌دهد؟ چه چیزی می‌تواند آسان‌تر، جالب‌تر یا مناسب‌تر باشد؟ کمبودهای خودتان شما را به‌سوی مشکلات واقعی هدایت می‌کند که می‌تواند منجر به ایجاد ایده‌های تجاری جدید شود.

2 . ایده های کسب و کار را درجاهای مختلف شکار کنید.

ایده های کسب و کار جدید به خلاقیت نیاز دارند که موجب پیشرفت در تازگی و گوناگونی می‌شود. شما ممکن است یک ایده کسب و کار عالی را در تعطیلات یا در یک نمایشگاه هنر تجربی بیابید. بوینتون می‌گوید: ” اگر چشمان خود را باز کنید پاسخ شما آنجاست. اما جهان شما باید به میزان کافی وسیع و متنوع باشد تا ایده های کسب و کاری را که نیاز دارید به شما بدهد. ”

جستجوی شما باید هدفمند باشد. بوینتون می‌گوید: ” زمانی که شکارچیان ایده های کسب و کار با مردم صحبت می‌کنند، تنها به یک رقص اجتماعی نمی‌روند. آن‌ها در حال یادگیری این هستند که مردم چه می‌دانند و انجام می‌دهند و دنیای اطراف خود را برای ایده‌های مفید جستجو می‌کنند. ”

3 . بیاموزید که دیگران چگونه مشکلات تجاری خود را حل می‌کنند.

در هر موقعیتی شما با مشکلاتی احاطه می‌شوید که کسی سعی در حل آن‌ها داشته است. هریک از آن‌ها فرصتی برای یادگیری است. ببینید که چطور فروشگاه‌های زنجیره‌ای لیست موجودی خود را مدیریت می‌کنند، چطور بسته‌بندی‌ها چشم شما را می‌گیرند و یا آمازون چطور تشویق به خرید سریع می‌کند. شما ممکن است راه بهتری برای حل مشکلات مشابه و یا تشویق‌های بهتر برای مشکلی متفاوت بیابید.

بوینتون می‌گوید: ” شما می‌توانید ایده های کسب و کار را قرض بگیرید و دوباره از آن‌ها استفاده کنید. اگر شما عادت ذهنی مطالعه شرایط دیگران را پرورش دهید، چشمان شما به روی واقعیت‌ها باز می‌شود. ”

ایران مدیر برای شما در یافتن ایده های کسب و کار جدید آرزوی موفقیت می کند.

 

منبع:

entrepreneur.com

 

درباره‌ی نویسنده: نوشین علی‌اشرفی

همچنین ببینید

شروع کسب‌ و کار

شروع کسب‌ و کار و 50 مرحله‌ای که یک کارآفرین باید طی کند.

شروع کسب‌ و کار یکی از چالش‌برانگیزترین و باارزش‌ترین کارهایی است که انجام می‌دهید. این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *