صفحه اصلی / بازاریابی / چت آنلاین در وب‌سایت شما به 5 دلیل کسب و کارتان را رونق می‌دهد
چت آنلاین 1

چت آنلاین در وب‌سایت شما به 5 دلیل کسب و کارتان را رونق می‌دهد

چت آنلاین به پنج دلیل کلیدی می‌تواند بهره‌وری وب‌سایت شما را بالا برده و موجب رونق کسب‌وکار شما شود. این روزها مشتریان جوان، نوشتن پیام را به تماس گرفتن ترجیح می‌دهند. آن‌ها پیام‌رسانی از طریق چت آنلاین را به پست صوتی ترجیح می‌دهند.
در زمانی نه‌چندان دور، کارشناسان وب پیشنهاد کردند که در یک کسب‌وکار، یک شماره تلفن برای بازدیدکنندگان وب‌سایت وجود داشته باشد. به‌طوری‌که مشتریانی که احتیاج به پاسخ سریع دارند، بتوانند تماس را با شما و یا کارکنان شما، برقرار کنند. اما در عصر جدید، مردم حاضرند که برای حتی مقدار کمی آسودگی، فداکاری کنند.
شاید شما قبلاً این را آزمایش کرده باشید. اگر شما سؤالات مکرری در مورد بانکداری آنلاین و انتقال پول  به بانک  را دارید. شما با استفاده از سیستم چت آنلاین، قادر هستید به‌صورت هم‌زمان با یک نماینده چت آنلاین کنید و به مسائل مهم دیگری در گوشی خود رسیدگی کنید.

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که چرا فردی چت آنلاین را به تلفن کردن ترجیح می‌دهد. همچنین ممکن است دلایلی وجود داشته باشد که چرا کسی مانند شما می‌خواهد چت آنلاین را به وب‌سایت کسب‌وکار خود اضافه کند.

1- چت آنلاین توسط بازدیدکنندگان وب‌سایت، شانس خرید بیشتری را می‌دهند.

در گزارش منتشر شده توسط Bold360، افرادی که با یک سایت با چت آنلاین ارتباط برقرار می‌کنند، 4.5 برابر ارزشمندتر از بازدیدکنندگانی هستند که هیچ گپی نزده‌اند. این به این معنی است که کارکنانتان به‌راحتی می‌توانند بر روی بازدیدکنندگان مشغول، تمرکز کنند و آن‌ها را به خرید بیشتر برسانند. این اساساً بازتابی از اصل قانون 80/20 در خدمات مشتری است.

2- بازدیدکنندگان وب‌سایت که چت آنلاین می‌کنند، رضایت بیشتری دارند.

علاوه بر تبدیل شدن به نرخ بالاتر، مشتریانی که از سیستم چت آنلاین استفاده می‌کنند، ممکن است احساسات خود را با شرکت شما بهبود بخشند. به گفته تحقیقات الکترونیک دیجیتال،کاربران بعد از چت آنلاین با نماینده شرکت در سایت، در مقایسه با تماس تلفنی و ایمیل، بیشتر احساس رضایت کردند.

3- شما می‌توانید کارکنان خود را برای انجام کارهای دیگر آزاد کنید.

بسیاری از سرویس‌دهندگان چت آنلاین دارای تنظیمات اطلاع‌رسانی هستند. لذا زمانی که برای کارکنان شما پیامی می‌آید می‌تواند به آن‌ها هشدار دهد، پس دیگر لازم نیست که همیشه چشمتان به کامپیوتر باشد و منتظر بمانید. در میان پیام‌ها، کارکنان درحالی‌که منتظر مشتری بعدی هستند، می‌توانند کارهای دیگر را انجام دهند.

چت آنلاین

4- شما می‌توانید پاسخ بهتری به مشتریان ارائه دهید.

آیا تابه‌حال از شما سؤال شده است که آیا شما یک پاسخ فوری دارید؟ برای بسیاری از کارکنان جدید و یا کم سن و سال که به‌صورت تلفنی از آن‌ها سؤالی پرسیده می‌شود، ممکن است از پاسخ دادن در آن لحظه وحشت کنند. یک برنامه چت آنلاین می‌تواند به تیم شما کمک کند تا خدمات صحیح را در سراسر هیئت‌مدیره فراهم کند.

اکثر نرم‌افزارها به شما اجازه می‌دهند تا کتابخانه‌هایی از پاسخ‌های مختصر را ایجاد کنید، بنابراین می‌دانید که کارکنان شما بیشترین خطوط را ارائه می‌دهند. همچنین، برای پاسخ‌های پیچیده‌تر که نیاز به یک پاسخ تفصیلی بیشتر دارند، این انتظار وجود دارد که مشتری خود را خسته نکنید. کارکنان شما می‌توانند درحالی‌که به مشتریان پاسخ می‌دهند، با همکاران خود گپ بزنند.

پاداش: برخی از برنامه‌های چت آنلاین شامل ویژگی‌هایی مانند پاسخ‌های دسته‌بندی‌ شده است که به‌طور بالقوه می‌تواند به افزایش فروش کمک کند.

به‌عنوان‌ مثال، یک پاسخ کنترل می‌تواند پیام‌هایی ارائه کند که ممکن است مشتری را به خرید بیشتر از کسب‌وکار خود هدایت کند. به‌عنوان‌ مثال، اگر شما یک خرده‌فروش مد آنلاین هستید و یک مشتری در مورد یک سیاست بازگشت برای چیزی که به‌طور تصادفی پاره شده، به شما می‌رسد، کارکنان شما می‌توانند به شما یک کیت دوخت مناسب را ارائه دهند که متناسب با رنگ لباس آن‌ها باشد.

5- شما گزینه‌های بیشتری باید در راه کسانی قرار دهید که نمی‌توانند با شما تماس بگیرند.

ازآنجاکه wifi این روزها تقریباً همه‌جا است، بعضی از مردم اطلاعات بیشتری نسبت به خدمات سلولی دارند. بنابراین ممکن است ترجیح دهند به‌صورت آنلاین صحبت کنند. بعضی افراد ممکن است در یک کافی‌شاپ شلوغ کار کنند، بنابراین ممکن است آن‌ها نخواهند با تلفن چت کنند.

شاید یک مانع زبان بین شما و مشتری بالقوه وجود داشته باشد و ممکن است احساس کنند با سخن گفتن راحت‌تر هستند. یا شاید این باشد که جامعه امروز به‌راحتی صحبت کردن در تلفن را دوست ندارد.
انواع مختلفی از نرم‌افزارهای چت آنلاین در دسترس است که به‌طور چشم‌گیری هزینه‌ها و ویژگی‌های مختلفی دارند. ایران مدیر به برخی از مهمترین آن‌ها اشاره می‌کند که عبارت‌اند از: اولارک، Live Chat، Zendesk، اینترکام و بسیاری دیگر.
البته، شما می‌خواهید با یک توسعه‌دهنده وب کار کنید که می‌تواند به شما کمک کند که نرم‌افزار را در سایت خود و فرایند فروش کلی پیاده‌سازی کنید. آن‌ها همچنین ممکن است درک کنند که کدام نرم‌افزار بیشترین سود را برای کسب‌وکار شما به ارمغان می‌آورد.

در صورت استفاده کردن از چت آنلاین در وب‌سایت خود می‌توانید نکات مثبت و منفی آن را با کاربران ایران مدیر به اشتراک بگذارید.

 

منبع:

Entrepreneur

درباره‌ی نویسنده: نوشین علی‌اشرفی

همچنین ببینید

تولید کننده محتوا

9 عادت کاربردی برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوا

تولید کننده محتوا به چه کسانی گفته می‌شود؟ چگونه به موفقیت‌های شغلی خود دست می‌یابند؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *