صفحه اصلی / رهبری / جلسه استخدام و ۲۲ سؤالی که متقاضی شغل باید در جلسۀ مصاحبه از مدیر منابع انسانی بپرسد
جلسه استخدام

جلسه استخدام و ۲۲ سؤالی که متقاضی شغل باید در جلسۀ مصاحبه از مدیر منابع انسانی بپرسد

جلسه استخدام گاهی با این پرسش مصاحبه‌شونده به پایان می‌رسد: «سؤال دیگری از من دارید؟»

گاهی درروند مصاحبه، سؤالات خوبی برایتان پیش می‌آید که معمولاً آن‌ها را نمی‌پرسید.

اما می‌خواهیم در مصاحبه از «خوب» هم بهتر باشیم. می‌خواهیم همان داوطلبی باشیم که مدیران منابع انسانی مشتاق‌اند به او پیشنهاد کار بدهند.

ایران مدیر در این مقاله به شما می‌گوید که چگونه می‌توانید جلسه استخدام خود را از دیگر متقاضیان جلو بیندازید؟
اندرو کوئین، مدیر سابق آموزش و توسعه در هاب‌اسپات، می‌گوید: «من همیشه از اینکه داوطلبان سؤالات مناسبی نمی‌پرسند تعجب می‌کنم و البته همیشه برای داوطلبانی که در جریان مصاحبه‌ها سؤالات هدفمند دارند احترام قائلم».

در اینجا، برای اینکه به شما کمک کنیم برای جلسه استخدام آماده‌باشید، سؤالاتی آورده شده است که رهبری سازمان و منابع انسانی مایلند بشنوند. بعد، به سؤالات ارزشمندی می‌رسید که ممکن است درروند یک جلسه استخدام تلفنی از منابع انسانی داشته باشید. آن‌ها را در مصاحبۀ بعدی خود امتحان کنید و ببینید چطور مکالمه تغییر می‌کند.

سؤالاتی که در جریان جلسه استخدام می‌توانید از مدیر منابع انسانی بپرسید

جلسه استخدام و مدیر منابع انسانی

۱٫ این شغل چگونه به تحقق اهداف بزرگ‌تر سازمان کمک می‌کند؟

پیدا کردن متقاضی شغل و کسی که کارش را انجام دهد چندان سخت نیست. پیدا کردن داوطلبی سخت است که نه‌تنها می‌تواند در آن نقش قرار گیرد، بلکه می‌تواند بفهمد که چگونه آن شغل به تحقق اهداف بزرگ‌تر کمک می‌کند.

این شامل توانایی خود مدیریتی، نوع رفتار مدیریتی و اولویت‌بندی فعالیت‌های باارزش و رشد نقش آن‌ها در جهتی می‌شود که با رشد شرکت هم‌سو باشد.

این پرسش چگونه در جلسه استخدام به شما کمک می‌کند؟

اگر شرکت شما چندان شفاف یا اهل ارتباط نباشد این اطلاعات به‌سختی به دست می‌آیند؛ بنابراین، اگر در نقشی قرارگرفته‌اید، فرصتی خوب برای به دست آوردن این اطلاعات است. البته، اگر از پس آن برآیید و همچنین از آن در تصمیم‌گیری‌های خود استفاده کنید.

۲٫ موفق‌ترین استخدامی‌های جدید در ماه اول خود در اینجا چه می‌کنند؟

این سؤال نشان می‌دهد که شما پس از جلسه استخدام به‌جای اینکه یک هفته را به پر کردن فرم منابع انسانی اختصاص دهید مرد عمل هستید. همچنین، نشان می‌دهد که الگوهای موفقیت را می‌شناسید و می‌خواهید فقط مؤثرترین اقدامات را تکرار کنید.

این پرسش چگونه به شما کمک می‌کند؟

هر شرکتی نکاتی غیرعادی دارد، محیط خاص خود و انتظارات ناگفته‌ای دارد. این موضوع به شما کمک می‌کند تا باکمی اطلاعات داخلی شروع کنید؛ بنابراین، در شش ماه آینده هرروز به خود نمی‌گویید: «کاش زودتر این‌ها را می‌دانستم».

۳٫ از چه سنجه‌هایی برای اندازه‌گیری میزان موفقیت در این نقش استفاده می‌کنید؟

پرسیدن چنین سؤالی جلسه استخدام نشان می‌دهد که شما هدف‌گرا هستید و از اینکه پاسخگوی این اهداف باشید واهمه‌ای ندارید. شما درواقع پاسخگوی آن نیستید، بلکه از آن استقبال می‌کنید‌ و به‌سختی کارخواهید کرد تا به اهدافی برسید که مسئول آن هستید.

این پرسش چگونه به شما کمک می‌کند؟

تعجب‌آور است که بسیاری از مردم واقعاً نمی‌دانند آنچه را که از کارمندان خود می‌خواهند فراتر از تصور مبهم درمورد کارهایی است که باید انجام شوند. پرسیدن این سؤال یک مسئول استخدام را وادار می‌کند که این مسئله را متوجه شود و سپس می‌تواند آن را به شما انتقال دهد، بنابراین می‌توانید آن را به کار ببرید.

۴٫ برخی از چالش‌ها یا موانعی که ممکن است در این شغل به وجود بیایند چیست؟

در جلسه استخدام چنین سؤالی نشان می‌دهد که شما از قبل خود را در این نقش تصور کرده‌اید و به نقشۀ حمله فکر کرده‌اید. همچنین، نشان می‌دهد که به‌خوبی می‌دانید هیچ شغلی بدون مانع نیست و نشان می‌دهد که نه‌تنها از مقابله با آن چالش‌ها نمی‌ترسید بلکه برای روبه‌رویی با آن‌ها نیز آمادگی دارید.

این پرسش چگونه به شما کمک می‌کند؟

پاسخی که دریافت می‌کنید باید به شما در درک بهتر برخی از جنبه‌های این شغل که پایین‌تر از ایدئال هستند کمک کند؛ همکاران بدقلق، کاغذبازی‌های اداری، سیاست داخلی و مانند آن. شما ممکن است به کمک این اطلاعات به این نتیجه برسید که این نقش واقعاً مناسب شما نیست … یا اینکه برای این چالش آماده‌اید.

۵٫ بزرگ‌ترین چالشی که گروه در سال گذشته با آن برخورد کرده چه بوده است؟

درحالی‌که ممکن است مصاحبه‌کننده در جلسه استخدام سعی کند تصویری کاملاً بی‌نقص ازآنچه در گروه وجود دارد نشان دهد، پرسیدن این سؤال به شما کمک می‌کند تا برخی از واقعیت‌هایی را که اخیراً با آن روبه‌رو بوده‌اند کشف کنید.

اگر درنهایت به آن‌ها ملحق شوید، ناگزیر درمورد این چالش‌ها خواهید شنید و ممکن است مجبور شوید به حل آن‌ها نیز کمک کنید. این سؤالی است که کیتی دونوهو، استخدام‌کنندۀ اصلی ما، می‌گوید دوست دارد آن را در مصاحبه‌ها بشنود.

این پرسش چگونه به شما کمک می‌کند؟

این سؤال کمک می‌کند تا بدانید شما یا گروهتان با چه چالش‌هایی ممکن است زمانی روبه‌رو شوید. در بعضی موارد، این مسئله می‌تواند بر اینکه شما شغل موردنظر را بپذیرید یا نه تأثیر بگذارد.

نه‌فقط این، بلکه مواجهه با این چالش‌ها می‌تواند به شما بینشی عظیم دربارۀ گام‌هایی بدهد که گروه تاکنون برای غلبه بر این چالش‌ها برداشته است.

۶٫ چرا تصمیم گرفتید در این شرکت کارکنید؟

این سؤال به مصاحبه‌کنندگان فرصت می‌دهد که دو عمل خود مراقبتی انجام دهند: درمورد خودشان صحبت کنند و گامی در جهت فروش [اطلاعات شخصی] بدون مانع در شرکت بردارند.

جلسه استخدام و صحبت درباره خود

داوطلبان متعهد از فرصت فروش [اطلاعات شخصی] استفاده می‌کنند؛ و بیشتر مردم دنبال هر بهانه‌ای برای صحبت درمورد خودشان هستند.

این پرسش چگونه به شما کمک می‌کند؟

به شما بینشی از انگیزۀ همکار یا مدیر آینده‌تان می‌دهد و همچنین نگاهی به اینکه شرکت چه چیزی به کارمندان خود ارائه می‌دهد. اگر در جلسه استخدام دریافتید که همۀ این موارد با آنچه دنبالش هستید مطابق است، این شغل برای شما مناسب است.

۷٫ شما مدتی در این شرکت بوده‌اید، چه چیزی انگیزۀ شما را حفظ می‌کند؟

اگر مصاحبه‌کننده‌تان در جلسه استخدام چندین سال در این شرکت بوده است، از او برخی نکات واقعاً جالب را درمورد شرکت بپرسید، نحوۀ برخورد با کارمندان را متوجه شوید و به این نکته پی ببرید که چه انگیزه‌ای افراد را آنجا نگه می‌دارد. همچنین، این سؤال نشان می‌دهد که درمورد مصاحبه‌کننده تحقیق کرده‌اید و این همیشه نشانه‌ای خوب است.

این پرسش چگونه به شما کمک می‌کند؟

بسته به پاسخ مصاحبه‌کننده، ممکن است چیزهایی دربارۀ آموزش شغلی شرکت، فرصت‌های رهبری، انعطاف‌پذیری در محل کار، فرصت‌های شغلی دیگر و غیره دستگیرتان شود. ممکن است با پیگیری سؤالات مربوط مانند «در اینجا از چه چیزی بیشتر لذت می‌برید؟» حتی اطلاعات بیشتری به دست آورید.

۸٫ افراد معمولاً کجا ناهار می‌خورند؟

آیا آن‌ها وقتی برای بیرون رفتن دارند؟ آیا افراد ناهار می‌آورند اما به‌صورت گروهی می‌خورند؟ آیا کارکنان معمولاً ناهار را پشت میزهای خود می‌خورند، چون خیلی سرشان شلوغ است؟ پرسیدن این سؤال راهی بسیار خوب برای شناختی اندک از فرهنگ شرکت خواهد بود.

به‌علاوه، این سؤالی ساده و صمیمانه است که ممکن است یک فضای خشک را آرام کند یا به گفت‌وگو درمورد علایق مشترک منجر شود.

این پرسش چگونه به شما کمک می‌کند؟

در کنار کسب اطلاعات درمورد فرهنگ شرکت، به دست آوردن چند پیشنهاد ناهار خوب برای آینده ضرری ندارد.

۹٫ فلسفۀ خدمات مشتری یا مراجعه‌کنندۀ شرکت شما چیست؟

این سؤال خیلی خوبی برای جلسه استخدام است؛ زیرا نشان می‌دهد که می‌توانید بین نحوۀ تفکر شرکت درمورد مشتریان خود و نتیجۀ نهایی ارتباط برقرار کنید. به‌عبارت‌دیگر، نحوۀ برخورد و خدمات مشتری به‌صورت روزانه نشان‌دهندۀ چگونگی نحوۀ بروز آن در محصول است.

این پرسش چگونه به شما کمک می‌کند؟

اگرچه ممکن است بتوانید پاسخ سریع این سؤال را در وب‌سایت شرکت بیابید، بازهم پرسیدنش در جلسه استخدام مفید خواهد بود‌ـ و احتمالاً هوشیارتان می‌کند‌ـ که آن را صریحاً از زبان یک کارمند بشنوید.

نحوۀ برخورد شرکت با مشتریان خود می‌تواند در پایان به تصمیم شما برای پیوستن به شرکت‌، اگر پیشنهاد شغلی داشته باشید‌، کمک کند؛ مخصوصاً اگر متقاضی شغلی باشید که مستقیماً با مشتریان در ارتباط است.

۱۰٫ برخی از صفات افراد موفق در این گروه که کمتر دیده می‌شود کدم‌اند؟

جلسه استخدام و افراد موفق

آیا تاکنون با افرادی کارکرده‌اید که به‌تازگی وارد گروه شما شده‌اند؟ این چیزی است که مسئولان در جلسه استخدام به دنبال آن هستند. این سؤال نشان می‌دهد که شما درک می‌کنید شغلْ چیزی بیش از پذیرفتن پیشنهاد است.

افراد موفق ترکیبی خاص از ذهن، رویکرد، نگرش، اخلاق کاری، سبک ارتباطات و مانند آن دارند و شما می‌خواهید بدانید که ترکیب مناسب این شرکت چگونه است.

این پرسش چگونه به شما کمک می‌کند؟

ازآنجاکه دیدن این خصوصیات اغلب دشوار است، این سؤال مسئول استخدام را مجبور می‌کند تا چیزی را که واقعاً به دنبال آن هستند بیان کند؛ حتی اگر در توضیحات شغل نوشته‌نشده باشد.

۱۱٫ موفق‌ترین اعضای گروه چگونه رفتار می‌کنند؟

پرسیدن سؤال‌هایی ازاین‌دست نشان می‌دهد که شما دوست دارید یک نمونۀ واقعی از موفقیت در مدیریت گروهی ببینید و به آن ملحق شوید.

به‌علاوه، وقتی این سؤال را این‌گونه بیان می‌کنید، به قول دیو فرناندز، مدیر سابق گروه استخدام در هاب‌اسپات، «جایی برای پاسخ فرضی باقی نمی‌گذارید.» در عوض، شما دارید مسئول استخدام را در جلسه استخدام به سمت فکر کردن دربارۀ کارمند برتر سوق می‌دهید.

این پرسش چگونه به شما کمک می‌کند؟

ازآنجاکه پاسخ به این سؤال مصداقی و موردی است می‌تواند ایدۀ خوبی دربارۀ اینکه موفقیت واقعاً چگونه به نظر می‌رسد، به شما نشان دهد. به‌این‌ترتیب، شما متوجه می‌شوید چه چیزی همکارانتان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و شما به یک داوطلب برتر تبدیل می‌شوید.

۱۲٫ افرادی که بیشترین تلاش را برای گروه می‌کنند چه رفتارهایی دارند؟

با این سؤال به هدف سؤال شمارۀ ۹ هم می‌رسید و به‌ قول فرناندز در جلسه استخدام به مسئول استخدام نشان دهید که واقعاً در تلاش هستید تا بفهمید در گروه مشخصی که برای پیوستن به آن درخواست داده‌اید چه‌کاری باید انجام دهید و چه‌کاری نباید انجام دهید و اگرچه ممکن است این سؤال برای مدیران خوشایند نباشد سؤالی مهم است؛ چون نشان می‌دهد که داوطلب از طرح سؤالات سخت واهمه‌ای ندارد.

این پرسش چگونه به شما کمک می‌کند؟

ابتدا در جلسه استخدام، ایده‌ای از عملکرد ضعیف به دست می‌آورید که به شما در تعیین انتظارات از آن شغل کمک می‌کند. دوم، می‌آموزید که مسئول استخدام سؤال سختی مانند این را پاسخ می‌دهد. این موضوع می‌تواند به‌طورکلی مسائلی درمورد نحوۀ ادارۀ سیاست‌های دفتر به شما بیاموزد.

۱۳٫ بازخورد منفی شما چگونه است؟

اگر می‌خواهید با مصاحبه‌کننده کارکنید، این سؤال قاطعانۀ دیگری است که می‌تواند بینشی درمورد نحوۀ عملکرد گروه به شما ارائه دهد. این سؤال مسئول استخدام را وادار می‌کند تا درمورد چگونگی برخورد با اوضاع دشوار فکر کند. درعین‌حال، سطح بلوغ شما را نشان می‌دهد؛ چون شما (واقع‌بینانه) انتظار دارید گاهی اوقات بازخوردی سخت دریافت کنید.

این پرسش چگونه به شما کمک می‌کند؟

همان‌طور که افراد مختلف بازخوردهای منفی متفاوتی می‌گیرند، افراد مختلف هم بازخوردهای منفی متفاوتی ارائه می‌دهند. آیا این شخص، بسته به اینکه به چه کسی بازخورد می‌دهد، رویکردهای بازخوردش را می‌سازد؟ آیا آن‌ها بازخورد را دوطرفه می‌کنند؟ سبک بازخورد آن‌ها‌ـ به‌ویژه درمورد بازخوردهای منفی‌ـ به شما کمک می‌کند تا بفهمید چگونه می‌توانید با آن‌ها کارکنید.

۱۴٫ آیا درمورد توانایی‌های من سؤال یا دغدغه‌ای دارید؟

این سؤال نشان می‌دهد که شما در جلسه استخدام از بازخورد انتقادی نمی‌ترسید، بلکه از آن استقبال می‌کنید. مصاحبه‌کنندگان تمایل دارند که بر نارضایتی‌ها انگشت بگذارند؛ چه درمورد نکته‌ای در رزومه‌تان باشد یا اینکه خودتان گفته باشید. این سؤال به آن‌ها اجازه می‌دهد تا درمورد هر چیز دیگری که مانع استخدام صددرصدی شما باشد بپرسند.

این پرسش چگونه به شما کمک می‌کند؟

شما فرصتی برای رویارویی چهره به چهره با دغدغه‌ها به دست می‌آورید، بدون اینکه خیلی درگیر شوید. این موضوع می‌تواند تفاوت بین یک پیشنهاد یا رد شدن یا شاید حتی بالاتر از یک پیشنهاد باشد.

سؤالاتی که باید در جلسه استخدام از مدیر منابع انسانی بپرسید

  1.  چه چیزی را بیشتر دربارۀ کار در اینجا دوست دارید؟
  2.  این موقعیت از گذشته تاکنون چه تغییری کرده است؟
  3. سلسله‌مراتب نقش بالقوۀ گروه من چیست؟ این موقعیت چگونه با آن تطبیق پیدا می‌کند؟
  4.  مهم‌ترین کارهای منابع انسانی برای کمک به دپارتمانی که من قرار است در آن مشغول به کار ‌شوم چیست؟
  5.  چه چیزی دربارۀ آینده این شرکت بیشتر جلب‌توجه می‌کند؟
  6.  شرکت چه‌کاری برای دریافت حقوق انجام می‌دهد؟
  7.  پوشش من در اولین روز کاری چگونه باید باشد؟
  8. آیا در حال حاضر نکتۀ مبهمی دربارۀ صلاحیت من برای درخواستی که داده‌ام وجود دارد؟

پیش از جلسه استخدام و ملاقات با شخصی که قرار است با او کارکنید، احتمالاً از طریق غربال‌گری تلفنی با یکی از اعضای منابع انسانی روبه‌رو خواهید شد. گرچه این تماس تلفنی اولیه اولین گام برای بیشتر سازمان‌های امروز است، این فرصتی برای منابع انسانی فراهم می‌کند که در تماسش با شما، به‌عنوان داوطلب، نکاتی را یادداشت و آن‌ها را به مسئول استخدام منتقل کند.

در جلسه استخدام تصور خوبی به منابع انسانی منتقل کنید. این کار بیشتر از آنکه فکرش را بکنید مهم است.

در اینجا چند سؤال مناسب آورده شده است تا در مرحلۀ اولیه استخدام بپرسید و بتوانید گام مهمی به جلو بردارید.

۱٫ چه چیزی را بیشتر دربارۀ کار در اینجا دوست دارید؟

این سؤال می‌تواند مانند تنفس هوای تازه‌ای برای پاسخگویان منابع انسانی باشد که در درجۀ اول به سؤالات مربوط به مزایا پاسخ می‌دهند (اشتباه برداشت نکنید، سؤالات مربوط به مزایا ارزشمند هستند).

آغاز جلسه استخدام با این پرسش نشان می‌دهد که شما به فرهنگ شرکت اهمیت می‌دهید و به نظر کسی که ممکن است مستقیم با آن کار نکنید اهمیت می‌دهید.

به‌عبارت‌دیگر، مردمی و صمیمانه صحبت کردن با افراد همیشه ایدۀ خوبی است.

۲٫ این موقعیت از گذشته تاکنون چه تغییری کرده است؟

همیشه ممکن است کسی که احتمالاً قبلاً از شما این شغل را داشته است به‌راحتی فراموش ‌شود یا مهم‌تر از آن ممکن است این موقعیت شغلی از زمانی که به شما تحویل داده می‌شود تحول پیدا کند.

از پرسیدن این سؤال که این شغل قبل از اینکه موردتوجه شما قرار گیرد چگونه بوده است، از منابع انسانی نترسید. این سؤال می‌تواند شامل چگونگی مسئولیت‌ها، تعداد افراد دیگری که در حال حاضر این سمت را در شرکت دارند و حتی آینده‌ای که منابع انسانی برای آن متصور است، شود.

دریافت دیدگاه منابع انسانی در جلسه استخدام درباره پیشینۀ نقش بالقوۀ شما می‌تواند بینش بی‌طرفانه‌ای به شما بدهد و به منابع انسانی بفهمانید که به آیندۀ خود در شرکت علاقه‌مند هستید، نه‌فقط حال حاضرتان.

۳٫ سلسله‌مراتب نقش بالقوۀ گروه من چیست؟ این موقعیت چگونه با آن تطبیق پیدا می‌کند؟

این سؤال مهم دیگری است که منابع انسانی در جلسه استخدام باید بتواند و مشتاق باشد به آن پاسخ دهد. ممکن است نخواهید صراحتاً بپرسید «من به چه کسی گزارش می‌دهم؟» این می‌تواند مقاومت یا عدم امنیت را پیش از پذیرفتن شغل نشان دهد؛ اما بازهم ممکن است این نکته‌ای باشد که بخواهید بدانید.

سؤال شما به روشی که در بالا بیان شد ژستی حرفه‌ای است که می‌تواند رئیس شما را مشخص کند و نشان دهد که شما به‌اندازۀ کافی بالغ هستید تا بتوانید نقش خود را در دپارتمانتان مشخص کنید (یک حرکت تحسین‌برانگیز).

۴٫ مهم‌ترین کارهای منابع انسانی برای کمک به دپارتمانی که من قرار است در آن مشغول به کار ‌شوم چیست؟

مثل سؤال اول این لیست، این پرسش نشان می‌دهد که می‌دانید منابع انسانی در طول فرایند استخدام فقط خط اول دفاعی شرکت است.

از مصاحبۀ تلفنی خود به‌عنوان فرصتی برای آشنایی با بخش منابع انسانی استفاده کنید و متوجه شوید که چگونه می‌خواهید به‌طور مرتب از بخش خود با آن‌ها تعامل داشته باشید. این‌یک سؤال دوستانه است و پرسشی است که علاقۀ شما را به نحوۀ عملکرد کل شرکت نشان می‌دهد‌، نه‌فقط گروه خودتان.

۵٫ چه چیزی دربارۀ آینده این شرکت بیشتر جلب‌توجه می‌کند؟

آیا مایلید کمی از مثبت‌اندیشی خود را به جلسه استخدام تلفنی‌تان با منابع انسانی تزریق کنید؟ از آن‌ها چیزی را بخواهید که همین‌الان سرحالشان کرده است. با چه انگیزه‌ای صبح‌ها از خواب بیدار می‌شوند؟ خودتان را جای منابع انسانی تصور کنید: آیا دوست ندارید به این سؤال پاسخ دهید؟ مخصوصاً اگر عاشق شرکتی باشید که برای آن کار می‌کنید.

سؤال از نمایندۀ منابع انسانی دربارۀ اینکه آن‌ها از چه چیزی بیشتر لذت می‌برند به آن‌ها نشان می‌دهد که شما هم شور و شوق دارید. همچنین، بهترین نتیجه را بر مصاحبه‌کننده‌تان خواهد داشت؛ تصوری خوب که می‌تواند معرف شما برای مسئول استخدام باشد.

۶٫ شرکت چه‌کاری برای دریافت حقوق انجام می‌دهد؟

به‌عنوان طرف مقابل هفتمین سؤالی که در جلسه استخدام باید از منابع انسانی بپرسید که اکنون بزرگ‌ترین چالش شرکت چیست؟ درحالی‌که ممکن است سایر داوطلبان درمورد نقاط ضعف یک کسب‌وکار سؤال داشته باشند، این پرسش به منابع انسانی نشان می‌دهد که شما مایل به پذیرش نکات منفی فعلی و پیوست به آن‌ها در راستای احقاق حق هستید.

به شکل بیان کردن این سؤال نیز توجه داشته باشید. با پرسیدن این سؤال از منابع انسانی، به این روش، تمرکز خود را روی نکات مثبت می‌گذارید و به شرکت نشان می‌دهید که شما یک فرد طبعاً خوش‌بین هستید (همان‌طور که می‌دانید نکته‌ای است که موردنظر رهبران آینده است).

۷٫ پوشش من در اولین روز کاری چگونه باید باشد؟

جلسه استخدام و لباس روز اول کار

قانون لباس در جلسه استخدام می‌تواند موضوع مهمی باشد. شما نباید نشان دهید که در یک فرایند استخدام خیلی زود برنده‌شده‌اید؛ اما این یک جنبۀ مهم کار برای بسیاری از متخصصان است. گاهی اوقات، پوشش مخصوص کسب‌وکارها به شما ارتباطی ندارد، اما بازهم باید شانس خود را برای دریافت آن شغل به حداکثر برسانید.

اگر می‌خواهید، بدون پیشنهاد، حدسی درمورد قانون لباس شرکت بزنید، به‌سادگی از منابع انسانی بپرسید که انتظار دارند روز اول چه چیزی بپوشید. این سؤالی بی‌ضرر است که اطلاعات موردنیاز را در همان زمان به شما می‌دهد.

۸٫ آیا در حال حاضر نکتۀ مبهمی دربارۀ صلاحیت من برای درخواستی که داده‌ام وجود دارد؟

جلسه استخدام مصاحبۀ تلفنی خود را با اطمینان‌بخشی تمام کنید. این سؤال از منابع انسانی که در درخواست شما نسبت به چه چیزی تردید دارند می‌تواند نشان دهد که شما از بازخورد و انتقاد استقبال می‌کنید. همچنین، به شما کمک می‌کند تا بهتر برای مصاحبۀ بعدی خود آماده شوید.

سخن آخر

در این مقاله با پرسش‌هایی که می‌تواند شما را در جلسه استخدام فردی مستعد و مسئولیت‌پذیر نشان دهد آشنا شدید. آیا تاکنون در یک جلسه استخدام چنین پرسش‌هایی مطرح کرده‌اید؟ لطفاً دیدگاه‌های خودتان را با کاربران ایران مدیر به اشتراک بگذارید.

 

منبع:
Blog.hubspot

درباره‌ی ایران مدیر

Avatar

همچنین ببینید

مدیریت تحول

مدیریت تحول راهی برای موفقیت سازمان‌ها در رسیدن به اهداف

مدیریت تحول یکی از مسئولیت‌های مهم هر مدیری است. شما اگر هرگونه تاکتیک بازاریابی امتحان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *