صفحه اصلی / بازاریابی / سئو وب سایت خود را با ۱۲ اصول کاربردی برای کسب و کارتان بهبود ببخشید
سئو سایت

سئو وب سایت خود را با ۱۲ اصول کاربردی برای کسب و کارتان بهبود ببخشید

سئو وب سایت برای هر کسب‌وکاری که دارای یک وب‌سایت است، ضروری هست، یعنی اینکه باید تلاش کنید تا سایت خود را به هراندازه که ممکن است در صفحات نتایج جستجوها نمایان کنید.

قبل از هر چیزی، سئو (SEO) یعنی پیدا کردن راه‌هایی برای افزایش بازدید سایت شما توسط بازدیدکنندگان و همچنین قرار دادن وب‌سایتتان در اولین صفحه نتایج جستجو. به‌طورکلی این کلمه به معنای افزایش ترافیک برای سایت است.

درحالی‌که جستجوگرها با یک ساختار بسیار پیچیده‌ای انواع سایت‌ها را تجزیه‌وتحلیل می‌کنند، گام‌های بسیار ساده‌ای وجود دارد که شما با رعایت کردن آن‌ها می‌توانید رتبه‌بندی سایت خود را افزایش دهید.

مشکل وب سایت این است که تنها داشتن محتواهای عالی کافی نیست. شما همچنین باید بهینه‌سازی موتورهای جستجو را در نظر داشته باشید و وب سایت خود را برای بزرگ‌ترین موتورهای جستجو جذاب جلوه دهید تا بتوانید یک ترافیک واقعی را مدیریت کنید.

همه‌ی این‌ها نیاز به یک تلاش کوچک دارد و ایران مدیر برخی از این گام‌ها را برای شما ارائه می‌دهد.

۱٫ آگاهی از موقعیت خود برای سئو وب سایت

شما تا زمانی که بر روی مقادیر جستجوی خود نظارت نداشته باشید نمی‌دانید آیا تلاش‌های SEO شما کار می‌کند یا خیر. Marking Vox و ابزارهای دیگری مانند Alexa و ابزارهای گوگل رتبه سایتتان را نمایش می‌دهند.

بر طبق نظریه PC World، بسیار مهم است که به‌طور منظم ورودی ارجاع خود را چک کنید و بفهمید که بازدیدکنندگان شما چه چیزهایی را جستجو می‌کنند و چگونه سایت شما را پیدا می‌کنند.

۲٫ کلمات کلیدی، کلمات کلیدی، کلمات کلیدی!

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که می‌توانید با وب‌سایت کسب‌وکار خود مرتکب آن شوید این است که نتوانید کلمات کلیدی مناسبی برای پست‌های خود در نظر بگیرید. هر پستی که شما ایجاد می‌کنید فرصتی است که مجموعه‌ای از کلمات کلیدی خود را در داخل آن‌ها قرار دهید و آن‌ها را در معرض دید بگذارید.

چه چیزی یک کلمه کلیدی خوب را ایجاد می‌کند؟

شما باید از کلمات کلیدی مناسبی که وب‌سایتتان باید از آن‌ها برخوردار باشد، آگاه باشید: عناوین، محتوا، URL ها و نام تصاویر. برای انتخاب کلمات کلیدی وب‌سایت خود از عنوان‌ها و اصطلاحات استفاده کنید و ببینید که یک فرد چگونه موضوع‌های موردنظر خود را جستجو می‌کند.

عنوان برچسب و صفحه header دو مکان مناسب برای قرار دادن کلمات کلیدی PC World هستند.

توجه: با قرار دادن کلمات مسخره‌ای به جای کلمات کلیدی سایت، به‌عنوان یک spam شناسایی می‌شوید و موتور جستجوی عنکبوتی این‌گونه برنامه‌ریزی‌شده است تا سایت‌هایی که دارای این دسته از کلمات کلیدی هستند را نادیده بگیرد. در انتخاب کلمات کلیدی خود از یک استراتژی استفاده کنید.

۳٫ برای خودتان لینک بگذارید

احتمالاً هیچ استراتژی پایه‌ای برای جستجوگرها به جز ادغام لینک‌های داخلی به سایت شما وجود ندارد، این ‌یک ‌راه آسان برای افزایش ترافیک برای وب‌سایتتان محسوب می‌شود و SEO Consultsays نام دارد.

شما باید هنگام ایجاد محتوای جدید، استانداردهای لازم برای لینک دادن به آرشیو خود را رعایت کنید. Maketing Vox در مورد جستجو کردن مطالب به شما می‌گوید: «کلماتی که باهم مرتبط هستند باید به یک صفحه خاص اشاره کنند که در این صورت زمانی که کاربران با این شرایط جستجوی خود را انجام می‌دهند، بیشتر احتمال دارد تا صفحه شما در نتایج جستجو ظاهر شود.»

همان‌طور که در تمام روش‌های دیگر سئو وب سایت هم وجود دارد، مطمئن شوید که لینک‌های شما مناسب هستند و مراقب باشید تعداد لینک‌هایتان از یک حد معمول فراتر نرود، شما که قصد ندارید بازدیدکنندگان خود را ناراحت کنید.

۴٫ ایجاد نقشه سایت

ایجاد کردن یک نقشه برای سایت، یک صفحه فهرست و پیوند به تمام صفحات اصلی دیگر، برای موتور جستجوی عنکبوتی کار را ساده‌تر می‌کند.
توصیه Marketing Vox: «هرچه برای دسترسی به سایت شما کلیک‌های کمتری صورت بگیرد، بهتر است».

۵٫ URL های مناسب برای جستجو

برای این‌که در URL های خود جستجوهای بیشتری داشته باشید، با کلمات کلیدی واضحی آن‌ها را نام‌گذاری کنید.

۶٫ از فلش اجتناب کنید

فلش ممکن است که به‌ظاهر زیبا باشد، اما برای جستجوگرها هیچ کاری نمی‌کند.

اگر شما بخواهید صفحه اصلی خود را با Flash و یا تصاویر بزرگی پرکنید، مجبور می‌شوید که مطالب و متون اصلی سایت را درجایی دیگر قرار دهید.

۷٫ توضیحات تصویر

موتور جستجوی عنکبوتی فقط می‌تواند متن‌ها را در وب‌سایت‌ها جستجو کند، به همین دلیل است که در کنار تصاویر هم باید توضیحاتی وجود داشته باشد.

با نام‌گذاری تصاویر خود شروع کنید: اضافه کردن برچسب Alt به شما اجازه می‌دهد یک توضیح غنی از کلمات کلیدی برای هر تصویر داشته باشید. این کار یک ‌راه آسان برای بهینه‌سازی وب‌سایت می‌باشد.

متن قابل‌رؤیت در اطراف تصاویر شما برای جستجوگرها بسیار مهم است: Market Position پیشنهاد می‌کند که این توضیحات را بر روی تمام تصاویر خود اعمال کنید و یک توصیف بسیار مناسب برای هرکدام از این تصاویر در نظر بگیرید.

۸٫ محتوا

محتوای شما باید جدید باشد، به‌طور مرتب به‌روزرسانی شود، چراکه این کار برای افزایش ترافیک بسیار مهم است.

Marketing Vox توضیح می‌دهد: «بهترین سایت‌ها برای کاربران و همچنین برای موتورهای جستجو، سایت‌هایی هستند که دارای اطلاعات به‌روز شده و مفیدی در مورد یک سرویس یا یک محصول خاص باشند.»

یک ‌راه برای اطمینان از این‌که آیا وب‌سایت شما محتواهای جدید را تولید می‌کند یا خیر، این است که یک وبلاگ بسازید. داشتن یک وبلاگ اجرائی یک ‌راه عالی برای دسترسی به مشتریان است، فرصت‌های بیشتری را برای ایجاد لینک‌های داخلی و خارجی به وجود بیاورید.

۹٫ توزیع رسانه‌های اجتماعی

سئو وب سایت و رسانه های اجتماعی

یک وبلاگ مدیرعامل تنها یک عنصر مهم در توزیع رسانه‌ های اجتماعی است که همین امر یک استراتژی مهم در زمینه‌ سئو وب سایت است. شما ممکن است که شبکه‌های اجتماعی مناسبی برای توزیع لینک‌های خود در سایت خود داشته باشید.

۱۰٫ تشویق کردن جوامع

سیگنال‌های اجتماعی مانند تعداد دفعاتی که محتواهای شما در فیس‌بوک به اشتراک گذاشته می‌شود و یا تعداد لینک‌هایی که از توییتر به سایتتان ارجاع داده می‌شوند، نقش مهمی در تعیین موقعیت سایت شما دارند. این به این معناست که شبکه‌های اجتماعی باید در دستور کار استراتژی‌های شما قرار بگیرند.

برای اینکه بیشترین تأثیر را داشته باشید، در شبکه‌های اجتماعی که برای کاربران محبوبیت بیشتری دارد فعالیت کنید، همچنین ابزارهایی را در سایت خود قرار دهید که کاربران به‌راحتی بتوانند محتویات سایت شما را به اشتراک بگذارند.

چه بر روی حساب کاربریتان نمایش داده ‌شود و یا توییت کنید و توسط شخص دیگری منتشر ‌شود، یک استراتژی بسیار قوی است که تعداد مکان‌هایی که بازدیدکنندگان در آن‌ها لینک شما را می‌بینند را مشخص می‌کند.

۱۱٫ لینک به دیگران

یک‌راه آسان برای هدایت ترافیک بیشتر به سایتتان، ایجاد و توسعه روابط با سایت‌های دیگر است.

با مدیران سایت‌های دیگر در ارتباط باشید و از آن‌ها درخواست کنید تا لینک وب‌سایت شما را در صفحه خود قرار دهند. مطمئن شوید که این لینک‌های متقابل برای شما مفید واقع شود.

مطمئن شوید وب‌سایتی که با شما شراکت می‌کند دارای شهرت خوبی است. Marketing Vox هشدار می‌دهد با وب‌سایت‌هایی که قوانین سئو وب سایت را رعایت نکرده‌اند، ارتباط برقرار نکنید.

۱۲٫ افکار طولانی‌مدت داشته باشید

دنبال کردن این نکات در سایتتان به زمان زیادی نیاز دارد. اگر تابه‌حال به سئو وب سایت توجه نکرده‌اید، پس باید همه‌ی پست‌های خود را اصلاح کنید تا بهترین کلمات کلیدی را مورد هدف قرار دهید. به یک پروانه رسانه‌های اجتماعی تبدیل شوید و هرروز یک ‌بار ساختار navigation وب‌سایت خود را بازسازی کنید.

اگر بهینه‌سازی در حال انجام را به‌عنوان یک اولویت درازمدت برای وب‌سایت خود تعریف کنید، به‌زودی درآمد حاصل از میزان ترافیک آزاد از موتورهای جستجو را خواهید دید.

شما در وب‌سایت خود سئو را در نظر می‌گیرید؟ از راه‌های دیگری برای انجام سئو وب سایت استفاده می‌کنید؟ لطفاً نظرات خود را در بخش دیدگاه با ما و کاربران ایران مدیر به اشتراک بگذارید.

منابع:

۱۰ Basic SEO Tips to Get You Started

Five Effective SEO Strategies to Optimize Your Business Blog

درباره‌ی نویسنده: نوشین علی‌اشرفی

نویسنده: نوشین علی‌اشرفی
نوشین علی‌اشرفی هستم. علاقه زیادی به رشته MBA و مدیریت دارم. حدود دو سال است که به عنوان نویسنده با ایران مدیر همکاری می‌کنم.

همچنین ببینید

تولید کننده محتوا

۹ عادت کاربردی برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوا

تولید کننده محتوا به چه کسانی گفته می‌شود؟ چگونه به موفقیت‌های شغلی خود دست می‌یابند؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *