صفحه اصلی / بازاریابی / تبلیغات موفق در کسب‌وکار چگونه موجب جلب‌توجه مخاطبان می‌شود؟
تبلیغات موفق

تبلیغات موفق در کسب‌وکار چگونه موجب جلب‌توجه مخاطبان می‌شود؟

تبلیغات موفق برای جلب‌توجه مخاطبان نیاز به یک استراتژی هوشمندانه دارد، زیرا مدت‌زمان توجه به چیزی خیلی کوتاه شده است و مصرف‌کنندگان تابه‌حال این همه گزینه روی به روی خود نداشته‌اند.

تحقیقات نشان داده است که ۶۴ درصد افراد، تبلیغات را آزاردهنده و ناخواسته می‌دانند. حجم ۹۲ درصدی قابل‌توجهی از تبلیغات اینترنتی و بنر تبلیغاتی اصلاً دیده نمی‌شوند.

اگر مایل هستید که از تلاش‌هایتان در سال جدید برای تبلیغات موفق بهره‌مند شوید، باید به قوانین خاصی پایبند باشید. این قوانین ۹ ‌گانه را که ایران مدیر در زیر ارائه می‌دهد قطعاً ارزش یادآوری را برای ایجاد یک استراتژی محکم در سال جدید را دارند.

۱٫ بهینه کردن تبلیغات موفق برای دوری از کم بودن مدت توجه

کاهش مدت توجه یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های تبلیغات است. آمارهای زیر را در نظر داشته باشید:

• اخیراً در یک پژوهش، مایکروسافت نشان داد که مدت‌زمان توجه افراد به تبلیغات از ۱۲ ثانیه در سال ۲۰۰۰ به ۸ ثانیه در سال جاری تقلیل یافته است.
• یک تحقیق توسط Jampp نشان می‌دهد که میزان توجه ما به تبلیغات در هرسال ۸۸ درصد کاهش پیدا می‌کند خصوصاً به دلیل تکنولوژی و اپلیکیشن‌های موبایل.
• برخی منابع تخمین می‌زنند که ما روزانه در معرض ۵۰۰۰ تبلیغ قرار داریم، یک افزایش واضح نسبت به چند دهه پیش.

مخاطبین از وقت گذاشتن برای تبلیغات دوری می‌کنند، اما آن‌ها بیشتر از همیشه در معرض تبلیغات قرار دارند. با توجه به این نکات، ضروری است که ساده تبلیغ کنید.

۲٫ پیروی از قانون هفت

یکی از قوانین طلایی تبلیغات موفق توسط قانون هفت توضیح داده شده است: اکثر افراد پیش از اقدام به فکر کردن برای پیشنهاد شما باید آن را حداقل هفت بار دیده باشند. توقع نداشته باشید که افراد در اولین باری که تبلیغ شما را می‌بینند تصمیم بگیرند. در عوض پیام خود را توسط کانال‌ها و طرق مختلف به آن‌ها برسانید. این‌گونه شانس پاسخ دادن افراد به تبلیغات خود را افزایش خواهید داد.

۳٫ تبلیغات خود را بر روی افرادی که برند شما را می‌شناسند متمرکز کنید

بر اساس آمارهای بازاریابی، شانس فروش محصولات و خدمات به مشتریان جدید تنها ۵ تا ۲۰ درصد است درحالی‌که احتمال فروش به یک مشتری شناخته‌شده بین ۶۰ تا ۷۰ درصد می‌باشد. فروش به افرادی که قبلاً با برند شما آشنا هستند و یا کسانی که در گذشته مشتری بوده‌اند نسبت به کسانی که تازه در مورد برند شما شنیده‌اند، بسیار آسان‌تر است. تحقیقات نشان داده است که تغییر هدف‌گذاری روی افرادی که از وب‌سایت شما دیدن کرده‌اند می‌تواند باعث افزایش ۱۰ برابری در تعداد کلیک و ۷۰ درصدی نرخ تبدیلات شود.

۴٫ سازگاری حسی، رنگ CTA را شکست می‌دهد

Hubspot در سال‌های گذشته در یک مقاله معروف مدعی شد که قرمز، سبز را در بازدهی رنگ دکمه‌های مورداستفاده در اینترنت شکست می‌دهد. برای مدتی طولانی، متخصصان اصرار داشتند که قرمز گزینه‌ی بهتری برای CTA (تحریک کردن برای کلیک بر روی یک لینک توسط عبارات مختلف) است. Un bounce از طرفی دیگر اعلام کرده است که رنگ نارنجی منجر به نرخ تبدیلات بالا می‌شود و برخی دیگر هم سبز، زرد و یا آبی را بهترین دانسته‌اند.
پس کدام رنگ بهترین نتیجه را خواهد داد؟ هیچ کدام از رنگ‌های بالا. روانشناسی رنگ از یک اصل اساسی و حتی قوی‌تر شکست‌خورده است: سازگاری حسی.

به‌طور ساده، مغز ما هر چیزی را که در محیط و اطراف خود محو و مخلوط شده باشد نادیده می‌گیرد. یک دکمه سبز در زمینه‌ای قرمز بسیار نرخ تبدیل بالاتری دارد. باید مطمئن شوید که CTA شما برجسته و واضح باشد. این کار را انجام دهید و هر رنگی برای شما تبدیل خوبی به همراه خواهد داشت.

۵٫ تقسیم کنید و هدف بگیرید

فرآیند بازاریابی Sherpa برای مقایسه بازگشت سرمایه از ایمیل‌های هدف‌گذاری شده (ارسال‌شده به کاربران بر اساس علایق آن‌ها) با ایمیل‌های لیستی (که به‌تمامی کاربران یک لیست فرستاده شده است) تحقیقی ترتیب داده است. ایمیل‌های بخش‌بندی شده باعث نرخ تبدیل ۲٫۸ درصدی بیشتر از ایمیل‌های لیستی شدند. به‌طور فزاینده‌ای، تحقیقات تبلیغاتی بر روی اهمیت بخش‌بندی و هدف‌گذاری تأکید می‌کند. اخیراً، متخصصان بازاریابی از هوش مصنوعی برای توسعه گزینه‌های پیچیده برای هدف‌گذاری کاربران استفاده می‌کنند.

۶٫ بر حفظ و نگه‌داری تمرکز کنید

اخیراً یک پژوهش توسط مرکز Adobe Digital Insights دریافته است که تبلیغات موفق درحالی‌که به مصرف‌کنندگان کمتری می‌رسند، گران‌تر می‌شوند.

متخصصان انتظار دارند که این روند همچنان ادامه یابد تا کاربران راه‌های بیشتری برای مسدود کردن تبلیغات پیدا کنند. در همین حین، بسترهای تبلیغاتی با افزایش منابع مالی در چالش هستند. برای کسب بهترین نتیجه از تلاش‌هایتان، به دنبال در نظر گرفتن راه‌هایی برای نگه‌داری کاربران خود باشید. این راه در مقایسه با تلاش برای به‌دست آوردن دوباره آن‌ها اقتصادی‌تر است. شروع به ایجاد لیستی از کاربران که قابل بخش‌بندی باشد کنید: یک لیست ایمیل، یک لیست اطلاع‌رسانی و غیره.

۷٫ از موبایل غافل نشوید

نادیده گرفتن کاربران موبایل یکی از بدترین اشتباهاتی است که هر تبلیغ‌گری می‌تواند در این زمانه انجام بدهد. کاربرانی که صرفاً از طریق موبایل در اینترنت هستند نسبت به کاربران دسکتاپ بیشتر است. همچنین تحقیقات نشان داده است نرخ تعامل در گوشی‌های موبایل بیشتر از کامپیوترهای دسکتاپ است. اگر استراتژی تبلیغاتی برای موبایل ندارید، بیش از نیمی از کاربران احتمالی خود را حذف کردید.

۸٫ قاعده «کمتر بیشتر است» را بپذیرید

به راحتی می‌توان تصور کرد که معرفی افراد با گزینه‌های بیشتر بازگشت سرمایه‌ی بیشتری خواهد داشت، اما همیشه این اصل ماجرا نیست. در حقیقت، بری شوارتز که یک روانشناس است برخلاف این گفته در کتاب خود تحت عنوان «پارادوکس انتخاب» بحث کرده است. او به آزمایش مربا که توسط شینا اینگر و مارک لپر انجام شده است اشاره کرد.

هردو محقق خریداران را به دو گروه تقسیم کردند. آن‌ها اولین گروه از خریداران را به میزی که حاوی ۶ نوع از مربا بود معرفی کردند. گروه دوم از خریداران به میزی با ۲۴ نوع مربا معرفی شدند. افراد بیشتری از میزی با انتخاب‌های بیشتر دیدن کردند اما تعداد افرادی که از میز اول خرید کردند ۱۰ برابر بیشتر بود. شما هم می‌توانید همین کار را انجام دهید، انتخاب‌های کمتری برای افزایش نرخ تبدیل در نظر بگیرید.

۹٫ از متن به‌طور استراتژیک استفاده کنید

ارزش یک تصویر از هزاران حرف بیشتر است، مگر اینکه نباشد. گفته‌های بسیاری درباره‌ی قدرت تصاویر در تحریک و تقویت تبلیغات موفق بیان شده است؛ اما تعداد زیادی از تحقیقات دریافته‌اند، هنگامی‌که از متن به نحو صحیحی استفاده شود حتی می‌تواند از زیبایی‌های بصری یک تصویر، مؤثرتر عمل کند. Launch bit دریافته است که بنرهای تبلیغاتی با محتوای متنی زیاد کلیک و نرخ تبدیل بالاتری نسبت به بنرهایی که عموماً از رنگ و تصویر تشکیل‌شده‌اند دارند.

نکته: اطمینان حاصل کنید که متن شما دقیقاً همان چیزی را نشان می‌دهد که کاربران هنگام کلیک بر روی تبلیغات کلیکی گوگل شما به دست خواهند آورد.

صنعت تبلیغات عظیم است، اگر شما هم در این زمینه اطلاعاتی دارید آن را با کاربران ایران مدیر به اشتراک بگذارید.

منبع:

entrepreneur

درباره‌ی نویسنده: نوشین علی‌اشرفی

همچنین ببینید

تولید کننده محتوا

۹ عادت کاربردی برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوا

تولید کننده محتوا به چه کسانی گفته می‌شود؟ چگونه به موفقیت‌های شغلی خود دست می‌یابند؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *